Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrakkk

Zdolność kredytowa przy nietypowym przychodzie z reklam na stronie www

Recommended Posts

Osiągam przychody z dzierżawy powierzchnie na stronie www (popularne reklamy AdSense). Inaczej mówiąc, mam stronę www, na której umieściłem reklamy i otrzymuję pieniądze od każdego kliknięcia w nie. Płacę od tego tylko ryczałt 8.5%. Żadnej firmy, żadnych składek ZUS. Średni przychód z ostatnich 12 miesięcy to 7 215 zł. Czy przy takim nietypowym źródle przychodu są w Polsce banki które udzieliłyby mi kredytu hipotecznego o wartości około 300 000 zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Piotrakkk napisał:

Średni przychód z ostatnich 12 miesięcy to 7 215 zł

Rozumiem że średni miesięczny przychód? Czyli masz co miesiąc 7k? Poczytaj bo bez firmy możesz uzyskiwać tylko 50% minimalnego wynagrodzenia miesięcznie czyli ok 1125 zł więc musisz założyć firmę.

Oczywiście jeżeli masz 7k rocznie to nikt ci kredytu nie da.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Infor

Tu się nie zgodzę Malfoy. Tu masz z 2015 opinie Izby skarbowej że taki wynajem powierzchni reklamowej pod reklamy internetowe może być objęty ryczałtem 8,5%:

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ryczalt/najem-i-dzierzawa/736181,Ryczalt-85-od-przychodow-z-reklamy-w-aplikacji-i-internecie.html

Lepiej jednak zwrócić się do swojego US z prośbą o interpelację. Gdzieś czytałem że ktoś dostał 8,5% do 16 000 zł rocznie  a powyżej tej kwoty już 20% miał płacić więc wszystko zależy od opinii Urzędu Skarbowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, 7k miesięcznie. Można nie mieć firmy i płacić ryczałt 8.5% o ile strona na której są umieszczone reklamy nie jest stroną firmową - czyli np. nie ma zakładek usługi, cennik, które jednoznacznie wiążą się prowadzeniem firmy. Z tego co pamiętam, to chodzi też o to, żeby na takiej stronie nic nie sprzedawać - sprzedaż od razu podsuwa na myśl konieczność założenia firmy. Skorzystać z tego rozwiązania więc można w przypadku np. bloga, czy strony hobbystycznej. Potwierdził to doradca podatkowy z którym się konsultowałem oraz mój US,  chociaż po tygodniowych przepychankach z nimi. Dzięki temu płacę teraz tylko ryczałt 8.5%, a gdybym musiał założyć JDG płaciłbym w najlepszym razie liniowy 19% (do tego odpadają składki ZUS oraz koszty księgowości). Mam niewielkie koszty związane z tymi reklamami (serwer 350 zł na miesiąc, domena 120 zł raz na rok), więc ryczałt 8.5% dużo bardziej się opłaci.  Niedawno wprowadzono limit 100 000 zł rocznie - powyżej niego stawka ryczałtu rośnie do 12%, ale i tak nadal mocno się opłaci.

Jaki banki traktują taki nietypowy przychód przy staraniu się o kredyt hipoteczny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście dochód nietypowy i jednocześnie dość niepewny... Obawiam się, że nawet gdyby jakiś bank zdecydował się przyznać kredyt to dodatkowo będzie wymagał innych, przede wszystkim pewnych, zabezpieczeń...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mitrans

Przypominam że bana w Adsense można dostać w ciągu trzech dni bez wypowiedzenia. Żaden bank na to kredytu nie udzieli. Możesz sobie odłożyć sporo kasy z tego jak żyjesz/mieszkasz sam, bez rodziny, ale etacik czy otworzenie DG konieczne na kredycik hipoteczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×