Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

toczan

Użytkownicy forum
 • Content count

  76
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by toczan

 1. Jakie polecacie wybrać, aby było rozsądnie cenowo i w porządku pod względem jakościowym? Zerknijcie na to - http://rankingsoczewek.com/ranking,ranking-kropli-do-oczu.html Słuszny kierunek, czy średnio? Warto bazować na zakupach przy takich rankingach?
 2. Co proponujecie w przypadku: - nowa działalność, - max. 10 proc. wkładu własnego, - kiepska historia kredytowania właściciela (prywatnie, nie jako firma) W ogóle jest sens próbować w banku?
 3. Jak w temacie. Jakie proponujecie rozwiązanie? W jakim pójść kierunku, aby uzyskać fajny efekt? Zerknijcie - https://ogrodycedrus.pl/ To dobry pomysł? Gotowe projekty? Jak wygląda późniejsza eksploatacja? Wymaga poświęcania mnóstwa czasu czy raczej średnio?
 4. Pomysł na prezent

  Mogą to być okulary przeciwsłoneczne, ale najpierw poczytajcie, co w ogóle warto kupić. Jeśli postawicie na jakość, to będzie spoko. Pamiętajcie, że okulary mają nie tylko fajnie wyglądać, ale przede wszystkim zapewniać wystarczającą ochronę oczom. W przeciwnym wypadku korzystanie z nich nie ma większego sensu.
 5. Poszukiwany okna dachowe sklep. Jakieś pomysły, sugestie, propozycje? Zależy nam na jakości, ale oczywiście mamy też do dyspozycji ograniczony budżet. Gdzie proponujecie uderzyć?
 6. Sprzęt gastronomiczny

  Winterhalter - przynajmniej jeśli chodzi o zmywarki. Na pewno nie ładujcie się w niskiej jakości, kiepskie sprzęty, bo to jest gwarancja problemów. Nie bierzcie sprzętów typowo domowych. Tutaj potrzebujecie jakościowych rozwiązań i to jest najważniejsze. Jako pierwszą zmywarkę kupiliśmy sprzęt z dolnej półki - wielokrotnie musieliśmy problem z nadążeniem z obsługą, bo akurat zmywarka padła, zablokowała się albo wyjechaliśmy brudne rzeczy. A przy Winterhalter mamy nie tylko zawsze jakość, ale teraz realną oszczędność na eksploatacji - małe życie prądu, wody czy chemii i to jest naprawdę szybko zauważalne w kosztach.
 7. Znacie jakieś sensowne aplikacje, które ułatwiają działalność w fotowoltaice? Mogą być płatne - ważniejsze są dla mnie funkcje i możliwości. Pomysły, propozycje?
 8. Zmywarka w Gastronomi

  Tak, zdecydowanie warto. Poczytaj sobie o tym sprzęcie - https://www.winterhalter.com/pl-pl/produkty/zmywarki-kapturowe/seria-pt/ U nas doskonale sobie radzi przy naprawdę intensywnej eksploatacji. W weekendy działa w zasadzie non stop i jest OK. Prosta obsługa, ergonomia, dopasowanie do oczekiwań. No i co ważne - zauważalne obniżenie kosztów eksploatacji. Dużo mniejsze zużycie wody i prądu, ale także chemii, co dalej oszczędności. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że sprzęt działa niezawodnie. Tutaj nie ma takich akcji, że zawalamy pracę przez awarię sprzętu. Jak dla mnie w tej działalności nie można sobie pozwolić na kiepskie sprzęty.
 9. To może ktoś mi przy okazji poleci zmywarkę gastronomiczną? Widziałem, że rozstrzał cenowy jest spory. Polecono mi sprzęty https://www.winterhalter.com/ ale widzę, że są też sporo tańsze. Słyszę argumenty, że one są w zasadzie bezawaryjne - po wielu latach intensywnej eksploatacji dają radę. No i ponoć eksploatacja w ich przypadku wychodzi dużo taniej niż w innych rozwiązaniach. To prawda? Z góry mówię, że nie mam środków na zakup. Na pewno bym wybrał wynajem długoterminowy. Polecacie takie podejście?
 10. Wakacje

  Kto tam był - https://planetescape.pl/kraj/tajlandia/ ? Czego można się spodziewać na miejscu i jak obecnie wygląda sytuacja? Czy waszym zdaniem w ogóle teraz celować w egzotykę, czy jednak nie ma to sensu?
 11. Osoba nam bliska ma duży problem z tym tematem. Przegrywa coraz więcej, nie widzi umiaru, zapożycza się. Co robić? Oczywiście według niej wszystko jest w porządku i nic nie trzeba robić. Nie ma zagrożenia. Jak kogoś takiego nakłonić do wizyty w takim miejscu - http://poradnia-uzaleznien.pl/ ? Jest na to sposób? Bo czujemy się bezsilni.
 12. Witajcie. Jedziemy na sylwestra do Francji i wiadomo - musimy wymienić walutę. I teraz - robić to u mnie w Katowicach, czy szukać jakiegoś kantoru przy A4, albo bliżej granicy? Taniej będzie? Nie chodzi o jakieś wielkie kwoty, ale dla mnie nawet kilka dyszek w kieszeni to już coś.
 13. Prezent dla dziewczyny

  Jedźcie sobie na weekend do Muszyny. My się wybieramy. Jeśli będziecie potrzebować miejsca ze smacznym jedzenie, to polecam - https://strakija.pl/ Tam możecie iść na pewniaka. Jeszcze nie trafiliśmy takiej potrawy, która nie byłaby tam smaczna. Zawsze jest w porządku.
 14. Popatrzcie za autami z USA, zobacz - http://bidcarsusa.pl/ Da się trafić naprawdę fajne okazje w przyziemnej cenie. Kwestia jedynie taka, jaki to ma być model. Ogólnie z moich doświadczeń stan tych samochodów jest o wiele lepszy od tych, które sprowadzaliśmy z zachodniej Europy. Ale oczywiście każdy co do tego może mieć diametralnie inne oczekiwania. Natomiast na pewno da się coś sensownego ustrzelić.
 15. Praca tymczasowa

  Jeśli myślicie na poważnie o znalezieniu pracy to bardziej sugeruję takie kierunki - https://www.viessmann.ovh/ Czyli konkretne zawody zgodne z obecnym zapotrzebowaniem. Nie sądzicie, że tak będzie lepiej? Po co zaliczać studia, które dają tylko papier, a wymaga to poświęcenia na ten temat 5 lat? No właśnie, to jest pozbawione sensu. Dlatego uczcie się, ale czegoś, co faktycznie może się przydać.
 16. Potrzebne opinie na temat tego zarządcy. Mają administrować naszym osiedlem. Jakieś doświadczenia? Czego się możemy spodziewać pod względem jakości? Czy pracę wykonują należycie? Mamy fatalne doświadczenia z poprzednikami...
×