Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
martaam

Wypadek w pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dostałam dwa zgłoszenia wypadku w drodze do pracy. W pierwszym przypadku pracownik wpadł w poślizg, ale jemu noc się nie stało. Z definicji wynika,że urazu być nie musi. Umowilam się na spisanie protokołu, pracownik cały czas przychodzi do pracy, nie był u lekarza, ma jedynie notatkę z policji o zdarzeniu. Czy w tym przypadku wystarczy notatka, czy normalnie kartę wypadku? Drugi wypadek, pracownik idąc do pracy, zemdlał i dość mocno się poturbował w wyniku upadku. Na miejscu była karetka pogotowia, w wypisie jaki rozpoznanie omdlenie i chwilowa utrata przytomności. Nie mam przyczyny zewnętrznej. Tu spisze normalnie protokół i wpisze,że wypadek nie uznany jako wypadek w drodze z powodu niespełnienia przesłanek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłabym się ze stwierdzeniem, że w drugim przypadku brak przyczyny zewnętrznej. Tą przyczyną jest, jak sama napisałaś omdlenie i chwilowa utrata przytomności w wyniku czego doszło do urazu. Chociaż uraz w tym wypadku nie jest potrzebny ale przyczyna zewnętrzna jest. Takie jest moje zdanie.

https://bhp-protect.pl/

Jeśli chodzi natomiast o pracę w firmie, pracownik ma na sobie odpowiednie ubrania oraz buty robocze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×