Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Milch

Zawieszenie rat kredytu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaciągnąłem kredyt w SKOK, miałem pracę jednak
dostałem propozycję wyjazdu za granicę, zagwarantowaną pracę mieszkanie(
u siostry) itd. Jednak wszystko nie wyglądało tak kolorowo jak mi
przedstawiono, od 3 miesięcy jestem za granicą a dopiero od miesiąca
pracuję, opłacałem raty kredytu z oszczędności, jednak one się
skończyły. Teraz w grudniu dostałem pierwszą wypłatę, jednak siostra
stwierdziła, że mam się od niej wyprowadzić więc całą grudniową wypłatę a
nawet ponad(musiałem wziąć zaliczkę) muszę wydać na kaucję na
mieszkanie, oraz czynsz, nawet na wyżywienie mi nie wystarczy, więc nie mam możliwości spłaty 2 rat kredytu za grudzień i styczeń. A więc moje pytanie brzmi-co mogę zrobić w takiej sytuacji?
Czy da się zawiesić w jakiś sposób 2 raty kredytu, jeśli tak to jak
mogę to zrobić? Jak wyjdę na prostą chcę nadal regularnie spłącać kredyt
a nie chcę żeby sprawa trafiła do komornika.

Proszę o odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc całą grudniową wypłatę a nawet ponad(musiałem wziąć zaliczkę) muszę wydać na kaucję na

mieszkanie, oraz czynsz, nawet na wyżywienie mi nie wystarczy, więc nie

mam możliwości spłaty 2 rat kredytu za grudzień i styczeń. A więc moje pytanie brzmi-co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Rada jest prosta - zmień mieszkanie na tańsze. Nawet w przerażliwie drogim Londynie miesięczna wypłata starczyłaby Ci na opłacenie pokoju u Polaków plus wpłacenie kaucji i zostałoby Ci jeszcze 70-80% zarobionej kasy. Nie wiem w jakim kraju pracujesz ale w żadnym nie jest tak że czynsz + kaucja wyjdzie cię więcej niż miesięcznie zarabiasz chyba że chcesz wynająć mieszkanie kilkupokojowe przez drogą agencję nieruchomości.

 

Tak więc zacznij od oszczędności a raty na pewno dasz radę spłacić wszak po to wyjechałeś aby spłacić długi i jeszcze zarobić. Bo na powrocie ci chyba zależy skoro martwisz się komornikiem w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to długa historia, nie jestem tu sam, jestem z dziewczyną i dzieckiem.. Tak jak wcześniej pisałem nie jestem w stanie zapłacić 2 rat kredytu i chciałem dowiedziec się czy można coś w takiej sytuacji zrobić, jakoś zawiesić lub przesunąć spłatę.. Także dziękuje za rady ale nie uzyskałem z nich odpowiedzi na moje pytanie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×