Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Zorro

prowizje 9% od kredytu

Recommended Posts

Czy mi się zdaje czy SKOK skorzystał już z ustawowego zniesienia progu 5% prowizji od kredytów i np. Kasa Stefczyka w swoim produkcie "Spadła rata" oferuje oprocentowanie kredytu na poziomie 10% ale z prowizją - uwaga 9%:(

 

Widzę że także tą drogą idzie Polbank. Wyższa prowizja na starcie a potem zerowe lub bardzo niskie raty... nowy chwyt reklamowy?

Ciekawe czy się przyjmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Prowizja za udzielenie kredytu w Kasie Stefczyka przy tym produkcie to 9%. Przy kredycie 3.000 zł na 60 rat łączny koszt to około 1114 zł. Podobnie Polbank reklamuje się kredytem o zerowym oprocentowaniu, tylko prowizja na poziomie 9% ;/

 

Moim zdaniem takie reklamy powinny być zakazane bo to tylko mąci ludziom w głowie. Co z tego, że oprocentowanie jest niższe czy 0% skoro przy prowizji sobie odbijają. Nazywają po prostu koszty kredytu w inny sposób, aby oferta wyglądała korzystniej. Ktoś się odpowiednio nie zainteresuje szczegółami i póżniej będzie zaskoczony skąd tak wysokie łączne koszty, skoro oprocentowanie miało być tak niskie.

 

Niestety na każdym kroku chcą zakręcić człowiek tak, aby nie mógł się w pełni zorientować w ofercie. Na pierwszy rzut oka wszystko super, ale zagłębiając się w szczegóły wszystko wychodzi na jaw. Pamiętajmy tylko nie ma nic za darmo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za odświeżanie tematu, ale widzę że po połączeniu Polbanku w Raiffeisen Polbank praktyka trochę się zmieniła. W ofercie nadal jest pożyczka z 0% oprocentowaniem i prowizją na poziomie 9%, ale reklamują to już w trochę inny sposób.

 

Początkowo w reklamach telewizyjnych nacisk był na  zerowe oprocentowanie, i informacja że trzeba zapłacić tylko prowizję. (jakoś nie chwalili się za bardzo jak wysoką). Teraz reklama tej pożyczki wygląda tak, że jest skierowana dla osób które koszty kredytu chcą pokryć z góry. Czyli najpierw płacimy wysoką prowizję na poziomie 9%, a póżniej już nie ponosimy żadnych kosztów z obsługą długo. Jeśli rzeczywiście póżniej nie ma już żadnych opłat to takie przedstawienie oferty jest według mnie dużo bardziej uczciwie niż, wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×