Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
DominikaW

Inwestycje 2015

Recommended Posts

Nie mam pojęcia czy istnieje jakiś gotowy przepis na sukces inwestycyjny - wydaje mi się, że nie. Dużo zależy od naszego doświadczenia i od tego, jaki sposób inwestowania wybierzemy. Wielu inwestorów twierdzi, że największy sukces gwarantuje dywersyfikacja portfela, czyli najprościej mówiąc podział portfela na części pomiędzy różne inwestycje. Na pewno zwróciłbym uwagę na obiecujące fundusze inwestycyjne, obiecujące - czyli takie, które charakteryzują się dosyć wysoką stopą zwrotu. Przykładem takiego fundusz jest chociażby ten - http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fio/bph-obligacji-2/.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia czy istnieje jakiś gotowy przepis na sukces inwestycyjny - wydaje mi się, że nie. Dużo zależy od naszego doświadczenia i od tego, jaki sposób inwestowania wybierzemy. Wielu inwestorów twierdzi, że największy sukces gwarantuje dywersyfikacja portfela, czyli najprościej mówiąc podział portfela na części pomiędzy różne inwestycje. Na pewno zwróciłbym uwagę na obiecujące fundusze inwestycyjne, obiecujące - czyli takie, które charakteryzują się dosyć wysoką stopą zwrotu. Przykładem takiego fundusz jest chociażby ten - link 

 Zgadzam się w 100%.

Gwarancja bezpieczeństwa kapitału to nie jedyny czynnik odpowiadający za bezpieczeństwo. Rozproszenie ryzyka związanego z możliwością staty kapitału jest konieczne i powinni uczyć tego w szkołach :D. Jak jedna opcja będzie leżeć i kwiczeć druga może wygenerować ładne zyski gdzie suma sumarum masz 3 możliwości : stracić mniej niż inwestując w jeden insturment, wyrównać, zyskać.

 

Jeśli chodzi o fundusze ciekawą opcją są fundusze parasolowe tj. takie gdzie można swobodnie przerzucać środkami bez zbędnych opłata za wejście-wyjście i płacisz podatek na końcu inwestycji. Dodatkowe plusy? W okresie hossy inwstujesz w fundusz akcji, jeśli czujesz ze kryzys się zbliża przerzucasz na pieniężny, potem na obligacje itd itd. To jest opcja jak ja bym się za to zabrał. Tak czy innaczej należy pamiętać: nie ma złotego środka, czasem trzeba coś stracić żeby zyskać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie odbiegając też od tematu. Fundusze Inwestycyjne to dobra opcja, polecam zabawe z nimi. Opłaty niektórych mogą odstraszyć no ale cóż...

 

A co myślicie o społecznych pożyczkach jako formie inwestowania??

 

(Sorry za drugi post ale przy edytowaniu nie chce mi zaakceptować edycji bo niby umieściłem jakiś link ;o )

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również jestem zdania,ze złoto to średnia inwestycja.Szczególnie,ze wiele państw jest zdolnych do tego aby  w przyszłości uwolnić złoto.Z drugiej strony jest to swego rodzaju zabezpieczenie. Zauważyłem,żę wiele z Was tutaj pisze o poważnych inwestycjach, duzych pieniądzach, których wielu Polaków po prostu nie ma.

Na stronie jest ciekawy blog o tym jak skutecznie zainwestować 1000 zł:

http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/w-co-zainwestowac-1000-zl/

 

Można postawić na przykład na handel na allegro albo postawić pieniądze na giełdzie. Na wieksze, zyskowne spółki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×