Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
yogi

Podręczniki szkolne

Recommended Posts

Słuchajcie zastanawiam się nad podręcznikami do języka angielskiego. Chcę trochę podszkolić moje dziecko. Dzieci uczą się języka intuicyjnie, zwiększają pewność siebie, chęć przyswajania nowej wiedzy. Małe dziecko może łatwo i naturalnie uczyć się do 10 różnych języków jednocześnie. Nauka języka obcego dla każdego dziecka jest dodatkową stymulacją mózgu, treningiem zdolności umysłowych, ich rozwojem. Co sądzicie o angielskim dla 8 latka https://www.novakid.pl/programms/education_8_9/? Korzystaliście z tych kursów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o samej nauce jeżyków obcych to wydaje mi się, że materiałów jest cała masa. Ja natomiast jestem najbardziej zadowolona z faktu, że dzięki usłudze https://dogadamycie.pl/jezyki-tlumaczen/angielski/ dostałam doskonale przetłumaczone dokumenty. Właśnie dlatego jestem zdania, że zawsze warto jest korzystać ze sprawdzonych tłumaczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam wybór szkoły jest też bardzo ważny. To jakie podręczniki będziecie musieli kupić to już będzie zależeć od nauczycieli, programu nauczania. Jak macie przed sobą taki wybór to weźcie pod uwagę szkoły podstawowe jak ta https://gladka.tevizja.pl/oferta-i-oplaty,k244.html  Ja to jestem bardzo zadowolona, że zapisałam tu dwójkę swoich dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli szukacie podręczników do różnych klas to polecam sprawdzić stronę https://www.taniaksiazka.pl/oblicza-epok-3-1-jezyk-polski-podrecznik-klasa-3-czesc-1-liceum-i-technikum-zakres-podstawowy-i-rozszerzony-adam-kalbarczyk-p-1549563.html . Mi udało się tam znaleźć wszystkie brakujące podręczniki gdzie w stacjonarnych księgarniach był problem. Jeśli chodzi o tego typu strony to lepszej nie znalazłam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast uczenia dzieciaków tylko i wyłącznie wiedzy z podręczników, warto zaproponować inne aktywności, na przykład filmy na lekcjach polskiego czy historii. Tutaj można przeczytać kilka podpowiedzi na dobre filmy, które można puścić w klasie https://tczewski24.pl/20220427479389/jakie-filmy-wyswietlac-w-klasie-pomysly-na-filmowe-lekcje-historii-polskiego. Pamiętam, że jak byłam w szkole, była to dla mnie ulga;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że odpowiednie podręczniki będą potrzebne na każdym etapie edukacji. Nawet takie przedszkole może potrzebować podstawowych książek aby dzieci mogły się z nich uczyć i pozyskiwać odpowiednią wiedzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/5/2022 at 1:29 PM, Marzena said:

Macie jakieś sprawdzone porady czy też produkty pomagające w nauce czytania?

 

Wybór przedszkola to jedna z ważniejszych decyzji jaka będzie miała wpływ na rozwój naszego dziecka. Oczywiście, idealnie byłoby skorzystać z prywatnej oferty jednak nie każdy ma takie możliwości finansowe. Ogólnie rzecz biorąc to widać dość często jak rodzice nie do końca podejmują trafne decyzje. Jeżeli w naszym mieście jest dość mały wybór, to za wczasu trzeba pomyśleć o przeprowadzce do większego miasta. To nie tylko wyższy poziom nauczania, to także życie na lepszym komforcie. W bardziej renomwanych placówkach możemy też liczyć na akcje czytelnicze - https://czytamsobie.pl/strefawiedzy/promowanie-czytelnictwa/akcje-czytelnicze Co do samej nauki czytania to metod jest conajmniej kilka. Najważniejsze w tym wszystkim jest aby nie wywierać na dziecku niepotrzebnej presji za wczasu. Każdy ma przecież indywidualny tok rozwoju i trzeba to uszanować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dzieciaki dobrze się uczą i mają wysokie oceny warto wynagrodzić im ciężką pracę np. fajną wycieczką. Taka wyprawa również może spełnić mnóstwo funkcji edukacyjnych, wystarczy, że zostanie odpowiednio zorganizowana. Organizacją takich wycieczek dla dzieci zajmuje się centrum edukacyjne https://smartkidsplanet.pl/przedszkola-i-szkoly/

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach odchodzi się od tradycyjnych metod nauki i na szczęście można uczyć się również online, z domu. Taką możliwość oferuje również akademia https://pixblocks.com/ , która uczy dzieci programowania. Co sądzicie o takiej formie nauki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×