Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
tunia

Pytanie o księgowość

Recommended Posts

Hej, mam pytanie bardziej do księgowej, ale może ktoś będzie wiedział?

Mam od 3 lat zawieszoną działalność, obecnie pracuje na etacie. Planuje niebawem tę działalność odwiesić - zajmuje się fotografią, marketingiem.

Mam dwa pytania - 1. czy to, że mój mąż ma w swojej działalności również wpisane te rzeczy ma jakis wpływ na mnie? Nie jest to jego główne zajęcie, tak właściwie to ma dosłownie pojedyncze faktury na przestrzeni roku związane z foto.

2. Czy jest jakis sposób żebym nie płaciła dużego zusu od razu? Wiem, ze jak odwieszę na etacie to nie płacę wszystkiego, ale jakbym zrezygnowała z etatu? Np zamknięcie działalności a później otworzenie na nowo ma jakis wpływ? Czy może jeszcze jakis inny sposób?

Dodam, że mój obecny etat nie ma nic wspólnego z foto i marketingiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie należą się żadne ulgi . Trzeba mieć przerwę 5 lat - 60 miesięcy żeby z ulg z ZUS skorzystać. Sprawdź czy jesteś zawieszona - po 2 latach zawieszenia wykreślając z CEIDG. Nie ma znaczenia działalność Twojego męża. Jeżeli jesteś na etacie i masz przynajmniej najniższą rajową płacisz tylko zdrowotne. Zastanów się nad firmą opodatkowania bo to w Twojej sytuacji najbardziej istotne.

https://www.orlenksiegowosc.pl/czym-kierowac-sie-podczas-wyboru-biura-rachunkowego-praktyczny-poradnik/

Poza tym polecam kontakt z dobrym biurem rachunkowym. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Początki w biznesie są zdecydowanie najtrudniejsze i dlatego uważam, że warto je skutecznie ograniczać, aby móc się stabilnie rozwijać. Bardzo pomocny w optymalizacji tych kosztów jest ten program - https://www.rafsoft.net/ który w zależności od potrzeb na pewno pomoże Wam rozwinąć skrzydła. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×