Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
adriano

Noble Bank - kredyt na lokal pod wynajem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanko do osób, które korzystały z usług Noble Banku, a konkretnie kredytu na mieszkanie pod wynajem. Opcja jest taka, że zamierzam kupić nowe (deweloperskie) mieszkanie pod wynajem, ale...zamierzam w nim też zamieszkać (4 pokoje, jeden dla mnie, reszta wynajmowana). Czytałem, że Noble Bank jest jednym z nielicznych banków, które w ogóle udzielają kredytu na tego typu lokale (liczy się wtedy nie zdolnośc kredytowa, ale oczekiwana stopa zysku z inwestycji). Problem zaczyna się wtedy, gdy kredytobiorca zamierza jednak w takim mieszkaniu normalnie mieszkać. Czy żeby dostac od nich kredyt trzeba wykazać, że jest się właścicielem innego mieszkania (lub gdzieś być zameldowanym?). Co stanie się, gdy na początku nie będę tam mieszkał, a po jakimś czasie się wprowadzę? To prawda, że wtedy bank podnosi stopę oprocentowania i to w najlepszym razie, bo może po prostu wypowiedzieć umowę kredytową? U mnie nie ma siedziby NB, więc popytać nie mogę, a jak mam dzwonić na infolinię, to już jestem chory z nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jak rozweiązałes temat z Noble Bankiem. Ja staram się o coś podobnego w PKO BP, ale też mam pod górkę i szukam osób, które przez cała procedurę już przeszły z sukcesem. Z tego co się orientowałam. PKO BP nie chce zaświadczenia, że masz w innym miejscu mieszkanie/zameldowabie, więc akurat tu problemów nie ma. Jest za to, gdy kupowane mieszkanie nie ma osobnej kw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×