Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
tunia

Pochłaniacz wilgoci Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam duży problem z wilgocią w mieszkaniu. W ciągu roku na wszystkich możliwych ścianach (w narożnikach oraz w łazience zgodnie z przebiegiem rur) pojawił się grzyb (czarny nalot). Na rezerwuarze wody od spłuczki w łazience skraplają się niesamowite ilości pary wodnej, które następnie tworzą kałużę. Wiążę to wszystko z tym, że mniej więcej od roku zaczełam suszyć pranie w mieszkaniu. 

 

Dlatego zamierzam jak najszybciej pościerać grzyba ze ścian, póki jeszcze nie zapuścił głębszych korzeni (tak sobie to przynajmniej wyobrażam). 

 

Będę wdzięczna wszystkim osobom, które używały lub używają pochłaniaczy / osuszaczy za wszelkie opinie. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie coś z wentylacja jest nie tak.U mnie gryb ostatnio pojawił sie w kuchni ale to dlatego,że rzadko wietrzyłam pomieszczenie oraz nie włączałam w nim ogrzewania. Jak włączyłam ogrzewanie i codziennie zaczęłam otwierać okno to się poprawiło oraz grzyb już się nie pojawia. 

budujmy.eu/pol_m_Problemy-z-wilgocia-289.html

Pochłaniacz wilgoci to dobra opcja, nie jest to drogie. Jednak obawiam się,że byłoby to jednie połowiczne rozwiązanie problemu. 

 

Może warto byłoby zastanowić się nad elektryczną suszarką do prania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardziej problem z suchym powietrzem, ale faktycznie w niektórych mieszkaniach wilgoć to poważny problem, zwłaszcza jeśli ma się małe dzieci. Osobiście uważam, że powinno się eliminować takie problemy, bo ma to również niefajny wpływ na nasze zdrowie, a takie pochłaniacze nie są jakieś bardzo drogie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się przyczyny, osuszyć ściany dokładnie i odgrzybić. Można od https://optimal-osuszanie.pl/ wynająć osuszacze i nagrzewnice. Albo poprosić o wycenę ile wykonanie takiej usługi będzie kosztować. Oni osuszą, odgrzybią, ozonują potem także. Na pewno problem z wilgocią już się nie pojawi po takich działaniach. Firma Optimal działa na terenie Warszawy i okolic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wilgoci może pojawić się w każdym mieszkaniu, trzeba zastanowić się nad fachowym osuszaniem ścian. Odpowiednia ekipa doradzi też w kwestii utrzymywania odpowiedniej wilgotności w budynkach oraz doboru optymalnych metod osuszania.

______________________________________________

grzyb na ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Przecież dzisiaj jesteście w stanie znaleźć bardzo ciekawe rozwiązania do Waszego mieszkania. Na przykładzie takich suszarek jak https://allegro.pl/produkt/suszarka-infinity-vileda-157231-eba8260f-1932-4304-a4e2-289f5595ac84 świetnie widać, w jakim kierunku warto pójść, jeśli suszycie ubrania w domu. To istotna kwestia, dlatego powinniście sami zastanowić się nad tym, co będzie najlepsze dla Was. Im szybciej rozwiążecie ten temat, tym prościej będzie Wam sprawnie zadbać o utrzymanie czystości w Waszym domu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×