Skocz do zawartości
art

BGK - opinie, komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

4b56d3b4927649acb9e34b906ed2f989.jpg

 

 

Bank Gospodarstwa Krajowego jako państwowa instytucja finansowa o dużej wiarygodności, specjalizuje się w obsłudze sektora finansów publicznych. Zapewnia ekonomicznie efektywne i operacyjnie skuteczne wspieranie państwowych programów społeczno-gospodarczych oraz samorządowych programów rozwoju regionalnego. Dba o nowoczesność i wysoką jakość oferty oraz podtrzymywanie dobrych relacji z Klientami, elastycznie reagując na ich potrzeby.

 

Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest sprawna i efektywna kosztowo realizacja działalności zleconej przez Państwo, uzupełniona przez rozwój atrakcyjnej oferty działalności własnej dla wybranych segmentów rynku, w których bank może wykorzystać swoje naturalne przewagi.

Zaktualizowana strategia rozwoju Banku Gospodarstwa Krajowego na lata 2010-2014, przyjęta przez Zarząd BGK a następnie Radę Nadzorczą BGK, zakłada realizację misji banku zawartej w ustawie, uwzględniającej nowe zewnętrzne i wewnętrzne warunki funkcjonowania, takie jak konsolidacja finansów publicznych w Polsce oraz kryzys finansowy w Unii Europejskiej. Strategia zakłada rozwój skoncentrowany na programach rządowych, obsłudze jednostek sektora finansów publicznych i działaniach w ramach programów własnych.

Długofalowa ścieżka rozwoju zakłada, iż Bank Gospodarstwa Krajowego realizując misję stanie się bankiem pierwszego wyboru dla instytucji publicznych w Polsce przy realizacji zadań zleconych ze względu na wysoką jakość obsługi, sprawność operacyjną, kompetencje doradcze oraz konkurencyjne koszty oferowanych usług. Ponadto bank będzie przygotowany do operacyjnej obsługi masowych zleceń Jednostek Budżetu Centralnego a także będzie współpracował na rynkach gwarancji i poręczeń, organizował środki i system wsparcia dla eksportu, konsolidował finanse publiczne, wspierał absorpcję funduszy UE, pełnił wiodącą rolę w obszarze finansowania spółek komunalnych i jednostek służby zdrowia. Wszystko to będzie realizowane w ramach efektywnych i zautomatyzowanych procesów przez sprawną organizację, wykorzystującą nowoczesne rozwiązania informatyczne i zarządzanie ryzykiem w oparciu o modele ratingowe i system workflow.

 

Źródło: www.bgk.com.pl

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii, przemyśleń i komentarzy związanych z powyższym bankiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×