Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
  • 0
Szczery

Dług publiczny Polski to -tylko- 52,7% PKB na koniec 2012

Question

Ministerstwo Finansów ogłosiło że jest się z czego cieszyć bo nasze zadłużenie pod koniec roku 2012 było niższe niż w analogicznym okresie roku 2011 kiedy to wyniosło 53,5%. To nic że dzięki kreatywnej księgowości ale zawsze, udaje się nie przekroczyć konstytucyjnego progu 55%.

 

840,5 mld zł zadłużenia zaciągnięte od 1990 roku w porównaniu z długie Gierka 49 mld dolarów wygląda raczej strasznie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że wtedy zbudowano zakłady przemysłowe a dzisiaj za te pieniądze jedynie infrastrukturę taka jak drogi czy brukowane chodniki.

 

Jeżeli przyjąć że w Polsce jest nas 38 000 000 tych którzy jeszcze nie wyjechali to na głowę przypada 22 118 zł długu zaciągniętego przez naszych polityków na nas i następne pokolenia.

 

To wszystko i tak nic w porównaniu z dziurą w ZUS która dojdzie do 300% PKB w roku 2060.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Sama wielkość zadłużenia nie jest aż tak istotna, trzeba by to porównać z innymi krajami. Ważne jak się żyje w danym państwie oraz to jak jego władze radzą sobie z rządzeniem. Z tego co pamiętam w Niemczech chyba w 2011 dług przypadający na jednego mieszkańca kształtował się też w granicach 24 tys. euro. Wzrost zadłużenia w Unii w ostatnich czasach można zauważyć w prawie wszystkich krajach więc ciężko coś oceniać. Chociaż nie twierdzę też żeby w Polsce było jakoś super...



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×