Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
lubiś

nie taki provident zły jak go malują

Recommended Posts

A ja chciałbym poruszyć odrobinę inny temat.

Co i rusz czytam opinię - że proveident zły bo nachodzą w niedziele w domu...bo drzwi pooklejają bo wydzwaniają ale myślę sobie ( ja który również spłaciłem tam szczęśliwie pożyczkę) że na boga nikt nikogo nachodzić tam bez powodu nie będzie. niestety prawda jest taka że takowe posty piszą osoby które mają ogromne problemy w regularnych spłatach no i niestety ale nie dziwie się pracownikom tej spółki że mają takie praktyki. Ja pożyczkę tam miałem - fakt procenty mają zabójcze ale miałem wtedy nóż na gardle. Umowe zlecenie żaden bank nie pożyczył by mi gotówki. Pieniądze dostałem bardzo szybko. Regulanie spłacałem u miłej Pani i temat zamnięty. Nie powiem złego słowa. Jedyny minus że te dwie opcje są w zasadzie nierealne bo prawie zawsze wciskają Ci opcję dostawy do domu a tym samym dużo wyższego oprocentowania. Ale jest to bądż co bądż czasem jedyne wyjście dla osób nie mających możliwości wzięcia kredytu w banku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z providentem jest tak, że właśnie bardzo często klienci są nakłaniani na opcję z dostawą do domu. Przynoszą pieniądze pod podany adres i póżniej po poszczególne raty również przychodzi pracownik instytucji finansowej. Wiadomo jednak, że taki człowiek pensje też dostaje i ma to odzwierciedlenie w kosztach pożyczki. Providend sam w sobie wiąże się z wysokim oprocentowanie, dokładając do tego dostawę do domu całkowite koszty są bardzo wysokie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi klienci sami decydują, czy chcą skorzystać z opcji Przelew czy z Obsługą Domową. Wielu naszych klientów wybiera tę drugą opcję, zwłaszcza Ci, którzy preferują tradycyjny kontakt.

 

Więcej informacji: http://www.csr-provident.pl/faq.html?parent=10

 

Biuro Prasowe Provident Polska

 

Faktycznie niby w Providencie do wyboru są te dwie opcje pożyczki i wiadomo, że klienci wolą tą tańszą, czyli w przelewie. Niestety, wystarczy wejść na inne fora by przekonać się, że jednak nie jest to takie proste i przedstawiciele robią niemal wszystko, aby klient wybrał droższą pożyczkę - w innym przypadku wniosek jest odrzucany. Już kilkakrotnie czytałem takie wypowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Providencie można wybrać dwa warianty spłaty pożyczki, tj. z obsługa domową lub przelewem na konto. To dość istotne, ponieważ opcja przelewu na konto jest dużo tańsza od cotygodniowych wizyt pracownika Providenta w domu klienta.

Firma na łamach swojej oficjalnej strony, przedstawia koszty pożyczki w kwocie 1000 zł. Za użyczenie takiej kwoty na okres 60 tygodni firma naliczy:

  • odsetki – 127,13 zł,
  • opłatę przygotowawczą – 116,00 zł,
  • ubezpieczenie – 160 zł.

Łączna kwota do spłaty po 60-ciu tygodniach w wariancie bez obsługi domowej wyniesie 1403,13 zł. Jeżeli klient skorzysta z promocji dla nowych klientów – Provident po zapłacie ostatniej raty zwróci klientowi 100 zł. Całkowity koszt pożyczenia 1000 zł wyniesie nieco ponad 300 zł. W porównaniu z kredytami chwilówkami, gdzie RRSO sięga trzycyfrowych liczb – promocyjna oferta od Providenta wypada całkiem atrakcyjnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo jak spłacamy regularnie to nigdzie nie bedziemy mieli problemów, ale nasz portfel to odczuje. Gorzej jak wypadnie nam cos niespodziewanego np. naprawa samochodu wtedy już nie jest tak kolorowo i dopiero wtedy doświadczamy jak duże koszty są nam doliczane. czy li standardowe jak jest dobrze to jest dobrze, a jak żle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ale teraz provident ma kilka rodzai pozyczek - http://parabanki.jimdo.com/pozyczki-pozabankowe/provident/

na raty miesieczne lub tygodniowe

na pokrycie innych zobowiazań taka konsolidacja

takie i owe z ubezpieczeniem z bonusami czy najnowszy hit pozyczka za darmo jak oddamy w terminie

Drogo!!!!Drogo!!!!Drogo!!!

Ale jak inne instytucje nie pozyczaja banki wstawiły nam przed nosem słowo nie to taki proviedent lepszy niz jakiś parabanki pod zastaw

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, ja podpiszę się pod autorem tego posta, bo ja swego czasu również korzystałem z oferty Providenta, jako że wtedy (rok 2003 jak dobrze pamiętam) była to jedna z nielicznych alternatyw do kredytów bankowych. Bank nie chciał mi dać tego co chciałem, więc byłem skazany na Providenta ale z perspektywy wcale nie żałuję że u nich pożyczyłem bo w przeciwnym wypadku miałbym pewnie najgorsze święta w życiu (było to tuż przed świętami). Faktycznie w ramach pożyczki domowej trzeba było oddać drugie tyle co się pożyczyło ale ja wiedziałem o tym, miałem harmonogram więc potrafiłem policzyć. To samo tyczy się terminowej spłaty, spłacałem w terminie więc uniknąłem jakichkolwiek nie przyjemnych sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×