Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
lorenc

Budowanie historii kredytowej w BIK

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się. Chcę zbudować dobrą historię w BIK. Proszę o odpowiedzi na kilka pytań.

 

Jakie zgody zaznaczyć przy rejestracji do BIK?

 

Przeczytałem w internecie, że najlepiej zacząć od karty kredytowej, limitu odnawialnego, zakupów na raty (najlepiej 0%) i kredytów RRSO 0% na małe kwoty. Na którymś z blogów twierdzą, że najlepiej posiadać wszystkie te produkty kredytowe jednocześnie. Ponadto nie należy posiadać więcej niż dwóch kredytów RRSO 0% na małe kwoty (inaczej algorytm BIK może potraktować mnie jako dłużnika spłacającego długi następnymi zadłużeniami). Czy te informacje to prawda?

 

Chcę otworzyć limit w koncie osobistym w pewnym banku ze względu na brak prowizji za przyznanie limitu i 7 dowolnych dni bezodsetkowych w każdym miesiącu rozliczeniowym. Czy najlepiej (pod względem oceny BIK) otwierać minimalny limit 500 PLN czy większy, ile dni bezodsetkowych wykorzystywać oraz jaki procent limitu wykorzystywać (i jak często - co miesiąc?)?

 

Posiadam darmową kartę kredytową.Jak długo należy ją posiadać, jak często korzystać i jaki procent limitu wykorzystywać pod względem oceny BIK? Scoring poprawia się za samo posiadanie (bez używania)? Co jeśli chciałbym kartę kredytowa z promocji z innego banku (premia)? Obniży to moją wiarygodność/occenę kredytową?

 

Jeśli chodzi o darmowe/bardzo tanie kredyty na małe sumy:
- ile kredytów można zaciągnąć?
- na jaki okres?
- chwilówki liczą się do scoringu BIK (poprawiają ocenę tak jka kredyty w banku)?

 

Co najłatwiej kupić na raty 0%, żeby poprawić scoring BIK?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budowaniu historii kredytowej, na pewno problem mogą być te wszystkie ograniczenia niespłacane zobowiązania. U nas jak u nas, ale w takim UK, jest to posunięte naprawdę daleko. Tam nawet opóźnienia w opłatach za energię elektryczną czy inne media mogą być problemem.

Po prostu jest pewien ranking, są pewne punkty w tym rankingu i ludzie muszą dbać o to, aby nie spaść poniżej określonego poziomu.

Proponuje sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: http://www.hej.rzeszow.pl/2019/05/30/konsekwencje-oddalenia-wniosku-o-ogloszenie-upadlosci-konsumenckiej/

Kilka słów na temat upadłości konsumenckiej oraz konsekwencji z tym związanych,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×