Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Kołcz22

Budowa domu a prawo archeologiczne

Recommended Posts

Mam pytanie kiedy budowaliście dom to trafiliście na jakieś przeszkody w trakcie budowy? Czy robiliście przed rozpoczęciem budowy badania geofizyczne gruntu? Pytam bo z tego co się zorientowałem w razie wykrycia jakiś artefaktów budowa będzie wstrzymana i może potrwać wiele lat zanim problem zostanie rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie do końca prawda, ale faktycznie - jakieś wykopaliska w okolicy mogą utrudnić realizację budowy, natomiast na pewno nie na lata.

Na pewno zanim kupisz grunt, warto zrobić badania geofizyczne. Raczej każdy właściciel działki na nie pozwoli, bo to cenne dane nawet i dla niego.

Tak można wykryć obiekty, które znajdują się pod ziemią i anomalii, które mogłyby zakłócić prace budowlane.

Tutaj to masz - https://pogotowiearcheologiczne.pl/badania-geofizyczne/

To, że coś tam jest w ziemi, nie oznacza, że trzeba zrezygnować z działki. Po prostu trzeba będzie do tego dopasować realizację np. umieszczenie elementów nośnych. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki swojej elastyczności i łatwej obróbce, styropian oferowany przez Styro24 jest często wykorzystywany do izolacji ścian piwnic, co pomaga w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach oraz ogranicza ryzyko kondensacji wilgoci. Sprawdź  cena styropianu i zdecduj sie na zakup

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×