Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
zegda

nie jasność spłaty rat w kredycie gotówkowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,moi drodzy znalazłam się tutaj z prośbą o poradę   , otóż  wzieliśmy z mężem kredyt w Getin Banku na okres 3 lat   na  kwotę   10 tys  zł   ,po dwóch miesiącach wpłaciłam 3 tys , bank skrócił spłatę o pół roku ,a kapitał kredytu i raty nie uległy zmianie  . No i w tym momencie  dla mnie jest dziwne, na co te pieniądze poszły ?  Pewnie ktoś z Was powie idż z tym do banku , ale nie ukrywam że wolę zapytać  pierwsze Was czy takie działanie banku jest normalne ? 

Przed wzięciem kredytu ,pracownik banku zapewniał o bezproblemowej   wcześniejszej spłacie kredytu ,o możliwości wpłaty kilku rat na raz , o solidnym rozliczeniu itd. a tutaj hm ?

 

 Podpowiecie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś klienta zaskoczonego tym że bank potraktował jego większe spłaty kredytu jako zwykłe wpłaty na ROR. Nie wiem dokładnie jak jest u Ciebie ale:

  1. Trzeba zawsze poinformować bank o wcześniejszej spłacie kredytu lub części kredytu
  2. Bank może skrócić okres kredytowania lub dać nam do podpisu aneks do umowy o kredyt na pozostałą kwotę kredytu z nowym harmonogramem spłat.

W pani sytuacji bank skrócił czas spłaty kredytu o sumę wpłaconego kapitału. Kwota kredytu i raty nie zmieniły się (przy stałym oprocentowaniu) natomiast kredyt będzie pani spłacała krócej czyli jest mniej do spłaty właśnie o tę większą ratę. Wszystko by się zgadzało, trzeba jednak odwiedzić Getin i sprawdzić jak oni traktują większe spłaty kredytu no i w rubryce kwota kredytu do spłaty powinno być mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż :)  .Tak zrobię wybiorę się do banku , bo nawet w harmonogramie który mam i według  niego spłacam  ,a tym co jest na stronie bankowej jest różnica około tysiąca zł :unsure: . Więc trzeba to wyjaśnić . Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×