Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Darek81

Emerytura - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie oszczędzam, ale na swoim prywatnym koncie bankowym, staram się z każej wypłaty odłożyć minimum 300 złotych. W przyszłości chciałbym założyć IKE, jednak nie mam pojęcia w którym banku otworzyć takie konto. Myślałem o IKE w BPH, nawet czytałem już na temat wpłat i wypłat z takich kont - http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/czy-moge-wyplacic-z-ike/ i wszystko wydaje mi się dosyć przejrzyste. Czy ktoś z Was posiada tam IKE? Jak je oceniacie? Czy Waszym zdaniem to dobry sposób na oszczędzanie na emeryturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oszczędzam poprzez ubezpieczenie na życie w ING, jest tam zarówno
ochrona rodziny jak i część inwestycyjna. Do tego Indywidualne Konto
Emerytalne (IKE). Tak więc wydaje mi się, że to dobry wybór.
Zdecydowanie lepiej w ten sposób inwestować pieniądze niż lokaty czy
konta oszczędnościowe. Gdyby ktoś chciał sobie poczytać więcej o tym
ubezpieczeniu to ogólna oferta i informacje są na stronie agenta, u
którego załatwiałem to ubezpieczenie - ubezpieczenie życia Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zastanawiałem się nad emeryturą. Niestety ale prognozy nie są zbyt różowe. Niektórzy uważają,ze nie będziemy mieli emerytur co wydaje się dość przerażąjące. Jestem zdania,że trzeba samemu oszczędzac. 

Sam polecam załóżenie sobie polisy ubezpieczeniowej, dzieki której będziemy mogli jednocześnie oszczędzać pieniądze na przyszłość ale również będziemy ubezpieczeni w razie wypadku. Odsyłam do strony doradcy: http://superpolisa.pl/ - można się z nimi skontaktować i ktoś powinien Wam doradzić jaka polisa będzie dla Was najlepsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

Również nie oszczędzam. Dopiero rozpoczęłam pracę na cały etat i moje finanse - na razie inwestuje. Jest w co. Myślę, że zacznę oszczędzać około 40 stki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również staram się oszczędzać na emeryturę. Wiemze w przyszłości nie mam co liczyć na zus i nikt mi pieniedzy nie podaruje za darmo.To co sobie zaoszczędzę to będzie moje....

Najlepiej jest odkładać pieniądze w bezpiecznych miejscach
na koncie oszczędnosciowym
oraz na lokacie
 
Co ciekawe to to,że konta obecnie bywają lepiej oprocentowane niz lokaty:
Edytowane przez tunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×