Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Recommended Posts

Człowiek zadłużony przede wszystkim powinien zacząć współpracę z bankiem gdzie wpływa mu wynagrodzenie, renta czy emerytura.

 

Jeżeli ten bank tnie klienta opłatami za ROR i wysokimi odsetkami za niespłacony w terminie kredyt to pierwszym krokiem wyjścia na prostą jest zmiana banku i konta na darmowe.

 

Bank do którego ewentualnie dłużnik przejdzie oprócz darmowego prowadzenia, darmowych przelewów i wypłat z bankomatów powinien mieć niskie oprocentowanie kredytów i udzielać kredytu konsolidacyjnego.

 

Więcej o róznych rachunkach bankowych tutaj.

 

Przed przeniesieniem rachunku dobrze jest odwiedzić taki bank i upewnić się że możemy przenieść do nich kredyt i go skonsolidować z niższą ratą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że jest to walka z wiatrakami. Załóżmy, że masz jakieś dług w banku którego nie spłacasz. Przecież tutaj bez zbędnych ceregieli do akcji wkracza windykator lub komornik w ostateczności który szybko egzekwuje swoje należności. Zakładanie konta bankowego w innym banku to wg mnie strata czasu.

Tutaj masz kilka ciekawych dyskusji w temacie windykacji i egzekucji należności - w jaki sposób się to odbywa http://www.forum-kredytowe.pl/f145/

Mam nadzieję, że udało mi się sprwadzić na ziemę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest nieborak
Firmy oddłużeniowe robią plan restrukturyzacji dopasowany dla potrzeb klienta.

Wiadomą rzeczą jest to ,że każda sprawa jest inna i wymaga innych środków

działania. Czasami napisanie jednego pisma pozwala zastopować szereg komplikujących działań.

22 101 33 13 trzymaj

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku zadłużenia pozostaje tylko restrukturyzacja zobowiązań i dopasowanie spłaty długu do naszych możliwości. Z bankami nie wygrasz, konsolidacja i jeszcze raz konsolidacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie, można też skorzystać z rozwiązań takich, z jakich ja skorzystałam czyli www.vertusfinanse.pl. Doskonałe rozwiązanie na oddłużenie wszystkich zadłużeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już o kontach i zadłużeniach...konsekwencją zadłużeń jest też egzekucja komornicza, prowadzona min. z rachunku bankowego dłużnika. Dzisiaj komornik w ramach abonamentowego dostępu do systemu rozliczeń międzybankowych o nazwie OGNIVO w ciągu kilku sekund dwoma kliknięciami jest w stanie ustalić, czy dłużnik ma rachunek w 99% banków działających na terenie naszego pięknego kraju. Jednak jest 1 bank, który zgodnie z informacjami przedstawionymi przez KIR nie został dołączony do w/w systemu (a mówiąc konkretniej do niego nie przystąpił) a dzięki temu nieco utrudnił egzekucję z rachunków bankowych (nieco utrudnił a w praktyce mocno ograniczył: komornik nie ma czasu ani ochoty wysyłać pisma do banku skoro może zająć rachunek on - line). Tym bankiem jest BANK BPH! A do tego zarówno samo konto, jak i wydanie / korzystanie z karty czy wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce są bezpłatne!

Tak dla informacji:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×