Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość Sandra

Kredyt konsolidacyjny plusy i minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sandra

Witam. Zastanawiam się nad kredytem konsolidacyjnym ponieważ mam kilka drobnych kredytów gotówkowych i po pierwsze nie ogarniam terminów ich spłat a po drugie słyszałam że podobno konsolidacja obniża raty kredytu. Czy to prawa czy tylko jakaś ściema?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmniejszenie rat to rzeczywiście kredyt konsolidacyjny zmniejsza raty ale minusem jest to że wydłuża się przez to okres kredytowania. Ale jest to idealna opcja właśnie jeśli masz kilka kredytów i chcesz je złączyć w jeden.Pisałem informacje o kredycie konsolidacyjnym i tam wyjaśniłem plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że jak ma się dużo małych kredytów to naprawdę warto je wziąć w konsolidację.  Pozwala ona bardzo wszystko uporządkować i nie zapomnieć czegoś przez pomyłkę. A do tego jednak przez dłuższy okres czasu jest lżej miesięcznie. Chyba lepiej jest o wiele parę miesięcy dłużej spłacać kredyt niż przez cały okres spłaty się męczyć. A patrząc na ofertę https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html uważam, że kredyt konsolidacyjny to jest naprawdę wielkie ułatwienie. Choć wiadomo, że banki na tym gorzej nie wychodzą. 

 

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc kredyt gotówkowy, za użyczenie pieniędzy od banku, musimy zapłacić prowizję.

pożyczając od firm pozabankowych, często do oddania jest dwa razy więcej.

przymierzając się do kredytu konsolidacyjnego, musimy wyliczyć, czy nam się to w ogóle opłaca.

 

 

przykład:

pożyczamy z banku 10 000zł, ale oddać z prowizją musimy już 13 500zł (3500zł kosztów)

pożyczając z firmy pozabankowej 10 000zł, oddać musimy 19 000zł (9000zł kosztów)

 

 

konsolidując to wszystko, musimy dostać od banki 32 500zł i prowizja powiedzmy 8125zł

 

czyli pożyczając początkowo 20 tys zł, szybko mamy ponad 40 tys zł długów, nie licząc odsetek.

 

 

jeśli jednak nie stać nas na płacenie rat, to niestety nie ma wyjścia, lepiej skonsolidować zobowiązania, spłacić wszystko i mieć jedną ratę, którą będziemy w stanie płacić, niż całkiem się poddać i pozwolić komornikom wszystko nam zabrać.

 

aby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy pośrednika kredytowego.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×