Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Julka Krzeptoń

Użytkownicy forum
  • Zawartość

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Julka Krzeptoń


  1. Ja polecam Ci zainteresować się tematem faktoringu. Czasem zastosowanie takiego rozwiązania może się okazać dużo bardziej skuteczne i poza tym nie narażasz się wtedy na dodatkowe długi. Zobacz sobie tutaj: http://www.kuke-finance.pl/o-faktoringu/faktoring-a-kredyt/ jest bardzo przystępnie pokazana różnica pomiędzy kredytem a faktoringiem. Zobacz gdzie bardziej pasuje profil Twojej działalności, bo to tutaj jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze korzystniejszej opcji.


  2. No to jest tzw typ pożyczki na już, bez formalności dodatkowych. Wszystko odbywa się na zasadzie: "chcesz masz" czyli nie jest sprawdzana historia czy zdolność kredytowa pożyczkobiorcy a co za tym idzie większe ryzyko, że taka osoba nie spłaci pożyczki. Takie firmy muszą sobie to wliczać i dlatego mają takie prowizje a nie inne. Polecam przejrzeć ich wizytówkę i poczytać opinie https://branded.me/minicredit
    Oni przynajmniej wszystko mówią od razu i nie ma żadnych ukrytych kosztów.


  3. Uważam, że jeśli ktoś naprawdę takiej pożyczki potrzebuje i spędzi wystarczająco czasu na szukanie odpowiedniej firmy to jest to dobry pomysł. Ważne jest żeby dobrze przemyśleć temat i zastanowić się czy na pewno ta pożyczka jest potrzebna. Ja brałam taką chwilówkę tylko raz i pamiętam, że spędziłam bardzo dużo czasu na szukanie opinii w Internecie i w końcu znalazłam dobrą firmę. Wybrałam wtedy MiniCredit: http://minicredit.strikingly.com/  właśnie ze względu na opinie klientów i jasne zasady udzielania pożyczek. Jestem zadowolona i polecam :)


  4. Faktoring niesie za sobą bardzo wiele korzyści, niejednokrotnie pomagał utrzymać płynność finansową mojej firmie w trudnych nerwowych momentach, kiedy zaczynasz się zastanawiać "co dalej?". Podsyłam ciekawy artykuł http://www.kuke-finance.pl/aktualnosci/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-faktora,8.html jak by ktoś miał wątpliwości jaka firma będzie dla niego odpowiednia, to te kilka rad może się przydać.


  5. Też uważam, że najpierw należy znależć pracę bo w innym wypadku nie będziemy mieli z czego spłacić pożyczki i wpadniemy w długi. Następnie można się rozejrzeć za jakąś pożyczką. Najlepiej taką która ma jasne warunki a przedstawiciele nie odpowiadają na nasze pytania ogólnikowo. Jasne warunki mają w MiniCredit. Wszystko mają publicznie na stronie i każdy ma do tego dostęp https://www.mini-credit.pl/warunki-umowy . Przynajmniej dokładnie wiemy co pożyczamy.


  6. Będąc za granicą, odłożyłam dosyć sporą sumę pieniedzy. Chciałabym ją w jakiś sposób zainwestować, czy myślicie, że Fundusz Inwestycyjny to bezpieczna metoda? Korzystając z kalkulatora https://www.bphtfi.pl/kalkulatory/kalkulator-stop-zwrotu/ obliczyłam mniej więcej stopę zwrotu dla każdego Funduszu i jak narazie przemawia do mnie Subfundusz BPH Sarbowy, który charakteryzuje się dosyć niskim poziomem ryzyka. Jakie jest Wasze doświadczenie w tej materii?


  7. Sama kedyś miałam duży problem z oszczędzaniem, ale czym człowiek starszy tym bardziej rozsądnie podchodzi do swoich finansów. Ja zaczynałam od konta oszczędnościowego, na który przelewałam drobną sumę i za żadne skarby świata nie mogłam jej ruszyć. Obecnie mam otworzone Indywidualne Konto Emerytalne, na które odkładam pieniądze na dalszą przyszłość. Nie są to duże sumy, ale warto, z resztą poczytaj sama https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/aktualnosci/art,24,ike-czy-i-kiedy-warto.html Życzę wytrwałości w oszczędzaniu :)


  8. Jasne, że ma sens. Wszystko jednak zależy od naszych możliwości finansowych i kosztów jakie musimy ponosić. Są jednak pewne koszty, które możemy ograniczyć i o których czasem nie zdajemy sobie sprawy, że są kanałem przez który uciekają nam pieniądze. Jest sporo poradników w Internecie i co chwilę pojawiają się artykuły czy to na znanych portalach jak Onet.pl czy też różnych blogach poświęconych finansom osobistym ( http://blog.mini-credit.pl/metody-skutecznego-oszczedzania,2015-04-12/ ). Ja osobiście staram się odkładać co miesiąc przynajmniej 200-300 złotych, a że jestem osobą cierpliwą to za rok już coś sobie mogę za to kupić - wycieczka, sprzęt do domu itd


  9. Moim zdaniem, jeśli decydujemy się już na którąkolwiek z tzw. pożyczek chwilówek musimy mieć na uwadze przede wszystkim termin spłaty danej pożyczki oraz jej oprocentowanie. Warto zapoznać się także z artykułami na ten temat takimi jak https://www.mini-credit.pl/co-warto-wiedziec-o-szybkich-pozyczkach, w których zostały opisane szczegóły dotyczące tego typu usług.  Myślę, że firm które się tym zajmują chcą przyciągnąć dla siebie jak najwięcej klientów - to także musimy przewidzieć.  


  10. Oszczędzanie ma sens. Dobrze jest mieć własne pieniądze. Też chciałam oszczędzać ale niestety pojawiły się problemy. Założyłam polisolokatę ale musiałam ją rozwiązać przed terminem. Ubezpieczyciel powiedział, że nałoży na mnie opłatę likwidacyjną. Zaczęłam poszukiwać pomocy w sieci i natrafiłam na informacje jak odzyskać pieniądze z polisy http://www.mk-finanse.pl/oferta/odszkodowania/odzyskiwanie-oplat-likwidacyjnych/ . Zgłosiłam się do tej firmy i rzeczywiście pomogli mi w uniknięciu opłat. Bezpieczniej chyba oszczędzać odkładając w domu pieniądze.


  11. ​Ja wolę fundusze inwestycyjne bo już raz na lokacie się sparzyłam. Chciałam zarobić jak najwięcej, więc zdecydowałam się na polisolokatę (niższy podatek belki) a jak musiałam zrezygnować z niej wcześniej ( z przyczyn losowych) to jeszcze zapłacić opłatę likwidacyjną musiałam. Na szczęscie jest coś takiego jak odzyskiwanie pieniędzy z polis i otrzymałam zwrot. Warto sobie poczytać o tym na http://www.mk-finanse.pl/oferta/odzyskiwanie-pieniedzy-z-polis/ zanim się na coś zdecydujecie ;)


  12. Obecnie ciekawą alternatywą dla lokaty jest IKE, szczególnie dla osób,  które planują oszczedzać już na swoją emeryturę. Jedną z takich zalet októrych można poczytać na https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/aktualnosci/art,26,czy-przeniesienie-ike-jest-mozliwe.html jest możliwość łatwego przenoszenia, jeżeli pojawi się nowy lepszy fundusz na rynku.

×