Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Jump to content
Sign in to follow this  
Bronek43

Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki

Recommended Posts

Coraz większą popularnością na Świecie cieszą się inwestycje w pożyczki.  Powstaje wiele nowych platform oferujących takie inwestycje. (P2P) czyli crowd-investing.

Ogólnie polega to na finansowaniu pożyczek udzielanych przez wyspecjalizowane podmioty pożyczkobiorcą. Pożyczkobiorcy są dokładnie sprawdzani zgodnie z rygorami obowiązującymi w danych państwach. Inwestycje takie są obecnie bezpieczne, gdyż brak spłaty danej pożyczki przez końcowego kredytobiorcę jest refinansowany przez podmioty udzielające tych pożyczek, lub w zależnośCci od państwa przez zebrane w tym celu fundusze gwarancyjne. Dochód z takich inwestycji jest wyższy od lokat bankowych. Gdyż bank nie pośredniczy między przyjmowanymi lokatami a udzielanymi kredytami, w dodatku pożyczki pozabankowe są droższe od kredytów bankowych. Najczęściej możemy na takich inwestycjach zarobić około 12 -16 % w stosunku rocznym nie ponosząc ryzyka. Jeżeli natomiast zdecydujemy się podjąć ryzyko inwestycyjne nasz zysk może osiągnąć pułap rzędu 40 do 70% rocznie od zainwestowanego kapitału.

W  Polsce  takiego typu  inwestowanie dopiero raczkuje. Jednak możemy  skorzystać z  zagranicznych dobrze już prosperujących platform. Ogólnie te dostępne są opisane na stronie: https://albertkredyty.pl/wordpress/inwestycje-w-pozyczki/platformy-inwestycyjne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno warto wziąć kredyt na inwestycje, więcej o tego typu produktach można przeczytać tutaj https://akcjonariatobywatelski.pl/jaki-kredyt-na-inwestycje-kto-moze-dostac-kredyt-na-inwestycje. Sama się zastanawiam nad zainwestowaniem w nieruchomości, ale patrzę na razie, jak się sytuacje rozwinie.

Edited by Madame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×