Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Mirekman

Użytkownicy forum
  • Content count

    135
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mirekman

  1. My postawiliśmy na ogrzewanie biomasą i od początku ważne było dla nas monitorowanie wilgotności materiału. Bez dobrego wilgotnościomierza trudno jest osiągnąć efektywność spalania i oszczędność. Dzięki temu narzędziu możemy kontrolować wilgotność drewna oraz innych materiałów, co przekłada się na lepsze spalanie i mniej osadu. Warto zainwestować w dobry sprzęt, bo dokładność pomiarów naprawdę robi różnicę w dłuższej perspektywie! Od siebie polecam model widoczny https://www.test-therm.pl/katalog-produktow/179-zawartosc-wody-w-biomasie na tej stronie.
  2. Może nie jest to typowe narzędzie, ale.... Jeżeli palisz w domu pelletem, to na pewno wiesz, jak ważna jest jego odpowiednia wilgotność. Zbyt mokry pellet może obniżyć efektywność spalania, zwiększyć ilość popiołu i uszkodzić piec. Dlatego warto zainwestować w dobry wilgotnościomierz do pelletu. Osobiście polecam modele, które są łatwe w obsłudze, szybkie i dokładne. Sam używam wilgotnościomierza BP1 i jestem bardzo zadowolony. Ma szeroki zakres pomiarowy, intuicyjny interfejs i daje precyzyjne wyniki. Dzięki niemu mam pewność, że mój pellet zawsze jest w idealnym stanie do spalania. W razie czego więcej mierników wilgotności do pelletu znajdziesz https://www.test-therm.pl/katalog-produktow/302-wilgotnosc-peletow
  3. pracować w Internecie

    Bardzo ciekawy temat
  4. Bardzo ciekawy temat.
  5. Oprogramowanie

    A czy oprogramowanie, które wykorzystujecie w swoich firmach, opiera się na uczeniu maszynowym? Może korzysta tutaj ktoś z takich nowoczesnych rozwiązań i mógłby powiedzieć coś więcej? Bardzo mnie ten temat ciekawi. Słyszałem, że machine learning pozwala na szybszą automatyzację procesów i poprawę ich efektywności, a artykuł który przeczytałem na https://www.casfera.pl/machine-learning-co-to-jest-i-jak-jest-wykorzystywane-we-wspolczesnym-swiecie/ zdaje się to potwierdzać. Ciekawy jestem tylko jak to wygląda w praktyce. Wyniki faktycznie są takie spektakularne jak mówią o tym media?
  6. Czy leczycie się prywatnie?

    Nie wiem, czy to ze względu na wiek, czy wieczne kolejki do przychodni, ale faktycznie muszę przyznać, że w ostatnich latach wizyty prywatne zdarzają mi się coraz częściej. Żona jest akurat z tego faktu bardzo zadowolona - dawniej u lekarza pojawiałem się z już zaawansowanym problemem, próbując w zasadzie jedynie naprawić wyrządzone chorobą szkody. Dziś na wizyty umawiam się również profilaktycznie. Korzystam także z dobrodziejstw internetu i edukuję w tematach dbania o zdrowie, na przykład czytając artykuły na https://www.dbajonerki.pl/o-nerkach, bo akurat z układem moczowym najczęściej mam kłopot. Wydaje mi się, że to raczej pozytywne zmiany, choć na pewno cieszyłbym się gdyby równie efektywnie działała nasza publiczna służba zdrowia.
  7. Własny biznes

    A zakładacie własne sklepy internetowe i sprzedajecie online, czy działacie i reklamujecie się tylko stacjonarnie? Ja nie sprzedaję produktów, tylko usługi, dlatego nie wiem czy w moim przypadku tworzenie strony ma w ogóle sens, ale może przyda się jako wizytówka? Z ciekawości zrobiłem kurs na https://cyfrowerewolucje.pl/, choćby po to żeby później wiedzieć co i jak i wychodzi na to, że to dobry sposób na zdobycie nowych klientów. Obawiam się tylko, że w mojej branży ciężko się będzie wybić nad konkurencję. Może lepiej będzie zlecić reklamę takiej strony komuś innemu, jak uważacie?
  8. Przecież do takich deserów wcale nie trzeba od razu profesjonalnego fotografa. Zerknijcie na pierwszy lepszy profil na Instagramie, tam każda fotka z obiadu na mieście to małe dzieło sztuki. A przecież nikt nie chadza na lunche z całą ekipą filmową i wyposażeniem, wystarczy zwykły smartfon z dobrą kamerą i jakaś fajna aplikacja do późniejszej obróbki. Jeśli nie wiecie, jak robić zdjęcia jedzenia telefonem możecie zajrzeć na https://www.restaumatic.com/blog/jak-robic-dobre-zdjecia-jedzenia-telefonem-kompendium-wiedzy/, tam macie w zasadzie kompletny poradnik. Szkoda kasy na takie sesje, skoro podobne rezultaty możecie uzyskać za darmo.
  9. Szkolenie

    Również wybieram tylko takie kursy, które odpowiadają moim zainteresowaniom, dlatego ostatnio zapisałem się na trening asertywności w https://osrodekintra.pl/rozwoj-osobity/trening-asertywnosci/. Przez ostatni rok bardzo mocno wkręciłem się w tematy rozwoju osobistego, na wszystkich poziomach. Zacząłem regularnie uprawiać sport, więcej czytać i w końcu zmieniłem pracę, w której dosłownie przyrosłem do stołka. Do tej pory miałem duży problem z mówieniem "nie", ale właśnie dzięki takim zajęciom znacznie się poprawiła moja komunikacja interpersonalna. Polecam, jeśli chcecie się nauczyć jak lepiej wyrażać siebie i swoje potrzeby.
  10. A ja polecę Wam https://ecrklex.pl/, tematyka dosyć niszowa, ale właśnie dlatego długo zajęło mi znalezienie czegoś fajnego. Przedtem nawet nie słyszałem o ECRK Lex, a szkoda, bo ich kursy są certyfikowane i prowadzone przez renomowanych edukatorów. Jeśli są na tym forum jacyś nauczyciele albo pracownicy administracji, na pewno znajdą na stronie coś ciekawego dla siebie. W naszej placówce rada pedagogiczna poprosiła o sfinansowanie takich specjalistycznych kursów i w zeszłym miesiącu mieliśmy okazję zapoznać się z pierwszymi materiałami. Jak do tej pory wrażenia bardzo pozytywne.
  11. Samochód rodzinny jaki?

    Będąc w temacie aut, chciałbym poruszyć wątek pod tytułem samochody ekologiczne. No właśnie, ostatnio zastanawiałem się, czy zmiana na pojazd elektryczny będzie korzystna dla mnie i dla środowiska. O ile swoje koszty mogłem łatwo policzyć, to gorzej było ze środowiskiem. Temat mnie zaciekawił, więc postanowiłem poszukać. Dzięki temu natrafiłem na ten https://www.casfera.pl/czy-elektryczne-samochody-sa-ekologiczne/ interesujący materiał w sieci. Jakie wy macie do tego wszystkiego podejście? Dajcie znać!
  12. Inwestowanie w mieszkania

    Skoro jesteśmy w tym temacie, to nie mogę nie zapytać was o podatek od wynajmu mieszkania. Wiecie, ile on wynosi i jak go rozliczyć? Sam przyznam, że szukałem ostatnio materiału, który wszystko by mi z tego zakresu wyjaśnił. Na szczęście udało mi się taki znaleźć. Jeżeli inwestujecie w mieszkania, to myślę, że warto sprawdzić i dowiedzieć się więcej. Ten artykuł, o którym wspominałem, możecie znaleźć dokładnie pod tym https://www.provident.pl/blog/podatek-od-wynajmu-mieszkania adresem w internecie.
×