toczan
-
Content count
198 -
Joined
-
Last visited
Posts posted by toczan
-
-
Jakie macie z tym doświadczenia - https://www.creditspace.pl/kredyt-hipoteczny-krok-po-kroku/ ?
Wszystko rzeczywiście przebiega zgodnie z tym opisem? Czy może pojawiają się jakieś problemy albo komplikacje?
Jak to wygląda z Waszego doświadczenia?
-
Jakie macie sprawdzone źródło?
Myślę o kupowaniu od nich - https://www.blaut-rol.pl/czesci-do-maszyn-rolniczych/rozrzutnik/polski
Myślicie, że to pewniak? Głównie znaczenie ma dla nas szybkość dostaw i jakość podzespołów.
Czy oni nam to zapewnią?
-
Lokaty inwestycyjnie nie mają sensu. Przecież nawet obligacje skarbowe wychodzą lepiej. Wystarczy wziąć obligi indeksowane inflacją i mamy z tego fajny wynik powyżej inflacji. Na lokatach tego nie ma. Ja tam działam teraz z totalnie innymi tematami. Etfy, obligacje skarbowe, ale zagraniczne. I z tego jak na razie wykręcamy całkiem niezły wynik. Wiadomo - budowa takiego portfela trwa, ale warto. Polecam bazować na analityce Freedom24. Jeśli kupujecie w oparciu na danych, zmniejszacie ryzyko. Wiadomo - ono nadal istnieje, ale moim zdaniem jest mniejsze.
-
Lokaty nie mają sensu - zbyt niskie oprocentowanie. Przecież nawet polskie obligacje skarbowe mają wyższe oprocentowanie, więc gdzie tutaj sens?
A są lepsze tematy. Mam kupionych dużo skarbówek zagranicznych - tutaj jest ryzyko kursowe, ale można lepiej zarobić.
Nie ma problemów z takimi zakupami - Freedom24 ma pełno takich tematów, zdaje się, że jakoś kilkaset pozycji.
I z tego można złożyć mało ryzykowny portfel.
-
Czy ktoś z Was korzystał z takich usług - https://sprzataniepozgonie.com/lokalizacje/zamosc/ ?
One są skuteczne? Zależy mi na wyeliminowaniu tego zapachu.
Jak to zrobić, aby faktycznie mieć spokój?
Wam się udało?
-
Zerknijcie - https://kursrol.pl/jak-zostac-rolnikiem/
Czy uważacie, że to wystarczy do zostania rolnikiem?
Nie chodzi mi o zdobycie papierka, tylko o umiejętności.
Czego mogę się spodziewać?
-
iPhone jest moim liderem. Polecam przeglądać tę stronę - https://www.cortland.pl/
Często wrzucają telefony w fajnych cenach w outlecie. Można trafić naprawdę dobre okazje.
Kwestia taka, jakie macie oczekiwania i ile chcecie wydać.
Polecam porównywać parametry telefonów, a nie od razu kupować najnowsze model. Chyba tak rozsądnie?
-
Nieruchomości nie są teraz tematem z potencjałem. Owszem, w ostatnich latach dało się wykręcić fajne liczby, ale teraz ceny stoją w miejscu albo nawet spadają, więc gdzie sens? U mnie większość oszczędności jest etfach. Mam kilkanaście pozycji. Śledzę freedom24 i monitoruję sytuację. Powoli wszystko idzie do przodu. Tutaj też nie ma gwarancji, ale to mniej ryzykowny temat niż akcje. Jak na razie całkiem nieźle na tym wychodzę.
-
To nie jest dobry moment na nieruchomości. Przecież w tym momencie wszystko stoi w miejscu albo nawet spada. Skoro nie ma przyrostu wartości, to w jaki sposób na tym zarabiać? No nie ma sensu. Jeśli chcecie mieć w miarę spokojną inwestycję, polecam wejść w etfy. Są dosyć przewidywalne, nie mają bardzo dużych skoków i po złożeniu sensownego portfela można na tym wykręcić całkiem niezłe wyniki. Warto poświęcić czas na analitykę Freedom24 - to z niej możecie wyciągnąć konkrety do decyzji. W ostatnich tygodniach kupiłem sporo rzeczy na dołkach. Było warto.
-
Lokaty to tak naprawdę nie jest inwestowanie, tylko oszczędzanie. W inwestowaniu pojawia się ryzyko, a przy lokacie masz gwarancje bankowe do 100 tys. euro. W co inwestować? Przede wszystkim w instrumenty, które znacie, bez przypadkowych decyzji. Wtedy rosną szanse na fajne wyniki, ale też niczego to nie gwarantuje. Polecam przerobić teorie we freedom24, spróbować na demie, a jeśli będzie szło, to również z małymi środkami. Docelowo wykręcicie coś sensownego. Warto.
-
Forex to duża płynność. Jeśli w ogóle z tym działać, to tylko z małymi kwotami i w momencie, kiedy faktycznie zna się rynek. Jeśli ktoś w to wchodzi bez wiedzy, to wiadomo, jak to się, skończy. Działam z mniej płynnymi tematami, głównie mam etfy i nieźle na tym wychodzę. Widzę wyniki, widzę dużą zmianę. Spędzam sporo czasu w analityce freedom24, a wszystko decyzje są uzasadnione. Powoli wszystko idzie do przodu i najważniejszy jest ten moment, kiedy rozumiecie, dlaczego robicie taki, a nie inny zakup. Na szczęściu można bazować przez chwilę, a nie długoterminowo.
-
Jak to załatwić? Interesuje mnie głównie to - https://www.creditspace.pl/kredyt-hipoteczny-krok-po-kroku/
Na co należy zwrócić uwagę, aby wszystko było poukładane i aby zminimalizować ryzyko nieotrzymania środków?
Zależy mi, aby wszystko było dopracowane. Podpowiedzi?
-
Jak to widzicie i dlaczego ten kierunek uważacie za odpowiedni - https://www.blaut-rol.pl/farby-do-maszyn-i-ciagnikow/farby-w-sprayu/ ?
Mam do pomalowania sprzęt i zależy mi na łatwości realizacji, ale także na trwałości efektu.
Jak to osiągnąć? Farba w sprayu czy standardowa?
-
Łapcie namiary, na pewno wam pomogą - https://szymex.pl/
Nie mieliśmy z nimi żadnych problemów, mają solidne rozwiązania, o wszystko dbają i pilnują, aby nic złego się nie działo.
Mamy bardzo pozytywne doświadczenia. Ogólnie w każdym przypadku polecam stawiać na jakość.
To jedyny słuszny kierunek.
-
Jeśli chodzi o trening w domu, ale z założeniem długoterminowy, to polecam ten klimat - https://hop-sport.pl/klatki-treningowe
Nie musicie wydawać wielkiej kasy. Jeśli do tego dobierzecie fajne akcesoria, to już w ogóle możecie sobie zrobić świetną robotę.
Można w zasadzie sobie zrobić taki sam trening, jak na siłowni. To konkret.
-
Na https://udomowieni.pl/ masz dobre artykuły na ten temat. Polecam poczytać.
Takie informacje naprawdę pomagają w uzyskaniu oczekiwanego efektu. Czasami prosta informacja, nic szczególnego, potrafi odmienić sytuację.
I właśnie na tym polecam się skupić. Niczego nie róbcie, nie mając o tym pojęcia.
-
A co myślicie o tym - https://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/nauka-przez-internet/ ?
Warto? Jak do tego podejść, aby całość miała ręce i nogi?
Nie zależy mi na papierku tylko na umiejętnościach. Jak to poukładać, aby to miało sens?
-
Na https://zielonerosliny.pl/ masz fajny artykuł, jak o nią dbać, aby uzyskać najlepsze zbiory.
Wiele rzeczy może się wydawać oczywistych, ale wcale takimi nie są.
Kwestia dbałości o podstawy, ale można zrobić swoje w krótkim czasie.
-
Co myślicie o takich rozwiązaniach - https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ ?
Czy tego wszystkiego potrzebuje fryzjer? Jak to poukładać, aby całość miała ręce i nogi?
Zależy mi na rozsądnym wykorzystaniu budżetu.
-
Jakie macie z tym doświadczenia - https://eyemed.pl/baza-wiedzy/mroczki-przed-oczami/ ?
Czy to rzeczywiście duży problem? Czego można się spodziewać?Zastanawiam się, czy to rodzi jakiekolwiek podstawy do wizyty u okolisty.
A może to normalne?
-
Czy myślicie, że zrobienie tego ma sens - https://zawodchlodnictwo.pl/technik-chlodnictwa-i-klimatyzacji/ ?
Mam na myśli kwalifikacje, uzyskanie umiejętności, aby to nie był sam papierek.
Jak to widzicie? Warto?
-
Pomysł dobry, ale to bardziej polecam ten kierunek - https://chinskisamochod.com/
Porównaj sobie parametry aut w podobnej cenie. Zawsze chińczyk będzie dużo lepszy.
I na ten moment europejskim markom trudno będzie z nimi rywalizować.
-
Teraz warto pracować w tej branży. Wszystko macie pokazane tutaj - https://www.viessmann.edu.pl/uprawnienia-do-montazu-klimatyzacji/
Kwalifikacje wcale nie są trudne do zdobycia. Tak naprawdę kwestia zrobienia szkolenia, a następnie ogarnięcia praktyki.
I wtedy na pewno wyciągnięcie z tego coś solidnego. Ale też wiadomo - musicie dać sobie czas.
-
Co myślicie o takich rozwiązaniach - https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/ ?
Czy rzeczywiście konieczne jest ich posiadanie w salonie?
Nie można bazować na rozwiązaniach typowych dla domu? Jak to u Was wyglądało?

Szacowanie nieruchomości
in Ogólnie o finansach i nie tylko
Posted · Report reply
Co myślicie o takim kierunku - https://ksb.uek.krakow.pl/studia-podyplomowe/szacowanie-nieruchomosci/ ?
Zastanawia mnie, czy warto się na niego nastawić.
Dla mnie ważne, aby wszystko było mądrze poukładane. Teraz - jak to zrobić?
I czy w tym zawodzie nie zabraknie pracy?