Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
toczan

Wymiana waluty przy A4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jedziemy na sylwestra do Francji i wiadomo - musimy wymienić walutę. I teraz - robić to u mnie w Katowicach, czy szukać jakiegoś kantoru przy A4, albo bliżej granicy? Taniej będzie? Nie chodzi o jakieś wielkie kwoty, ale dla mnie nawet kilka dyszek w kieszeni to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej po prostu sprawdzić jakie są aktualne kursy przy A4, czy tam w Zgorzelcu.

Na bank coś takiego zrobisz na stronach Kantorów Plus. Jeśli będzie się opłacało, to zleć z góry wymiarnę - tam jest taka opcja jak wymień walutę. I tam ustalasz wszystkie szczegóły z tą wymianą zwiazane. Nam tak wychodziło taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiem. Jutro wyjeżdżamy. Wymienimy albo w Zgorzelcu, albo gdzieś po drodze.

W Kantorach Plus. Sprawdzałem kursy - nie opłaca mi się wymiana w Kato. Spisywałem kursy w kilku miejscach i do szału naprawdę daleko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to, że z terminem wyjazdu trafiliście na najlepszy moment w tym roku. Sprawdzałem przed chwilą kurs na Kantory Plus - 4,175 zł.

Nie kojarzę, kiedy ostatnio euro tyle kosztowało. Dolar też rekordowo tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Popel

Oj ja to bym miał kawał drogi, także z wydatkiem na paliwo to jednak średnia inwestycja jakbym musiał 500 km do kantoru jechać, identyczna cena sprzedaży EUR jest w internetowym gieldawalut.com, korzystałem parę razy już, najlepiej było z dużą zniżką na prowizję przez pierwszy miesiąc, teraz też jest OK, opłacalnie, sprawnie mam przelew na koncie. Warto się zainteresować jak ktoś ma daleko do uczciwego kantoru stacjonarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankem

Trudno byłoby mi znaleźć czas na szukanie gdzieś w Polsce dobrego kantoru, ale rozeznanie w tych internetowych czemu nie. Tym sposobem natrafiłem na pluskantor.pl. Pierwsza wymiana- darmowa, sympatyczna zachęta, kolejna też z bardzo niskim spreadem, bez żadnej już prowizji i co ważne od razu zrealizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fredal

Właśnie, nie każdy ma czas żeby nawet na 15 minut wyskoczyć na miasto, a po pracy już kantor może być zamknięty. Dla mnie dużą zaletą jest właśnie 24 godzinna dostępność e-kantoru, nie ma problemu z tym aby przez Amronet kupił walutę o dowolnej porze, dzieje się to automatycznie, w czasie rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość atfina
W dniu 12.05.2018 o 19:08, Beti napisał:

A nie lepszym rozwiązaniem jest jakieś konto walutowe? Lepszy spread (np. w Alior Kantorze) i większe bezpieczeństwo bo nie trzeba nosić większej ilości gotówki przy sobie.

Konto walutowe bywa bardzo przydatne, np. jak ja wyjeżdżam czasem za granicę nie tracę dzięki niemu przy płatnościach kartą.  Posiadam rachunek w EUR bezpłatny, a przewalutowania robię przez Gieldawalut.com, są po prostu tańsi niż bank, a wiadomo oszczędzam ile jest to możliwe:) Na rachunek w walucie zaraz po wymianie przelewam te pieniądze, też bez żadnej opłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo super, zawsze chciałem spędzić sylwester w Paryżu. Jedziecie sami czy z biurem podrózy? jak byłem młodszy to co roku jeździłem na obozy językowe w anglii i zazwyczaj tam spędzałem new years eve. W Londynie jest tak dużo wspaniałych atrakcji z tej okazji, to po prostu trzeba zobaczyć, ale nidy nie miałem okazji być w tym czasie w Paryżu a też słyszałem wiele dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość angelika1981

Nie korzystam z usług stacjonarnych kantorów ze względu na to  że w walucie robię jedynie przelewy. Kupując więc walutę przez internet sprawę mam bardo ułatwioną. Aktualnie też 100% przekonania, że przez Pluskantor.pl mi się realizować i wymianę i przelew. Szybkość transferuje jest taka sama jak w banku, ale kurs wymiany korzystniejszy, tym samym od razu z Pluskantora je przekazuję. Dodam że na 1 EUR 20 groszy różnicy w kursie na moją korzyść przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elanosko

Najtaniej miałam okazję kupować EUR (kilkakrotnie) i raz GBP za pośrednictwem Gieldawalut.com. Nie musiałam nigdzie się wybierać i to też jest oszczędność. Kurs sprzedaży o grosz się różnił od rynkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert

A jak ktoś nie jeździ trasą A4?  Nie sądzę aby przejechanie załóżmy 200 km się opłacało w sytuacji gdy tylko chcemy kupić walutę korzystnie. Przejazdem ok, warto wiedzieć:) Zwykle ja wymieniam na Amronet.pl, bo gdzie bym nie jechał czy gdzie bym nie było to kantor w zasięgu, żadnych kosztów dojazdu i innych zbędnych, kursy moim zdaniem super, dziś średni kurs EUR 4,30 a kupiłem u nich po 4,31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość edjen

Bardzo dużo czasu spędzam w biurze  a więc aby poświęcać go jeszcze na chodzenie czy jeżdżenie po kantorach musiałbym chyba całą dobę spędzić na załatwianiu spraw służbowych. Fatalny scenariusz. Dlatego wymiana waluty online mi się podoba, siedząc przy biurku w parę minut taką transakcję realizuję przez pluskantor.pl, a jak wychodzę z firmy mam czas dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moni

To fakt- nawet jeśli są kantory stacjonarne które oferują dość korzystne warunki, to nic mi nie zastąpi wygodny internetowych transakcji a na Gieldawalut.com kursy dostępne od ręki są świetne, dla mnie to jest idealna usługa i w biznesie i na co dzień jak na inny cel potrzebuję czasem waluty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtyna

Nie widziałam jeszcze kantoru stacjonarnego, który miałby lepsze ceny niż wspomniany przez ciebie kantor Gieldawalut. W dodatku tutaj można nie tylko wymieniac walutę po cenie kantoru, ale także cenę negocjować w opcji wymiany społecznościowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Przyzwyczaiłam się już do wymiany waluty przez Internet, może niektórzy mają jakieś opory przed skorzystaniem z takiej usługi ale  niepotrzebnie - świat idzie do przodu:) Po  kilku latach korzystania z przewalutowań przez platformę Amronet  nie wyobraża sobie abym znów mogła zacząć chodzić do stacjonarnych. Usługa online jest po prostu o poziom wyżej. Poza tym porównajcie sobie kursy- to też wiele wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Meffri

Ja walutę wymieniam przez pluskantor.pl, powody oczywiste: korzystne kursy, sprawny bezgotówkowy przepływ pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość onufry

Może znacie tę platformę- Gieldawalut.com? Słyszałem że teraz u nich bardzo się opłaca kupować EUR, obniżają koszty na początek i później też o 20% na stałe  w programie oszczędnościowym. Po nowym roku wyjeżdżam za granice na dłużej, więc na pewno będę korzystał przewalutowania i przed wyjazdem i za granicą aby realizować przelewy do Polski. Oby utrzymała się ta promocja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sklaus

Owszem:) Ze spokojną głową możesz się na ten kantor zdecydować. Gieldawalut.com ma i dobrą ofertę cenową i bardzo sprawnie realizuje przelewy międzynarodowe, a skoro wyjeżdżasz na dłużej, taka usługa też pewnie będzie Ci potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina

Owszem:) Ze spokojną głową możesz się na ten kantor zdecydować. Gieldawalut.com ma i dobrą ofertę cenową i bardzo sprawnie realizuje przelewy międzynarodowe, a skoro wyjeżdżasz na dłużej, taka usługa też pewnie będzie Ci potrzebna.

Mieszkałam za granicą przez 2 lata. Przez ten czas korzystałam z przewalutowań w Amronet i teraz jak wróciłam do kraju też mi się zdarza. Temu kantorowi na pewno możecie zaufać, a kursy zdaje mi się najlepsze na rynku kantorów online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszczyna

Większość czasu pochłania mi praca i dlatego zdecydowałam się na wymianę waluty w Pluskantor.pl, dobrze się stało, gdyż oszczędzam też sporo pieniędzy, za pierwszym razem za darmo wymieniałam, to była naprawdę świetna promocja, tj. jest- dla każdego nowego klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×