Skocz do zawartości
  • 0
tunia

Outplacement w firmach

Pytanie

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

To ciekawy temat. Wyczytałem, że "według polskiego prawa, pracodawca chcący zwolnić przynajmniej 50 pracowników w ciągu 3 miesięcy, ma obowiązek uzgodnić z powiatowym urzędem pracy, właściwym dla siedziby tego pracodawcy, zakres i formy pomocy dla zwalnianych pracowników (tzw. zwolnienia monitorowane)". Raczej się o tym nie słyszy, ja jeszcze nie słyszałem, chyba, że po prostu słyszymy o tym, a nie wiemy, że to to. Były już akcje, ale raczej w spółkach państwowych jak kopalnie, czy oświacie, że proponowano na przykład wyższą emeryturę za to, że pracownicy szybciej na nią poszli. To jest jakieś zaopiekowanie się pracownikiem, więc może to jest właśnie Outplacement?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Niestety żadna z firm, w których pracowałem nie miała czegoś takiego, jednak znalazłem taki oto artykuł

lhhpolska.pl/pl/outplacement-i-restrukturyzacja

I jest tutaj napisane,ze o ile w Polsce z usług takich korzysta mniej więcej 10% wiekszych firm, to za granicą jest to bardzo popularne i korzysta z tego prawie 70%. Myślę,że z czasem takie wsparcie dla pracownika będzie się robiło coraz bardziej popularne z racji tego,ze firmy będą dbały o swoj wizerunek. I z racji tego aby utrzymać lepszą atmosferę w firmie.

Chętnie sobie tutaj poczytam opinie innych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie