Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Prywatnaemerytura

Inwestowanie pieniędzy - fundusze inwestycyjne dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje wiele możliwości inwestowania kapitału, są to między innymi akcje i obligacje, nieruchomości, fundusze inwestycyjne, złoto, dzieła sztuki czy antyki.

 

Jednym ze sposobów efektywnego inwestowania pieniędzy są fundusze inwestycyjne. Posiadają one kapitał złożony z wpłat dokonywanych przez ich uczestników. Kapitał inwestowany jest w papiery wartościowe oraz w pozostałe aktywa takie jak lokaty, waluty czy nieruchomości.

Fundusze inwestycyjne zarządzane są przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych (TFI). Doradcy inwestycyjni TFI na bieżąco śledzą sytuację na rynku, po to, by podejmowane decyzje przynosiły jak największy zysk.

Ze względu na politykę inwestycyjną, fundusze dzielą się na:

- fundusze agresywne (np. fundusze akcji),

- fundusze zrównoważone (np. fundusz stabilnego wzrostu),

- fundusze bezpieczne (np. fundusze obligacji).

 

A co Państwo sądzą na ten temat? Czy inwestujecie swoje pieniądze w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny etap mojego inwestowania to przyswajanie terminów z  materiałów dla początkujących. Jeden z ciekawszych poradników to o obligacjach korporacyjnych. Czytelnik krok po kroku poznaje podstawy inwestowania. Będzie prawdopodobnie potrzebna pomoc doradców inwestycyjnych, lecz minimum wypadałoby znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz

dla mnie najbezpieczniejszą inwestycją są nieruchomości... mam jedno mieszkanie pod wynajem w mieście akademickim. Teraz przymierzam się do czegoś troche innego. planuję kupić apartament nad morzem w Rowach pod turystów. wszystko wskazuje że zwrot będzie jeszcze szybszy niż przy wynajmie studentom. Jak to nad morzem - ceny poszczególnych noclegów będą wyższe dzięki czemu sosunkowo szybko powienien spłacić mi się poczatkowy wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zaoszczędzone pieniądze lepiej zainwestować w przyszłościową inwestycję jaką jest m.in. zakup mieszkania. Można wtedy się w wspomóc delikatnie kredytem i kupić wysokiej klasy mieszkanie, nie zaciągając wielkiego zobowiązania. Tak zrobiła moja siostra kiedy znalazła mieszkania Wrocław Krzyki i nawiązała współpracę z deweloperem, który wykonał dla niej wszystkie zlecone zadania perfekcyjnie i bezbłędnie. Nie musi się też martwić o kredyt bo dzięki zaoszczędzonym pieniądzom, nie musiała zaciągać dużej kwoty.

Edytowane przez Zakamarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie jedyną inwestycję jaką zrobiłem to w moją przyszłość. Założyłem IKE i tak wpłaciłem cały mój kapitał i tera co miesiąc wpłacam tam niewielką kwotę. Jak ktoś chce poczytać o moim indywidualnym koncie to może zajrzeć na https://www.leggmason.pl/pl/obsluga-i-pomoc/centrum-pomocy/najczesciej-zadawane-pytania/emerytura-ike-ikze jest tam jasno wszystko przedstawione. Chociaż myślałem o zainwestowaniu w jakieś mieszkanie na wynajem tylko znajomi mnie zniechęcili. mówili, że to wymaga bardzo dużo nerwów i to wcale nie jest tyle warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×