Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
lubiś

msaver - opłaca się czy nie?

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałem podzielić się swoją opinię na tak szeroko reklamowany w tym momencie program Msaver Mbanku. Po mocno namawiającym telefonie Pani z Infolinii dałem namówić się na założenie tego programu. Co prawda z dosyć mocnym dystansem - wszak jak to ja - osoba która nigdy nie potrafiła oszczędzać ma nagle zmienić swój charakter. Były trzy opcje - stała miesięczna kwota przelewana raz w miesiącu ( niee to by nie przeszło), 1% od transakcji lub też zaokraglanie kwot. Podczas symulacji wyszło, że najbardziej korzystna jest wersja nr 2 także tą wybrałem. Co prawda na początku jakie było moje zdziwieniu kiedy po opłaceniu wszystkich możliwych rachunków i pozostawieniu na koncie ostatnich 30zł poszedłem do sklepu daje kartę a tutaj brak środków. Daj boże wyciagnąłem z kieszeni ostatnie zaskórniaki i za chleb zapłaciłem:) dopiero potem okazało się że pieniądze zżarła słynna reklamowa świnka. Ale koniec końców - potem "wychodzenia" pieniążków już się nie zauważało. i nie ukrywam przeogromnym miłym zaskoczeniem było odkrycie że nagle na moim oszczędnościowym koncie znajduje się 380zł o których nie wiedziałem w sam raz na gwiazdkowe prezenty. A więc - hura - dzięki temu niecnemu pomysłowi mbanku - nawet ja potrafię oszczędzić:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy zaokrągleniach kwot trzeba uważać z tym aby niespodziewanie nie zostać bez środków na rachunku. Ja również posiadam ten rachunek oszczędnościowy, ale bardziej jako alternatywę dla elastycznej lokaty niż w celu aby wymuszał on na mnie jakieś oszczędności. Mbank miał dobry pomysł, dużo osób zdecydowało się na to rozwiązania, ale czy w jakimś stopniu poprawiło to sytuację banku przy dużej konkurencyjności Alior Sync to nie wiem.

 

Jak dla mnie rozwiązanie jak najbardziej dobre, brak kosztów, oprocentowanie nie najgorsze, a i zawsze można zaoszczędzić coś ekstra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×