Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Lukasz

Nieuczciwi doradcy finansowi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio słyszałem w tok fm audycję odnośnie nieuczciwych doradców finansowych i uważam że warto abyście również przeczytali o tym kilka zdań.

 

Cała sytuacja polega na tym iż osoby chcące zaciągnąć kredyt często udają się do doradców finansowych. Taki doradca ma pomóc w doborze odpowiedniej oferty i pomóc w załatwieniu wszelkich formalności tak abyśmy dostali upragniony kredyt. Oszuści działali w ten sposób że oczywiście doradzali klientom w sprawach kredytów itd. ale w sytuacji gdy bank odmawiał udzielenie pożyczki/kredytu to taki doradca kredytowy/finansowy oferował pożyczkę prywatną swojemu klientowi lub kredyt w jakieś niepewnej instytucji finansowej. Wiadomo że takie instytucje nie obowiązuje prawo bankowe, a od ustawy anty lichwiarskiej też potrafią się odpowiednio wykręcać.

 

Finał historii był taki, że ludzie pożyczając stosunkowo niewielkie kwoty tracili czasem majątek całego życia. Przestrzegam przed takimi pożyczkami bądżcie ostrożni i czujni. Mam nadzieję, że żaden z użytkowników forum nie padł ofiarą takiego doradcy kredytowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Doradcy są jak politycy. I jedni i drudzy ustawiają się tak jak wiatr wieje - politycy biorą za załatwienie sprawy a doradcy polecają banki które im dają największe prowizje, a gdy to nie pomoże kierują ludzi do providenta i jemu podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M

Dlatego najlepiej korzystać z usług doradców niezależnych, czyli takich którzy nie są związani z żadną instytucją finansową. Jeżeli jakis doradca radzi, aby wziąć kredyt w providencie to znaczy, że nie jest to w ogole doradca. A najlepiej to chodzić do doradców z rekomendacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależny planer / doradca finansowy



- kredyt hipoteczny (gwarancja najniższej marży na poziomie
1,2% bez cross-selling’u)



- kredyt gotówkowy (oprocentowanie 9%)



- ubezpieczenie (na życie, zdrowie, nieruchomości, OC + AC,
NNW itd.) najlepsza oferta na rynku



- plany oszczędnościowe



- inwestycje



- refinansowanie kredytów



- sprawdzanie umów pod kątem prawnym, wypłacalności itp.



Adrian Matusiak



721-340-678

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zgadzam, wszystkim trzeba patrzec na ręce i dodatkowo czytac wszystko co jest napisane małym drugiem, na szczescie w skoku Wołomin nie ma takich asów, a patrzyłem dokładnie na wszystkie papiery, wiec mogę polecać ich usługi, zresztą na ich pożyczce moj kuzyn otworzył swój warsztat samochodowy i teraz nieżle prosperuje, mówił że jak pożyczac pieniądze to tylko u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie należy zorientować się jaki doradca jest niezależny. Ja mogę polecić doradca finansowy Kielce. Możecie ich sprawdzić tak jak ja, zacząłem od ubezpieczenia siebie, rodziny, póżniej samochodu i za każdym razem udowadniali mi, że mają lepszą ofertę od tej którą zaoferowano mi wcześniej w banku. W końcu wziąłem też kredyt dzięki ich doradztwu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - doradcy mają do wykonania plan miesięczny, kwartalny roczny, wiec robią wszytsko, żeby wcisnąć klientowi produkt. Po drugie często klienci nie podają prawdziwych danych o stanie rodziny i w ten sposób wyłudzają kredyty, których nie mogą spłacić. Winny temu jest tak naprawdę system, a nie doradcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - doradcy mają do wykonania plan miesięczny, kwartalny roczny, wiec robią wszytsko, żeby wcisnąć klientowi produkt. Po drugie często klienci nie podają prawdziwych danych o stanie rodziny i w ten sposób wyłudzają kredyty, których nie mogą spłacić. Winny temu jest tak naprawdę system, a nie doradcy.

Trochę jest w tym prawdy. Każdy wykonuje swoją pracę. Kredytobiorcy powinni dokładniej czytać umowy i nie działać pochopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×