Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content

Mr BOB

Użytkownicy forum
 • Content count

  104
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mr BOB last won the day on March 23 2022

Mr BOB had the most liked content!

About Mr BOB

 • Rank

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 1. Zlecenie jest umową cywilnoprawną, w praktyce oznacza to zatem, że opiera się na przepisach prawa cywilnego. Problematyka ta regulowana jest w artykułach od 734 do 751 KC. Najogólniej mówiąc, przez umowę zlecenia, jedna ze stron (zleceniobiorca) zobowiązuje się do wykonania określonych czynności prawnych na rzecz drugiej ze stron (zleceniodawcy) – na warunkach i trybie wskazanym w zawartej przez strony umowy. Określanie umowy zlecenia mianem tzw. „umowy śmieciowej” (obok innych umów cywilnoprawnych) jest dużym i dość powszechnym nadużyciem. W ten sposób dokonuje się deprecjacji bardzo ważnej i pożądanej formy powszechnego kształtowania stosunków prawnych. Oczywiście zastępowania umowy o pracę, zleceniem (albo nierzadko nawet umową o dzieło!) jest zjawiskiem bez wątpienia patologicznym i wymagającym wyeliminowania, jednak szereg świadczonych usług doskonale wypełnia znamiona umowy zlecenia. Umowa ta zakłada zatem swobodę w zakresie treści kształtowanego stosunku prawnego łączącego strony. Jak wyglądają takie umowy w krajach europejskich można znaleźć np. tu: https://www.de.kbkinfo.com/kredit-aus-liechtenstein-und-luxemburg-ohne-vorkosten Najważniejsze cechy umowy zlecenia to: zleceniobiorca wykonuje zlecenie w swobodnie wybranym czasie i miejscu, a ponadto nie jest uzależniony od zleceniodawcy; zlecenie może być również wykonane przez osobę trzecią – co do zasady nie ma obowiązku osobistego wykonywania zlecenia; wynagrodzenie z tytułu wykonywania umowy zlecenia nie musi być płatne co miesiąc; zleceniobiorca odpowiada całym majątkiem wobec zleceniodawcy bądź osób trzecich – za szkodę wyrządzoną w związku z wykonywanym zlecenia. Warto podkreślić jednocześnie, że umowa zlecenia nie wymaga formy pisemnej a także, że nie dotyczą jej (jeśli z treści samej umowy nie wynika cos innego) na przykład przepisy dotyczące czasu pracy, minimalnego wynagrodzenie czy prawa do urlopu i okresu wypowiedzenia – co wynika z samej istoty umowy cywilnoprawnej (której treść strony mogą kształtować w sposób swobodny i dobrowolny…). Na zakończenie warto również wspomnieć, że od wynagrodzenia brutto pobierane są co do zasady składki na ubezpieczenie społeczne i rentowe, a także składka na ubezpieczenie zdrowotne. Od umowy zlecenia należy ponadto odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy.
 2. Idea Bank - kredyt dla firm

  Idea bank mocno reklamuje swoja obecnośc w sektorze firm, w tym nowych, startupów. Generalnie mozna zainteresowac się tym bankiem, jesli prowadzi się nowa, zalozona właśnie działalnośc gospodarczą. Bo to jedyny bank, który w ogóle chce rozmawiac z poczatkujacymi biznesmenami. Co prawda zapomnieć możecie o tym, że dostaniecie 100 tysięcy złotych kredytu jak w reklamie, ale dostać można 15 tysięcy. Niby niewiele, ale to mniej więcej tyle, ile otrzymują bezrobotni na założenie firmy. Na mały start wystarczy.
×