Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Magda86

Oszczędzanie na emeryturę

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są Wasze sposoby oszczędzania na emeryturę? Pytam, bo kilka tygodni temu otrzymałam pismo z prognozowaną wysokością mojej emerytury i nie jestem do końca zadowolona… Wiem, że jeszcze sporo lat składkowych pracy przede mną, ale jednak wolę już dzisiaj sama zatroszczyć się o swoją przyszłość ;) Chciałabym zacząć regularnie odkładać po kilkaset złotych miesięcznie, nie będą to wysokie kwoty - rzędu 200-400 zł. Zastanawiam się przede wszystkim nad założeniem Indywidualnego Konta Emerytalnego, myślałam o tym - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/. Co myślicie? Może ktoś z Was posiada 3 filar w BPH TFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam staram sie oszczędzac na emeryturę.Szczególnie w kontekście ostatnich doniesień o tym,że nasze pokolenie prawdopodobnie nie będzie miało emerytur. Albo te emerytury będa bardzo małe.

 

Staram się co miesiąc przelewać pieniaze na konto oszczędnościowe. Grosik do grosika i trochę się jednak w ciągu roku nazbiera. Nest bank ma ciekawe opcje dla oszczędzających:

http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/

 

Piszę tutaj o programie rodzinne oszczędności, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam III filar w aegon.pl/Strona-glowna/Emerytura/O-Funduszu/ i cieszę się, skorzystałem bo zakład pracy nam się dokłada do składek więc na pewno warto mieć takie zabezpieczenie na przyszłość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2017 o 16:12, aszczerbik napisał:

Ja na razie odkładam po prostu na konto oszczędnościowe.

Odkładanie a następnie pewnie lokata. W mniej znanych bankach oprocentowanie bywa większe, zobacz tutaj gdzie dają najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×