Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie chcę nikogo straszyć ale ten rok 2013 może nam upływać pod znakiem jeszcze większych podwyżek niż w 2012 roku. Ta fotka to prognozy dla Łodzi:

wzrost_cen_2013.jpg

 
A ja właśnie w Katowicach dostałem podwyżkę czynszu od 1 stycznia o 30 zł na 780 zł miesięcznie oczywiście bez opłat za prąd, telefon itp. Szkoda że w takim tempie nie idą do góry wynagrodzenia:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest prawda że wraz z nowym rokiem ceny szybują w górę. Czasem wynika to z zmian sytuacji gospodarczej, częściej jednak nowy rok jest wykorzystywany jako pretekst do podwyżek. Niestety nic nie można z tym zrobić. Jedyne co pozostaje to ubiegać się o jakąś podwyżkę w pracy. Wiadomo bowiem że mało kiedyś ktoś podniesie nam pensje z własnej nie przymuszonej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak ciężko o pożyczkę w pracy i nie możemy zapominać ze jak dla nas jest mało to jest kilkanaście innych osób które za te same pieniądze pójdą do tej samej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem na to, żeby nie być zastąpionym przez 10 innych oczekujących na naszą posadę za niższe wynagrodzenie to posiadać umiejętności
których nie można przyuczyć nowego pracownika w ciągu kilku dni. Wiem, że takie opinie nie są popularne, ale internet daje teraz takie możliwości, że naprawdę
sporo rzeczy można się nauczyć.

 

Druga sprawa, że pracodawcy nie doceniają swoich pracowników. Słyszałem o takiej sytuacji gdy ktoś chciał podwyżkę chyba o 200 zł i go wywalili, wzięli
kogoś nowego dając mu pensje właśnie o te 200 zł wyższą. Nie wspomnę, że pracownik zanim się wdrożył na nowe stanowisko minęło ładnych parę miesięcy, ale
i tak nie uzyskiwał tak dobrych wyników jak osoba wcześniej zwolniona.... Bezmyślne działanie przełożonego, może z czasem to myślenie nieco się zmieni i zaczną
doceniać pracowników i kalkulować koszty wdrożenia nowej osoby do pracy.



 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - w Polsce niestety wciąż pracodawca nie jest doceniany. To bardzo przykre. Mała podwyżka, a pracownik chętnie by pracował. Niestety firma często nie dysponuje odpowiednimi funduszami pracowniczymi i obcina wypłaty jak się da. Wielu z tych firm zwyczajnie przydała by się porada z zakresu zarządzania finansami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×