Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Wiktor

IKE - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna zastanawiam się nad skorzystaniem z trzeciego filaru emerytalnego, a konkretnie z
indywidualnego konta emerytalnego. Prześledziłem wiele ofert IKE i zdecydowałem się na zrównoważony program inwestowania - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/wybierz-swoj-wariant-inwestowania/zakladka,9.html. Przez wiele lat pracowałem na umowę zlecenie, więc moje składki emerytalne zgromadzone w dwóch pierwszych obowiązkowych filarach emerytalnych nie są zbyt wysokie. Czy ktoś z Was korzystał z IKE? Jakie jest Wasze zdanie na temat dodatkowego oszczędzania na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas koszty obsługi III filaru są zbyt wysokie a wypłacana emerytura z nich zbyt niska aby to sie opłacało.

 

Kto zarabia większe pieniądze i może sobie pozwolić na III filar, może także sobie pozwolić na inwestycje albo trzymanie pieniędzy na lokacie lub koncie oszczędnościowym na np. 3,5% jak teraz w BGŻ Optima. Przy kilkudziesięciu tysiącach zł mamy 100 - 200 zł miesięcznie odsetek i kwota oszczędności realnie nam wzrasta. Żaden filar nie da ci więcej niż wpłaciłeś minus ich koszty więc wybór jest prosty.

 

ZUS też juz jest bankrutem i to żadna tajemnica. Jednak ludzie którzy zarabiają najmniej i tak to mają w d.... bo ledwo starcza na rachunki a gdzie tam dodatkowe emerytury im w głowie.

 

Te 2 miliony Polaków dobrze o tym wiedziały dlatego pracują na zachodzie i stamtąd emeryturę będą dostawać - większość niską jak na warunki np. UK ale na życie na emeryturze w Polsce w zupełności starczy.

 

Natomiast wszyscy politycy którzy teraz nie nakradną (nie wiem czy są jeszcze tacy) obudzą się z ręką w nocniku w wieku emerytalnym jak okaże sie że kasa pusta i emerytur nie ma. Przypomną sobie wtedy jakie ustawy wprowadzali, co prywatyzowali i na starość zrozumieją że są to naczynia powiązane - polskie firmy, praca w Polsce i emerytura w Polsce.

 

Dzisiaj nie ma żadnej z tych rzeczy, wszystko wyprzedane łącznie z bankami i głównymi portalami typu onet, wp i interia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×