Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
karola23

Edukacja - porady

Recommended Posts

Natknęłam się na interesujący artykuł na stronie https://www.radom24.pl/dobre-rady/jak-powinny-wygladac-lekcje-angielskiego-dla-dzieci-w-wieku-przedszkolnym-56303, który porusza temat organizacji lekcji angielskiego dla przedszkolaków. Artykuł zatytułowany "Jak powinny wyglądać lekcje angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym?" daje świetne wskazówki i porady, jak zaplanować zajęcia, aby były efektywne i angażujące dla maluchów. Autor opisuje różne metody, które można zastosować, takie jak zabawy, piosenki i gry edukacyjne, które pomagają dzieciom naturalnie przyswajać nowy język. Jeśli macie małe dzieci i zastanawiacie się, jak zacząć naukę angielskiego, koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Demokracja wymaga etosu obywatelskiego, czyli poczucia odpowiedzialności za wspólne dobro, które opiera się na empatii, solidarności oraz wrażliwości na współczesne problemy. Fundacja im. Romana Czerneckiego uważa, że kluczowe umiejętności, takie jak filozoficzny namysł, samodzielne rozumowanie i twórcze myślenie, są niezbędne w obliczu wyzwań stawianych przez nieliberalne siły, kryzys klimatyczny czy rozwój sztucznej inteligencji. Tutaj https://www.facebook.com/fundacjaEFC/ można dowiedzieć się więcej na temat jej działalności na rzecz edukacji. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim! Ostatnio zgłębiam temat rutyny myślenia krytycznego i zastanawiam się, jak mogę wdrożyć je w moją codzienną rutynę. Chodzi mi o to, żeby bardziej świadomie podchodzić do tego, co widzę w mediach, oraz unikać pułapek myślenia emocjonalnego. Staram się regularnie analizować informacje i szukać kontrargumentów do własnych przekonań, ale chciałbym dowiedzieć się, jak to wygląda u Was. Jakie macie metody na rozwijanie krytycznego myślenia na co dzień? Może macie jakieś sprawdzone narzędzia lub techniki, które pomagają w tej praktyce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli interesuje Was temat edukacji obywatelskiej, warto zajrzeć na ten artykuł: https://efc.edu.pl/aktualnosc/blizej-szkoly-kurs-na-edukacje-obywatelska Fundacja EFC podkreśla, jak istotne jest, aby młodzież rozumiała zasady funkcjonowania społeczeństwa i miała możliwość aktywnego w nim udziału. Bardzo ciekawe podejście do rozwijania odpowiedzialnych postaw wśród uczniów. Czy myślicie, że szkoły poświęcają wystarczająco dużo uwagi edukacji obywatelskiej? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×