Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość marcusss

uzależnienie co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.11.2018 o 09:57, Gość marcusss napisał:

Cześć, postaram się zawrzeć w skrócie, co się dzieje. Mój brat jest uzależniony od narkotyków :( Wyjechał na studia dzienne, zamieszkał w akademiku i się zaczęło imprezowanie, picie i tabsy. Wyleciał z uczelni, wrócił z podkulonym ogonem do rodziców, ale ciągle coś im ginie, łatwo sie domyślić czemu. Poważnie rozważamy wywiezienie go na jakieś leczenie, odległość nie gra roli. Może ktoś sie orientuje czy taka terapia jest skuteczna i czy lepsza państwowa czy prywatnie?

Pomocą może być także terapia indywidualna  http://uzaleznienia-ostroleka.pl/o-mnie/ , ale ktoś najlepiej, żeby był w takim stanie, że sam będzie chciał poddać się terapii. 

Edytowane przez janosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wiele osób w tym temacie wspominało nie ma co czekać - najlepiej szybko rozpocząć leczenie. W wielu przypadkach potrzebna jest terapia uzależnień Gdynia i te rejony to nawet mogę polecić pewien ośrodek w którym leczył się mój przyjaciel. Gdyby ktoś szukał to proszę odezwać się do mnie w prywatnej wiadomości, a ja postaram się pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz pewność, że ktoś z Twoich bliski jest uzależniony od narkotyków? Jeżeli nie masz tej pewności, a chciałbyś mieć, to możesz zakupić w aptece taki test na narkotyki: https://www.aptekagalen.pl/multi-test-szybki-test-wykrywajacy-6-narkotykow-amfetamine-marihuane-haszysz-morfine-heroine-i-kokaine-1szt . Poczytaj, na czym polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uzależnienia trzeba działać, aby się z niego wyzwolić. Wydaje mi się, że Warszawski ośrodek Vita Nova będzie dobrym wyborem. Można tutaj spotkać fajnych, doświadczonych i empatycznych terapeutów, którzy zrobią wszystko, aby pomóc Ci wyjść z tego nałogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapia uzależnień ma na celu pomagać pacjentom uporać się z alkoholizmem, narkomanią czy zakupoholizmem. Leczeniu podlegać mogą tak naprawdę wszelkie uzależnienia, pozostaje jednak pytanie: na czym polega terapia uzależnień? Co zrobić, kiedy chcielibyśmy skorzystać z terapii uzależnień i czy pacjenci muszą samodzielnie ponosić koszty leczenia swojego uzależnienia? W sieci znalazłam wiele informacji na ten temat - https://www.pless.pl/zdrowie/81965-prywatny-osrodek-leczenia-uzaleznien-jak-wyglada-terapia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie zawsze wymaga leczenia. Jeśli ktoś sobie z czymś nie radzi, to zdecydowanie powinien zgłosić się po pomoc do ośrodka lub chociaż zadzwonić na telefon zaufania. Czasem już pomocna jest rozmowa, ale podjęcie terapii jest tutaj najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×