Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość filemon

Co zamiast kredytu w banku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość filemon

Chciałbym zapytać o jakieś alternatywne rozwiązania odnośnie kredytów bankowych przeznaczonych dla firm i przedsiębiorstw. Zakładam, że nie tylko bank daje takie możliwości, chciałbym zatem wiedzieć jakie są inne. Ktokolwiek jest w temacie niech podzieli się swoją wiedzą w tym zakresie, będę wdzięczny. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale nie zawsze są uczciwe czy sensownie oprocentowane. Jeżeli już chcesz brać kredyt, to chyba najrozsądniej jest jednak w banku. W temacie pozyskania kasy na firmę, możesz też zainteresować się dotacjami unijnymi. Ale to też możesz załatwić w banku. Nie wiem jak inne, ale Idea Bank tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest się starać o kredyt w banku, trzeba spełniac rygorystyczne wymogi, ale masz pewnośc, że nikt cię nie oszuka i nie naliczy 1000% odsetek jak to jest w przypadku niektórych chwiliówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można liczyć na jakieś konkretniejsze dotacje, ale z własnego doświadczenia wiem, że dość różnie z nimi bywa. Tak jak już zostało wspomniane, jednym znajlepszych wyjść jest skorzystanie z kredytu dla firm. Wiele placówek oferuje konkretne oferty, które mogą okazać się doskonałym zastrzykiem finansowym. Skorzystaj z pomocy doradztwa finansowego Direct Money, a na pewno uda Ci się wybrać coś konkretnego. Tu podaję link: http://direct.money.pl/kredyty-gotowkowe-dla-firm/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotacje są bezzwrotne, więc najlepsze, ale nie tak łatwo je dostać i nie na wszystko. Trzeba też się przedrzeć przez potężną biurokrację, a i to nie gwarantuje, że taką dotację otrzymamy.
Alternatywa kredytu dla firm moim zdaniem, która moim zdaniem jest najlepsza i najtańsza to leasing. Wrzucasz sobie w koszt i może to się nawet bardziej opłacać niż zakup za gotówkę. Oczywiście w zależności od dochodów firmy, a dokładniej od relacji przychodów i kosztów w danej firmie.
Także uważam, że to najtańsze rozwiązanie. Tylko trzeba wybrać dobrą ofertę, zebrać kilka i ponegocjować trochę. Można też skorzystać z brokerów, którzy wyszukają dla danego przypadku wśród kilku firm najtańsze oferty.

Polecam artykuł Jak wybrać najlepszy leasing https:/antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html

 

Najtańszy leasing nie koniecznie jest najlepszy, bo ważne jest wiele kwestii poza czynszem (ratą), między innymi opłaty, dostarczanie faktur itp., ale nawet z opłatami (a te są wszędzie) to i tak uważam leasing za najtańszą formę kredytowania.

Edytowane przez Sylvia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko też nie wszystko można wziąć w leasing, więc zależy na co to ma być. Przy czym możliwości jest znacznie więcej niż przy dotacjach, na które się dodatkowo jeszcze długo czeka.

Edytowane przez Sylvia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piląca potrzeba, np. utrata płynności, a kwota do 50 tys. to zawsze można skorzystać z opcji karty dla firm w idea bank. Dobra alternatywa dla kredytu i chyba jednak łatwiej zejść ze zobowiązania, skoro za chwilę płynność wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt pozabankowy to nie tylko tzw. chwilówka, jest parę innych, normalnych możliwości np. pożyczka z funduszy unijnych ( nie mylić z dotacją) oprocentowana od 2 do 10% w skali roku, okres spłaty do 48 m-cy,

druga opcja to kredyt pozabankowy dla firm, do 40.000 bez zabezpieczenia, okres spłaty do 36 m-cy, droższy od bankowego, przy kwocie 40.000 na 36 m-cy rata wyniesie 2.188 zł, akceptowany BIK poniżej 400 pkt, brak zdolności.

 

Nie zawsze jednak konieczne jest zaciąganie kredytu pozabankowego. Istnieją ,, niestandardowe,, rozwiązania także w bankach, oto niektóre z nich

-kredyty dla firm bez zdolności kredytowej lub ze stratą do 400.000 ( nie Idea bank,), warunek-BIK min. 480 pkt.

-kredyty dla spółek bez BIK prezesa i udziałowców, działalność od min. 24 m-cy, dobre wyniki finansowe firmy,

-najtańsza konsolidacja do 250.000 bez zabezpieczenia, rata 3.300 zł na 96 m-cy ( b.dobre rozwiązanie dla posiadających kredyty w Idea banku),

-faktoring jako alternatywa dla kredytu, możliwy do uzyskania przy kiepskim BIK-u, braku zdolności, bez ZUS i US.

Jest wiele innych rozwiązań, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy, w przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Halina Gozdecka tel.572-444-225.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie karty są tutaj rozwiązaniem. Czytałem ostatnio http://www.uslugi-24h.pl/karta-kredytowa-szybki-dostep-do-pieniedzy/ mówi on o tym, że takie karty są często dla nas wybawieniem. Oczywiście wszystko zależy od kwoty jaką się potrzebuje. Ale ja osobiście wolałbym nie kombinować za bardzo, bo to może nas zgubić. Warto może z takimi pytaniami udać się do doradcy finansowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić rozwiązanie naszej firmy pożyczkowej: http://concash.pl/pozyczki-od-prywatnych-inwestorow , gdzie dajemy możliwość uzyskania wsparcia finansowego z kapitału naszych prywatnych inwestorów. Rozwiązania stosowane w naszej firmie pozwalają otrzymać środki finansowe przy znacznie niższej stopie oprocentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci zainteresować się tematem faktoringu. Czasem zastosowanie takiego rozwiązania może się okazać dużo bardziej skuteczne i poza tym nie narażasz się wtedy na dodatkowe długi. Zobacz sobie tutaj: http://www.kuke-finance.pl/o-faktoringu/faktoring-a-kredyt/ jest bardzo przystępnie pokazana różnica pomiędzy kredytem a faktoringiem. Zobacz gdzie bardziej pasuje profil Twojej działalności, bo to tutaj jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze korzystniejszej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uzyskać dofinansowanie unijne na rozwój firmy należy w pierwszej kolejności zidentyfikować potencjalne żródło wsparcia. Istotnym żródłem, z którego można pozyskać dotacje unijne na rozwój firmy, w tym zwłaszcza dotacje unijne na innowacje jest Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (PO IR) finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego kluczową rolą jest wsparcie zwiększenia nakładów przedsiębiorstw na B+R i poprawa warunków prowadzenia przez nie działalności badawczo - rozwojowej, a także wspieranie wdrożeń wyników prac B+R w działalności gospodarczej. Ponadto, na poziomie wojewódzkim funkcjonują Regionalne Programy Operacyjne, które zarządzane są przez urzędy marszałkowskie. Na podstawie przeprowadzonych badań i analiz, każde województwo zidentyfikowało kluczowe potrzeby rozwojowe, wokół których skupione są poszczególne programy. Wsparcie w poszczególnych regionach różni się między sobą, jednak we wszystkich województwach istotne jest zwiększenie aktywności badawczo - rozwojowej przedsiębiorstw. Udaj się także na stronę https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno faktoring jest jedną z lepszych alternatyw dla kredytu bankowego. Można go też łatwiej dostać, w każdym razie jeśli chodzi o ryczałtowców. Mi żaden bank nie chciał udzielić kredytu, a z faktoringiem w Idea Money nie miałam problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak faktoring jest dobrym rozwiązaniem, ale niestety nie każdy ma możliwość aby z niego korzystać. Bo nie wszyscy wystawiają faktury z wydłużonym terminem płatności. Kredyty nie są też dobrym rozwiązaniem. Ale niestety są one bardzo przydatne. I kredyty są o wiele lepszym rozwiązaniem niż chwilówki. Ale jak ktoś chce wziąć szybko pieniądze i w sumie niewielką sumę jak bierze się przy chwilówkach. To ja polecam zamiast wziąć chwilówkę to założyć sonie kartę kredytową u https://www.santanderconsumer.pl/karty-kredytowe/karta-visa-comfort,2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iraz

Nie rozumiem, jaki to w sumie problem? Kwestia dogadania się obu stron, jeśli chodzi o termin płatności, to zresztą na ogół klientowi przecież zależy i przedsiębiorca to jemu idzie na rękę. A potem to przecież właśnie przedsiębiorca, a nie jego kontrahent, korzysta z faktoringu. Ani kredyty, ani chwilówki mnie nie przekonują - w pierwszym wypadku często jest albo zbyt dużo restrykcji albo zbyt wysokie koszty, w przypadku chwilówek właściwie nic mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olgierd

Chwilówki widzę chyba nie cieszą sie najlepszą opinią. Tylko tak, niby kredyt to dużo formalności ale dostaje się pieniądze i można je dowolnie rozdysponować a w faktoringu jak to wygląda, że każdorazowo jest gotówka czy tam przelew za fakturkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Holos

To chyba wszystko zależy od tego, jaką opcję wybierzesz i czy chcesz, żeby firma faktoringowa płaciła za wszystkie twoje faktury w danym czasie (np. przez x miesięcy) czy chcesz, żeby to była jednorazowa usługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrideAndJoy

Jeśli prowadzisz firmę i masz możliwość korzystania z faktoringu - polecam. Jest to rozwiązanie dużo lepsze niż jakikolwiek kredyt oferowany przez banki. Nie zadłużasz się, zapłatę za faktury otrzymujesz wcześniej. Teraz banki coraz chętniej oferują takie możliwości - ja korzystam z faktoringu w Raiffeisen Polbank, bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariann
Też zależy od tego jakiej wielkości masz firmę ponieważ nie wszystkie( w zasadzie mniejszość) oferują faktoring dla 'małych' faktur.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loggia

zgodzę się z tym co powyżej, nie zawsze wszystkie firmy chcą obsługiwać małych przedsiębiorców. zresztą mi np. zależy też na tym, by móc większość spraw załatwiać internetowo i szybko, stąd wolę, jak np. firma ma jakąś aplikację do tego, a o to to już w ogóle trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rodrigo

nie wiem jak z ofertą bo nie się zagłębiałem ale widziałem apke idea faktor jakoś tak i nieżle to wyglądało, ale to raczej wrażenia wizualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam

jeżeli chodzi o obsługę małych firm to na pewno jest ideamoney i również powstaje teraz dużo tzw. fintechów które też obsługują mniejszych klientów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leja

no teraz to jest wysyp tych firm faktoringowych, głównie banki zakładają swoje spółki ale w sumie dla przedsiębiorców to jak znalazł - większy wybór 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że firma powinna szukać pieniędzy w banku. My staramy się w banku raiffeisen o kredyt inwestycyjny na zakup nieruchomości bo firm się rozrasta i nie mieścimy się w starych pomieszczeniach. Jest to dość okrągła sumka więc spłacać bedziemy nawet 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maleficent

nie wiem jak z ofertą bo nie się zagłębiałem ale widziałem apke idea faktor jakoś tak i nieżle to wyglądało, ale to raczej wrażenia wizualne

Wejdż na kanał Idea Money na Youtubie i obczaj sobie ich filmik, tam jasno wszystko widać ;-) A wrażenia nie tylko wizualne :-)

 

youtube.com/watch?v=36NeQUL34o4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×