Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Franciszek

Kredyt samochodowy w Inbank - wysokość prowizji od wczesniejszej splacie kredytu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w ustaleniu wysokość prowizji od wczesniejszej splacie kredytu samochodowego w Inbank. 

 

1. Wzialem kredyt samochodowy na 100 000 zł.

2. Dokonałem splaty w wysokosci 50 000 zł.

3. W umowie kredytowej mam taki zapis:

 

"Zgodnie z § 3. ust. 10 pkt 1.a. Prowizja od udzielonego kredytu w wysokości 0.00 zł, przy czym kwota: 0.00 zł płatna jest z ratą kredytu po 0.00 zł miesięcznie, 0.00 zł płatna jest jednorazowo w dniu w wypłaty kredytu, poprzez jej potrącenie przez Bank z kwoty kredytu, kwota prowizji jest wyliczana od całkowitej kwoty kredytu wskazanej w pkt 1). Ponadto jeżeli Kredytobiorca nie dostarczy do Banku w terminie 90 dni od daty zawarcia Umowy dokumentów wskazanych w § 2 ust. 2, prowizja od udzielonego kredytu ulega zwiększeniu o 4 punkty procentowe. W konsekwencji Kredytobiorca będzie zobowiązany do dopłacenia prowizji od udzielonego kredytu w wysokości 4% całkowitej kwoty kredytu wskazanej w § 3 ust. 9 pkt 1) jednorazowo na rachunek(...)"

 

W serwisie banku widze nowy kredyt z innym numerem umowy. Tak jakby powstal nowy kredyt, a stary zostal zamkniety. Znajduje to potwierdzenie na stronie BIKu, w ktorym przedstawione jest, ze zobowiazanie na 100 000 zł zostalo zamkniete przez bank i chwile potem powstalo nowe zobowiazanie kredytowe na 50 000 zł. Bank zada ode mnie 4000 zl prowizji, czyli od pierwotnej kwoty kredytu. Proszę o udzielenie porady czy prowizja powinna wynosic 2000 zł w zwiazku ze wczesniejsza splata kredytu.

 

Serdecznie dziękuje,

Franciszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×