Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Sylvia

Użytkownicy forum
  • Zawartość

    91
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Sylvia


  1. To wszystko zależy. Leasing może być bardziej nawet opłacalny niż zakup ze środków własnych, uwzględniając możliwość wrzucenia w koszty. Pod warunkiem, że firma funkcjonuje normalnie, czyli ma nadwyżkę przychodów na kosztami. Poza tym istotne może okazać się też czy przedsiębiorca jest vatowcem oraz to na jaką ofertę leasingu się zdecydujemy.

    Można negocjować, porównać oferty, skorzystać z pomocy brokera, który współpracuje z wieloma firmami leasingowymi. Tu masz artykuł jak wybrać najlepszy tani leasing.

    Nie zawsze też najtańszy leasing to najlepszy leasing. Poza ratą, istotne są też opłaty,  poziom współpracy, wykup, wkład własny, no i ubezpieczenie, które droższych samochodach potrafi być całkiem sporym kosztem. Nawet jak  w pierwszym roku będzie względnie tanie, to zwykle w 2 lub 3 roku mocno podniosą składkę https://tcubezpieczenia.pl/leasing-na-samochod/

    Każdy przypadek jest indywidualny.


  2. Tym "wynalazkiem" powinna się zająć Komisja Nadzoru Finansowego.

    Taki już jest świat finansów i banków ;). Trzeba mieć bardzo ograniczone zaufanie. Bankowi Naciągacze: https://tokefem.jimdo.com/banki-konta-prowizje/

     

    Nie można jednak wszystkich produktów wrzucać do jednego wora. Swojego czasu Idea Bank miał dobre polisolokaty. Nawet tam coś wymyślili z podatkiem belki. Nie pamiętam już dokładnie. Kapitał był jako depozyt, a tylko odsetki jako ubezpieczenie. Potem coś zmienili w przepisach. Dzisiaj najlepsze lokaty są tak słabo oprocentowane, że nie warto ich zakładać. Te lepiej oprocentowane wymagają zakładania konta, co z kolei też mija się z celem dla 0,5% więcej na takiej lokacie. http://aorel.weebly.com/blog/dlaczego-lokaty-bez-konta-sa-lepsze W zasadzie nie ma już nawet jak chronić pieniędzy przed rosnącą inflacją.


  3. Na samochód to chyba najlepiej odłożyć

    To to też zależy, bo przy odpowiednich wiatrach uwzględniając korzyści podatkowe w sytuacji gdy firma ma duże dochody i brakuje jej kosztów, to mimo opłat i oprocentowania tańszy może być leasing www.eit-centrum.waw.pl/najtanszy-leasing-gdzie/  Tani leasing może wyjść w ujęciu całościowym taniej niż zakup za gotówkę jeśli odliczamy sobie co miesiąc vat i dochodowy w ramach firmy.  Korzyści w takiej sytuacji mogą być większe niż koszt opłat i odsetek. Tylko trzeba znależć atrakcyjną ofertę.

  4. Bardzo skrupulatne i ciekawe opracowanie.
     
    Inbank się chwali pierwszymi miejscami w rankingach, a raczej nie jest najtańszy w Polsce, ale mimo to warto go rzeczywiście rozważyć, bo jest jednym z tańszych.
     
    Źródło: opinia o Inbank www.eit-centrum.waw.pl/inbank-opinie-kredyt/
     
    Pytanie tylko jak ten bank będzie się rozwijał na naszym rynku. Bo on chyba jest od tego roku. Dopiero co dostał zezwolenie od KNF.


  5. Może nie wydmuszka, ale tak w kwestii lokat - dobre oprocentowanie, ale dla długookresowych lokat. Nie ma ochrony polskiego BFG, jest za to estoński odpowiednik BFG. Tylko co w przypadku upadłości? Przyszłoby jechać po swoje pieniądze do Estonii? Aczkolwiek teoretyzuję, bo nie wiem jakby wyglądała wypłata pieniędzy z tego estońskiego funduszu.
     
    Co do kredytu, to podobno w praktyce w umowie RRSO może wychodzić znacznie wyżej niż te podawane na stronie. Tak przynajmniej ludzie mówią pisząc opinie o InBank, ale i tak jest uznawany za najtańszy kredyt zarówno jeśli chodzi o kredyt samochodowy jak i kredyt gotówkowy. Tu są pierwsze opinie o Inbank
     
    Inbank ostatnio też zmienił sposób prezentowania RRSO dla kredytu gotówkowego - cały czas pokazuje te najniższe 9,51% i nie zmienia się w czasie zmian okresu i wysokości kredytu. Potem się ludzie wkurzają, że wychodzi inne na umowie.
     
    Do niedawna w miarę przesuwania suwaków pokazywało rzeczywiste zmiany  RRSO. W przypadku kredytu samochodowego jest normalnie. Także nie wiem czy to błąd, czy zabieg marketingowy.


  6. przechodzę z BZWBK do Nest Banku- a powód jest prosty kolejne podwyżki.

     

    Ja przeszłam z mBanku do Nest i nie narzekam, nie ma opłat i warunków, ale teraz jest jeszcze lepsze w Idea Banku Konto Idealne http://www.polbrokers.org.pl/2017/08/02/konto-idealne-bank/ obok Nest Banku chyba jedyne w pełni darmowe bez warunków.

     

    Przy czym to zależy co jest dla kogo ważne i czy ma się jedną kartę, czy więcej. W Idea jest fajny mobilny wpłatomat i 2 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu, ale już mi się nie chce kolejny raz zmieniać.


  7. Ale to pytasz o firmowe, czy prywatne, czy oba?

     

    Jak darmowe to moim zadaniem Idea Bank konto Idealne antyhaczyk.blogspot.com/2017/06/konto-idealne-idea-bank-oplaty.html opinie i opłaty tam sobie możesz zobaczyć.

    Zrezygnowali z opłaty za kartę i teraz osobiste jest w pełni darmowe bez warunków. Przy okazji Idea Bank jest bardzo nowoczesnym bankiem, ma wysoko oprocentowane lokaty i dużo różnych usług bankowych.

     

    Jak wolisz prosty system to darmowe też jest w Nest Banku.

     

    W innych mogą być darmowe jak spełniasz wymogi najczęściej odnośnie transakcji kartą albo wpływów na konto w każdym miesiącu.

     


  8. Jaki jest w ogóle cel konsolidacji kredytów? Skoro i tak każdego miesiąca trzeba spłacać daną sumę. Dla mnie to trochę niezrozumiałe :)

    W zasadzie to bierze się kolejny kredyt na spłacenie pozostałych. Mniejsza rata, ale musi wyjść drożej w ogólnym rozrachunku, bo przecież musi ten bank, który konsoliduje też zarobić.


  9. Ogólnie chyba większe są szanse na otrzymanie leasingu niż kredytu. Można też skorzystać z brokera leasingu. Niby wyszukują dla nas najlepszy leasing antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html a prowizje mają od firm, ale nie wiem czy np. proponują ten który będzie najtańszy (już abstrahując od tego, że najtańszy to niekoniecznie najlepszy, bo jest jeszcze kwestia opłat), czy raczej proponują ten, na którym najwięcej mają prowizji.

     

    Warto też negocjować warunki. Zebrać kilka ofert wybrać najlepsze dwie i jeszcze trochę ponegocjować.

×