Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
zatorski

Kurs pierwszej pomocy w firmie

Recommended Posts

Witajcie. Poszukuję informacji, podstawy prawnej w zakresie konieczności ukończenia kursu pierwszej pomocy dla pracowników zatrudnionych w zakładzie pracy w którym pracuje do 15 osób. Moje pytanie do was, jak to wygląda w przepisach? Czy wogole jest taka konieczność? ewentualnie ile osób musi mieć ukończony taki kurs? Na jaki okres jest ważny? Jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat to bardzo proszę o merytoryczną odpowiedź. Pozdrawiam. Bezpiecznej pracy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma wymogu prawnego aby pracodawcy w zakładzie pracy szkolił pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć osoby do udzielania pierwszej pomocy.

Co zrobi dalej, jak postąpi to już jego decyzja. U nas organizujemy takie szkolenia-osoba szkolaca ma KPP i jest instruktorem I pomocy, przyjęliśmy zasadę, iż osoba wyznaczona do udzielania pierwszej pomocy uczestniczy w szkoleniu nie rzadziej niż raz na 2 lata. Ilość osób też wyznacza pracodawca. Przy 15 osobach jeśli nie pracują na zmiany to wg mnie 5 osób będzie wystarczająca liczbą. Zawsze powinno się wyznaczyć takie osoby, które mają pojęcia i nie boją się udzielać pomocy.

Od siebie polecam też stronę:

https://rescuesystem.pl/ratownictwo-taktyczne/1058-igla-do-odbarczania-odmy-angiocath.html

Można tutaj skompletować odpowiednie wyposażenie do pracowniczej apteczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×