Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę fakt, że święta coraz bliżej zwróciłem uwagę na artykuł Zuzanny Brud z serwisu Bankier.pl gdzie zostają przeanalizowane 3 sposoby sfinansowania zakupu nowego telewizora w cenie 3.000 zł.

 

Przy porównaniu wzięto 3 opcje:

  • kredyt gotówkowy
  • kredyt odnawialny w koncie osobistym
  • kredyt ratalny w karcie kredytowej

Zaskoczyły mnie nieco wyniki tego porównania, gdyż najtańszym rozwiązaniem okazał się zakup na raty. Średni koszt takiego rozwiązania to 250 zł. Najdroższym rozwiązaniem był kredyt gotówkowy, którego koszty wyniosły przeciętnie 390 zł. Dodam, że finansowanie zakupu telewizora miało być rozłożone na 12 miesięcy. Średnie koszty poszczególnych żródeł finansowania były wyliczone na podstawie oferty 10 banków.

 

Okazuje się, że tak reklamowane kredyty gotówkowe wcale nie są takie tanie jakby mogło się wydawać. Jak Wy zamierzacie finansować zakupu na święta. Macie odłożone jakieś środki czy też udajecie się do banku po jakiś kredyt świąteczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj chciałam kupić w Media Markt Mikrofale taką lepszą za prawie 600 zł. Gotówki mi trochę szkoda przy moich zarobkach. Podchodzę przy wejściu na halę sklepu do stoiska z ratami ale żadnego szyldu tak jak kiedyś LUKAS czy AIG. No i mówię że chcę na raty sprzęt. Uprzejmy pan który albo był na czacie albo kończył właśnie jakiś poziom ciekawej gry spojrzał na mnie tak jakby przeze mnie nie przeszedł levelu i po pobraniu danych kazał przejść się i wrócić za 15 minut. To uczyniwszy, dowiedziałam się od tego pana o odmowie udzielenia kredytu na te pare stówek.

 

W BIKu nie jestem, czemu odmowa? Może jednak przerwałam mu coś ważnego? No nic wzięłam sprzęt za gotówkę a mój przyjaciel który mikrofalę niósł przeszedł mu koło nosa a ja puściłam mu "oczko" że mam jego decyzje kredytową głęboko w ... poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie czasem dziwi zachowanie osób pracujących bezpośrednio w kontakcie z klientem. Kiedyś chcąc dowiedzieć się nieco o warunkach kredytu gotówkowego w pewnym banku, po tym jak pani w okienku dowiedziała się, że jeszcze nigdy nie miałem żadnego innego kredytu tylko się głupio uśmiechnęła co jak tam w ogóle robię i po co jej zawracam głowę bo i tak nie mam szans na otrzymanie środków. Nie wspominając, że ten miał to być kredyt na jakąś małą kwotę.

 

Swoją drogą ciekawe czy ocena zdolności kredytowej przy kredytach ratalnych różni się znacząco od tej przy kredytach gotówkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe czy ocena zdolności kredytowej przy kredytach ratalnych różni się znacząco od tej przy kredytach gotówkowych.

Uważam że powinno być łatwiej. Teoretycznie sprzęt który bierze się na raty jest własnością banku lub firmy pożyczkowej do czasu spłacenia wszystkich rat więc jest to dobre zabezpieczenie dla finansującego nasze potrzeby np. ummmm te 56 cali tylko gdzie taki TV postawić?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj chciałam kupić w Media Markt Mikrofale taką lepszą za prawie 600 zł. Gotówki mi trochę szkoda przy moich zarobkach. Podchodzę przy wejściu na halę sklepu do stoiska z ratami ale żadnego szyldu tak jak kiedyś LUKAS czy AIG. No i mówię że chcę na raty sprzęt. Uprzejmy pan który albo był na czacie albo kończył właśnie jakiś poziom ciekawej gry spojrzał na mnie tak jakby przeze mnie nie przeszedł levelu i po pobraniu danych kazał przejść się i wrócić za 15 minut. To uczyniwszy, dowiedziałam się od tego pana o odmowie udzielenia kredytu na te pare stówek.

 

W BIKu nie jestem, czemu odmowa? Może jednak przerwałam mu coś ważnego? No nic wzięłam sprzęt za gotówkę a mój przyjaciel który mikrofalę niósł przeszedł mu koło nosa a ja puściłam mu "oczko" że mam jego decyzje kredytową głęboko w ... poważaniu.

 

Osobiście polecam zakupy sprzętu na raty w Euro AGD, sam przed świętami kupowałem ekspres do kawy, również szkoda było mi wyskoczyć z większej gotówki i poprosiłem o skredytowanie zakupu na najkrótszy możliwy okres. Bank zaoferował spłatę na 24 miesiące ale jeżeli zrobię to w ciągu 6 miesięcy to wówczas spłacam sprzęt bez odsetek.

Uważam że jest to naprawdę ekstra rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siostra pracująca w banku mówi że czasem nie chcą przyznać kredytu gdy ma się pustą historię tzn w życiu pożyczek się nie brało i wtedy nie wiedzą czy klientowi zaufać czy też jednak nie. Ponadto może było tak że okres kredytowania był dłuższy niż Twoja umowa o pracę??? Wtedy również najczęściej odmawiają a raczej prawie zawsze. Także tych powodów może być mnóstwo. Niestety aktualnie strasznie ciężko dostać jest jakikolwiek kredyt nawet ten ratalny. Ponoć - słyszałem ostatnio że ma się to zmienić od przyszłego roku i ma być odrobinę lżej - ale jak będzie okazę się w praktyce. Póki coś nawet najbardziej prawy obywatel przy stanowisku może zdziwić się że aparatu na raty nie dostanie....A co do porównania kredytów to przyznam jestem zszowkowany - bo karta kredytowa wiadomo jest werrsją najdroższą ale dałbym się wcześniej pokroić że to jednak kredyt gotówkowy będzie tę tańsza wersją a tu jednak jest odwrotnie. No cóż kolejna nauczka że przed każdym wzięciem nawet małej kwoty trzeba dokładnie przeanalizować wszystkie oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telewizor to rozumiem ale żeby brać kredyt aby komuś wręczyć prezent? Przecież jedyną instytucją która otrzyma prezent będzie bank :)

 

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________________

Rippery zobacz jak działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radziłbym wziąć pożyczkę w jakiejś sprawdzonej firmie np. Pożyczki Bocian, Provident, Optima, jest wiele takich firm. Niech pan sprawdzi, poszczególne oferty, i wybierze tą która będzie miała najmniejsze oprocentowanie/najdłuższy czas spłaty. Z własnego doświadczenia mogę polecić Vivus, pieniadze do 30 minut.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na takiego typu wydatki doskonale sprawdzą się tego typu kredyty chwilówki:https://www.mini-credit.pl/pozyczka-chwilowka. Pożyczki tego typu mają wiele zalet m.in. minimum wymagań, brak konieczności składania zaświadczeń o dochodach, nie jest sprawdzana historia kredytowa. Ale musimy pamiętać, aby przed zaciągnięciem pożyczki dokładnie przeczytać regulamin pożyczki oraz zapoznać się z opłatami takimi jak odsetki, czy ubezpieczenie pożyczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o telewizorach to ostatnio natknęłam się na ten bardzo ciekawy artykuł https://maxelektro.pl/poradniki/jak-dziala-telewizor-z-wifi-jakie-sa-jego-zalety,337.html Dzięki niemu dowiedziałam się m.in. tego, że telewizory z WiFi umożliwiają łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów z naszego smartfona czy tabletu, a także zapewniają dostęp do popularnych platform streamingowych co jest bardzo wygodne. Myślę, że kupię sobie taki sprzęt w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy telewizor to dobry pomysł na prezent ponieważ każdy z nas ma zupełnie inne wymagania.  Przeczytajcie sobie ten wpis - https://sokolka.tv/index.php/21277-telewizory-hisense-innowacyjna-propozycja-na-rynku-sprzetu-rtv. Choć na polskim rynku telewizory HISENSE nie są jeszcze tak dobrze rozpoznawalne jak w innych krajach, to biorąc pod uwagę rynek światowy, w 2022 roku marka trafiła do czołówki najczęściej wybieranych telewizorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowa gotówka? Problematyczna historia kredytowa? Zagraniczny dochód? U nas nie ma ograniczeń!
Procesowanie online, wypłata w kasie w wybranym przez Ciebie mieście w całej Polsce!
Oferty promocyjne, system rekomendacyjny i wiele innych! Sprawdź nas!
 
Proces online, pomożemy Ci ze wszystkim. :)
 
Kontakt  email simpleecash23@gmail.com
Nie jesteśmy parabankiem!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory Manta zapewniają wyjątkową jakość obrazu i dźwięku, co sprawia, że każda chwila spędzona przed nimi staje się niezapomniana. I co ważne, ich ceny nie są wygórowane, więc każdy z was może sobie na nie pozwolić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×