Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
kuba222

Komornik co może zająć?

Recommended Posts

Narobiłem długów... doszło do tego, że mam na głowie komornika. Czy może on zająć samochód który mam we współwłasności z żoną? tylko to tak naprawdę jest teraz w jakiejś części na mnie, reszta na żonę, część oddałem rodzicom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczy będące przedmiotem współwłasności mogą być zajęte przez komornika, kiedy i na jakich zasadach możesz sprawdzić na https://www.big.pl/baza-wiedzy/czy-komornik-moze-zajac-rzeczy-nienalezace-do-dluznika . Ja byłem z tej drugiej strony, miałem dłużnika który posiadał majątek we współwłasności. Powiem tylko tyle, że udało się odzyskać całą należność.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 19.08.2022 o 13:19, annitra napisał:

Czy komornik może zająć konto osoby bezrobotnej?

Wydaję mi się, że komornik nie może zająć zasiłku dla bezrobotnych z konta osobistego dłużnika jeśli jest on niższy, niż minimalna krajowa. Dotarłem również do informacji, że komornik może zająć 50% takiego zasiłku jeśli jest do egzekucja nie dotycząca alimentów, a 60% jeśli egzekucja dotyczy alimentów. Są to kwestie dość zawiłe, które według mnie najlepiej jest konsultować z jakimś specjalistą, co się na tym zna. Może sam po prostu zapytaj się jakiegoś komornika jak to jest. Ja znalazłem kontakt np. do komornika Częstochowa - http://www.czestochowa-komornik.com.pl/. Może Ci to coś pomoże. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samochód może zająć. Praktycznie może wszystko jeśli chodzi o prawo. Wiem z autopsji - kolega też narobił niezłych długów i później miał problemy z komornikiem, a właściwie to komornikami. Była nawet sytuacja, że jeden wyegzekwował co miał wyegzekwować, a potem pojawił się kolejny i chciał zabrać coś, co wziął już ten poprzedni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×