Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
isiaa

praca

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem w "odszyfrowaniu" znaczeń pewnych zdań umieszczonych w pracy. Mam do opracowania trzy podpunkty mianowicie:

  • Sposoby lokowania środków w systemach bankowych
  • Bezpośrednie formy inwestycji na rynku kapitałowym
  • Pośrednie formy inwestycji na rynku kapitałowym.

Szczerze mówiąc nie znalazłam nic w internecie na ten temat. Dlatego też moja prośba do specjalistów lub też osób, które mogą mi pomóc gdzie mam tego szukać ( linki, tyt książek, artykuły itp) z góry dziękuje za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

Analizę trzeba by zacząć w punkcie pierwszym od pojecia system bankowy - http://pl.wikipedia.org/wiki/System_bankowy

Myślę że na potrzeby pracy wystarczy wziąć pod uwagę warunki w Polsce i banki komercyjne oraz spółdzielcze działające na polskim rynku.

Najprostszą i najbardziej popularną formą lokowania pieniędzy w bankach jest lokata pieniężna. Obecnie popularność zyskują lokaty z jednostkami funduszy inwestycyjnych więcej o nich np. tu

Więcej o lokatach masz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Depozyty_bankowe

 

Jeżeli chodzi o bezpośrednie i pośrednie formy inwestycji na rynku kapitałowym to proszę sobie sprawdzić pojecie rynku kapitałowego http://pl.wikipedia.org/wiki/Rynek_kapita%C5%82owy  Terminy takie jak rynek papierów wartościowych, giełda, akcje i KNF.

 

Bezpośrednio inwestujesz kupując akcje, obligacje, bony skarbowe, gwarancje, udziały itp, pośrednio inwestujesz poprzez różne instytucje finansowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już o pracy mowa, to świetne oferty, dobrze płatnej pracy znajdziecie tutaj https://itds.pl/pl/praca/ . Jest to świetna, bardzo intuicyjna aplikacja, dzięki której możecie aplikować na różne stanowiska z branży IT. Powiem szczerze, że mnie to przekonuje, bo jest to wygodne rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decydując się na pracę za granice dobrze jest zgłosić się do sprawdzonej agencji pracy, tak będzie na pewno bezpieczniej. A jeśli chodzi o konkretną firmę to ze swojej strony polecam https://www.bluecollar.pl/  Ciekawe oferty pracy stałej i tymczasowej, wysokie zarobki, kompleksowa opieka i bezproblemowy kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym właściwie są badania środowiska pracy i co obejmują. Trzeba od razu zaznaczyć, że każdy z pracowników może być narażony na całe mnóstwo niebezpieczeństw. Zagrożenie mogą powodować pyły, jak również substancje toksyczne unoszące się w powietrzu. Wspomnieć należy także o hałasie. Niektóre zagrożenia mogą stanowić źródło uszczerbku na zdrowiu. Inne zaś, mogą stanowić niebezpieczeństwo nawet dla życia pracowników. Dlatego też, osoby odpowiedzialne za przeprowadzanie badań środowiska pracy, muszą dokonać pomiaru hałasu, jak i ocenić stopień zapylenia. Warto wiedzieć jakie badania powinny być wykonywane https://www.faktykaliskie.info/artykul/41503,jakie-badania-wykonuje-sie-w-ramach-badania-srodowiska-pracy

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracownicy mieszkający w obrębie Dolnego i Górnego Śląska mają wiele możliwości rozwijania swojej kariery. Jedną z nich jest branża IT, która daje perspektywy zatrudnienia na różnych stanowiskach i w różnych działach. 

 

_____________________________
[url=https://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/70278-gorny-i-dolny-slask-jakie-sa-perspektywy-rynku-pracy-w-najblizszych-latach]Górny i Dolny Śląsk – jakie są perspektywy rynku pracy w najbliższych latach?[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×