Jump to content
Diego

Szukam rozwiązania - możliwej pomocy

Recommended Posts

Witajcie,


Moja kiepska sytuacja zaczęła się 5 lat temu. Kiedy to moja obecnie już żona straciła pracę będąc w ciąży(umowa na okres 3 miesięcy -  umowa nie została przedłużona). Od tamtego momentu starałem się jak mogłem wyprostować naszą wspólną ścieżkę finansowo. Ale zaczęły się schody, pieniędzy brakowało(w tamtej chwili zarabiałem 2200zł/netto), dziecko w drodze a ja nie mogłem sobie pozwolić na rozczulanie się nad sobą, tylko musiałem działać.

Doszedłem do wniosku, że wezmę kredyt gotówkowy, niestety to był błąd, który rozpoczął lawinę "dobierania do garnuszka" i kiedy miałem jeszcze nad tym kontrolę jakoś rok temu ją straciłem. Moja pensja starcza na pokrycie opłat  kredytowych, mieszkania i mediów. Nie mam zadłużenia w rejestrze dłużników, ale nie wiem jak długo to pociągnę. staram się jak mogę, walczę o to, nie daję się.

Mam 3 kredyty o łącznej wartości na dzień dzisiejszy 130 648 ,01 zł:

1. 7785,79 zł - rata - 160, 71 zł

2. 41230,64 zł - rata - 883,45 zł

3. 81 648,01 zł -  rata - 1086,87 zł

Suma rat to 2131,03 zł - na dzień dzisiejszy, oczywiście występują tu lekkie drgania w opłatach co miesięcznych, ale to są koszty rzędu 20-50 gr.(mało istotne względem sumy) Opłata mieszkania to 1200zł/miesięcznie, media(gaz prąd etc.) 100zł. Po zrobieniu wszystkich opłata zostaje mi na koncie 150zł.

 

Próbowałem wszystkiego, wykonywałem dodatkową pracę po pracy. Jestem pracownikiem branży IT - nie zarabiam najmniej, ale również nie krocie. Mam 3600zł/netto.
Nie jestem hazardzistą, alkoholikiem i nie pochodzę również z patologicznej rodziny, po prostu wyszło jak wyszło a powoli zaczynam być bezradny względem sumy, która mnie przytłacza. Szukam rozwiązania ewentualnej pomocy.

 

Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×