Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
zatorski

Rolety podtynkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w miejscu montażu rolet podtynkowych tworzy się mostek, jak jest to rozwiązane u Was?

Proponowane jest rozwiązanie 2 cm pod skrzynkę i 3 na skrzynkę, bo tyle się ukryje w ociepleniu.

Z kolei nadstawne nad okno są lepiej ocieplone, ale czy faktycznie wpada wiatr przez skrzynkę rolety do domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpada. Może dlatego, że od wewnątrz pokrywki rewizyjne są całkiem ciasno pasowane. Korzystam z takich 6-y rok i sam się dziwie, i do dzisiaj zastanawiam czy nie lepiej było wziąć te "naklejane". Ale nie dlatego, że coś jest nie tegies - tylko z takiego dziwnego uczucia, że skoro jest dobrze to może mogło być lepiej.

Poza tym zadbałem o odpowiednie ocieplenie. Jest u mnie styropian o dobrej labmdzie. Poza tym dopilnowaałem samodzielnie aby wszystko bylo dobrze uszczelnione (dom ocieplała mi ekipa, ale jeśli chodzi o takie newralgiczne miejsca jak okna to wolałem samodzielnie przypilnować aby wszystko było wykonane tak jak trzeba). 

Nie wiem czy kupowałeś już styropian czy nie, ale jesli nie, to polecam zerknąć sobie do Leroy Merlin. W sklepie obecnie mają dobre ceny na styropian, wiem bo porównywałem sobie ceny w poszczegolnych hurtowniach budowlanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rolety lub żaluzje to możesz je dobrać z oferty tego producenta https://www.drutex.pl/  a jest to lider rynku i ma najlepsze oferty. Masz spory wybór wzorów i kolorów więc bez problemu coś dobierzesz. Ich rolety są wytrzymałe bo wykonane z aluminium. Przejrzyj ofertę i dobierz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd jest to pewne rozwiązanie i ja jeszcze chcę dodać, że bardzo ważną sprawą jest to aby każdy z nas wiedział jak wybrać rolety zewnętrzne. Jak dla mnie bardzo dobrze o tym właśnie napisano w https://familyrollo.pl/blog/jak-wybrac-rolety-zewnetrzne więc de facto zachęcam każdego do zapoznania się z takim materiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×