Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrrr

Oszczędzające konto

Recommended Posts

Dzisiaj w telewizji zauważyłem na chyba nową reklamę banku Credit Agricole (choć może jest to stara oferta, a ja trafiłem na nią pierwszy raz, nie wiem:P)

Chodzi o to, że w reklamie Credit Agricole chwali się swoim najnowszym kontem, która ma polegać na pewnym "cashbacku" mianowicie Promocja "Oszczędzamy na rachunku" ma zapewnić nam 10% zwrot przez bank od sumy przedstawionej za faktury za rachunki (prąd, gaz, woda, telefon itp. itd).

Czy ktoś zna może trochę bliżej tą promocję? Czy to naprawdę funkcjonuje? Jeśli tak to chyba byłby to nawet lepszy cashback niż w Alior Sync, bo przecież rachunki każdy płaci co miesiąc sporę. Czy może jest tam gdzieś haczyl? Chciałbym poznać opinię osób, które miały do czynienia z bankiem Credit Agricole i jego innowacyjnymi produktami. Czekam na odpowiedżi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam w ogóle przekonania do Credit Agricole. Swego czasu natrafiłem w internecie na jakiś ranking banków i prowadzonych przez nie rachunków osobistych i niestety Credit Agricole plasował się daleko, daleko w tyle, gdzieś na 35-40 pozycji. W zeszłym roku bank ten zanotował również ogromne straty.

Jeżeli chcesz zarobić to prawda jest taka, że nigdy na koncie osobistym. To tylko mała zachęta dla klientów, ale w ostatecznym rozrachunku wyjdą ci z tego jakieś totalne grosze. Podejrzewam nawet, że już lokata będzie miała lepsze warunku oprocentowania i zysku, niż zarabiający (czy oszczędzający jak wolisz) rachunek bankowy.

Nie jestem zwolennikiem oprocentowanych kont. W zamian za to wolałbym zwiększony cashback (tak, tak jestem szczęśliwym posiadaczem konta w Alior Sync), na czym wychodzi się znacznie lepiej i aż przyjemniej robić wówczas zakupy w internecie, które akurat w moim przypadku są nieuniknione.

Zastanów się jeszcze nad Credit Agricole. Jest cała masa innych (lepszych) banków, które oferują konta bankowe o znacznie większych możliwościach, również tych finansowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, nigdy nie słyszałam o takim rankingu. Co więcej wydaję mi się, że w Polsce nawet nie ma tylu banków:P Co zaś się tyczy tej promocji - to musi być jakiś haczyk. Bank by zbankrutował jeżeli musiałby oddawać wszystkim 10% za rachunki. Byłoby to chyba nieco irracjonalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To był ranking kont oferowanych przez banki i lista zawierała troszkę ponad 40 pozycji. Dlatego też Credit Agricole znalazł się na szarym końcu i warto byłoby się zastanowić dlaczego tak się stało, bo chyba nie bez powodu. I tak jak mówisz nie ma sensu zakładać tam konta, gdyż jest o wiele więcej ciekawszych ofert w innych bankach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×