Skocz do zawartości
masterweb

uwaga na Providenta !

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pl-pl.png

Provident hmm.... każdy wie co to za gorzki parabank ;_) ile ludzi nabrało się na wysokie % ? czy warto brać takie pożyczki ?kto korzysta z takich usług ?

 

ogólnie o Providencie:

Firma jak firma, ma pewne zasady działa bardzo dobrze. Udziela pożyczek na określony czas / dni. Spłacany co ydzień lub raz w mc (płatne z góry)

Bardzo wysokie % dla kwoty jaką chcemy pożyczyc. Spłata może sięgnąć 100%.- plusy tego wszystkiego to:

 

-zero zatrudnienia

-stałe zamelowanie i dowód wystarczy ;)

-kasa w 2 godz ;)

 

minusy:

-spłata końcowa bardzo wysoka ;/

-wysokie odsetki za nie spłacanie ;/

-można mieć połamane ręcę (znam przypadek)

 

kto pożycza ?

osoby zadłużóne, pijacy, narkomani, i biedni ;/ bardzo przykre że mamy taki naród. Pomagam biednym od dawna, daje im ile mogę, ale co to zmieni. Nie ważne..

wszystko zależy od stanu portfela polaka - jeżeli ma problem myśli jak zdobyć kaskę ? dokładnie. No, ale nie myśli jak zdobyć pracą w miesiąc czy dwa - tylko w dzień lub dwa..

po kilku godz. dzowni do providenta i sprawa jest załatwiona.

problemy zaczynają się przy spłacie, brak gotówki na ratę, uciekanie, unikanie płacenia,itp.

 

dlaczego tak drogo ?

bo tak! każdy musi zarobić - provident, przedstawiciel, i ogólnie ma być więcej. Przedstawiciel bierze 15 zł za zawarcie umowy, i 5% od kwoty pożyczone, plus dodatek za obsługę klienta do 100-110 zł.

Jeżeli ma np: 10 klientów ma ładną sumę, ale cięzko jest zabierać ostatnie 45 zł (np) dla kogoś kto nie ma światła, jedzenia, czy normalnego domu.

 

podsumowując:

 

nie korzystałeś z providenta ? nie korzystaj, sprzedaj rower, auto, tv - żeby dostać odpowiednią kwotę na spłatę długu czy coś.

Taka jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój mądry kolega kiedyś wziął u nich 1000 zł pożyczki na wyjazd w góry (choć stanowczo mu to odradzaliśmy). Choć szybko spłacił całą należność, gdyż nie miał ochoty się z nimi użerać, to też musiał oddać ponad 100% pożyczonej sumy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się! Także słyszałem o 100% pożyczka providenta. Ktoś napisał, dlaczego? Zgadza się, że nie mają na życie, ale to nie powód żeby takie zachowanie było ok.

Jak nie masz dochodu idziesz nie wiem do MOPS i dostajesz ponad 550 zł dodatku dla osoby ubogiej, jest mnóstwo rozwiązań? Tylko ludzie się wstydzą swojej biedy. Ja też nieraz miałem pustą kieszeń (studia, szkoła, dom) stancja, wszystko kosztowało.

 

Musiałem korzystać z pomocy innych - i jestem zadowolony z tego. Teraz ja pomagam innym jak trzeba, jak mogę, jak widzę biedę u kogoś znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 550 złoty dodatku?! Nie wiem w jakim ty kraju żyjesz, ale na pewno to nie jest Polska. Ba! Nie jest to raczej też napewno żadne z państw Europy Środkowo-Wschodniej. Gdyby dodatek dla ubogich wynosił 550zł to w naszym kraju nie byłoby osób ubogich. To po pierwsze. Po drugie państwa w życiu nie byłoby stać na tak wielki dodatek. Dodatki dla ubogich to raczej jakieś grosze przeważnie nie przekraczające 50 zł. A może zjadło Ci kropeczkę przed zerem?

Co do Providenta. Póki funkcjonuje w ramach prawa - jest normalną instytucją, która działa na rynku. Najpierw trzeba się zająć zmianami ustawodastwa, dopiero póżniej krytykować różnego rodzaju instytucje. A jak wiadomo za prawo odpowiada rząd. Dlatego wszelkie pretensje można zgłaszać właśnie do niego.

Osoby ubogie biorąc pieniądze w Providencie, wcale się dzięki nim nie wzbacają. Wręcz przeciwnie. Taki kredyt wpędza ich w jeszcze większe ubóstwo, dlatego też dla mnie takie postępowanie jest całkowicie niezrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego: chyba troszeczkę pośpieszyłeś się z wypowiedzią:

http://mcps.pabianice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=60:katalog-wiadcze&catid=39:wps-informacje&Itemid=59

poczytaj sobie a potem pisz. Koelga miał rację. Sa takie dodatki, to że nie iesz o tym to nie znaczy że musisz pisac głupoty.

 

po drugie. znasz tylko takie dodatki jak napisałes, ale nie chciało się wejść w google i poczytać dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja jednak trochę zgodziłbym się z kolegą, który mówi, że takich dodatków nie ma. Bo najwyższy dodatek dostają osoby, które prawie w ogóle nie mają dochodu, czyli to 550zł jest ich całą kwotą na życie. To nie jest tak, że ktoś ma 1000 zł miesięcznie, trójkę dzieci na wyżywieniu i dostanie 550zł. Byłoby faktycznie za pięknie. Zresztą istotnie gdyby tak było to bieda w Polsce by nie istniała. A istnieje i jest to nawet poważny problem. No chyba, że kolega fast90 jest lemingiem z jednego z zamkniętych warszawskich osiedli to przepraszam, bieda nie istnieje i ludzie dostają setki złoty od państwa, za które są w stanie normalnie funkcjonować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się. Mianowicie nie zostało napisane kto ile ma,zarabia, czy coś.. zakreśliono temat dochodu na "biedny, ubogi" są takie dodatki, wiem o tym bo znam osoby które takie dodatki pobierają od dawna.

nie da się normalnie zyć za to, ale na szamkę starczy i na jakiś lekki rachunek(woda, śmieci) nie liczę tutaj rarytasu, np: internetu, czy prądu. Bo ludzie i bez tego żyją. Np: mój kupel ma odcięty prąd z 7 -mc i jest ok, przywiczaił się.

 

ja nie mógłbym bez internetu,m prądu, wody, prysznica, i fotelu do masażu żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat biednych możemy sobie zostawić, nie jest to forum o takich tematach. Jak by nawet był, to ja nie prowadzę rozmowy związanej z biedą , bo każdy by pisał ;)

Polska to biedny kraj i każdy z nas jest biedny na swój sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu aplikowałam do pracy w Providencie, bo to jedna z nielicznych firm, która cały czas szuka ludzi do pracy. Znajomość branży finansowej nie była niezbędna, bardziej interesowali się moja odpornością na stres i chcieli wiedzieć, czym się wcześniej zajmowałam. Nie kryli, że to dość niebezpieczna i stresująca praca, bo nie każdy chętnie oddaje pożyczone pieniądze i wtedy "trzeba na niego wpłynąć". Tego miałam się dowiedzieć na szkoleniach, zapewniano mnie, że agenci są dobrze ubezpieczeni, co mnie trochę zmroziło. Widać jednak moja pewność siebie nie była zbyt duża, bo jednak do kolejnego etapu już mnie nie zaprosili. Może to nawet i dobrze, nie wiem czy umiałabym tak wyciskać ludzi, jak robią to niektórzy "zawodowcy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam że także kiedy próbowałem tam pracować, właśnie oni całyt rok poszukują ludzi. Dlaczego ? bo ci co tam trafiają wiedzą po krótkim czasie jak to się odbywa, co trzeba robić itp. Fakt masz zarobek nawet spory, wypłaty w terminie. Znajomy opwiadał, odliczasz sobie swoją działkę co tydzień jak jest zbiórka pieniędzy tygodniowa.

Przyjedza bos ;D i rozlicza się, to jedyny plus.Jednak zachowanie jakie musimy stosować, jest karygodne. Następna sprawa jako provident w swoim mieście możesz narobić sobie nie przyjemności.Wiadomo o co chodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co. Ci to potrafią człowieka omamić, jak widzę reklamę "wyścigówka" to aż mnie coś bierze żeby do nich zadzwonić i powiedzieć że widzę waszą reklamę, i wiecie co ?

sra...m właśnie na wasze parszywe mo...y w ekran.

Tak mogę jedynie o nich powiedzieć, przez nich miałem spore problemy.Za jeb.... 500 zł. No żeby wasz siarczysty gwieżdzisty piorun trafił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się reklama ładna, i minął czas amber gold może przyjdzie czas na providenta, lub inne podobne instytucje, jednak żadna osoba nie zgodzi się bo takie firmy to nabijarka do pieniędzy więc można sobie spekulować..i co nowego nam tvn poda ? nic tylko głupoty mówią niech zaint. się właśnie takimi bankami czy firmami co udzielają pożyczek na wysoki procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta firma działa nie zgodnie z Polskim prawem ,dlatego że nie można wystawiać takiego procentu do pożyczek, jednak owijak jest w pewnym punkcie gdzie opłata nie jest podliczana pod podatek. Dlatego wszystko odbywa się poprzez gotówkę i nie ma możliwości wpłaty na konto tylko do ręki, obsługa, wystawienie pożyczki, i inne ważne rzeczy za które są wykonywane przy pożyczce.

 

korzystanie z providenta może skończyć się żle, mój znajomy oddał ponad 100 % pożyczki , oczywiście spłacał terminowo, a co do spłaty,. sporo osób ma ich głęboko w du... i nie spłaca w ogóle.

No nic tyle do powiedzenia i tak jest w ostrzeżeniach ale i to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wieżcie prowiedentowi!!!!!!!!!!!!

Oszukali starszego pana wiek 65lat.

Wzioł kredyt  2 grudnia miał 28 dni na zwrot spłacił dzisiaj i musiał dopłacić 400 zł naliczonych kasztów.

Jak wie ktoś coś co pomoże temu panu prosze pisać na private.Zgury Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Provident to gówno . nawet własnych przedstawicieli oszukiwali. jeśli to czytają to wiedzą o czym piszę. 200 klientów w tygodniu i losowanie auta.podziały rejonów żeby tylko zejść poniżej 200-u klientów i uniknąć wygranej. dwa razy dałem się nabrać. a potem ich wyrolowałem ze zwolnieniem. kiedyś trzeba było oddać 73,5 % odsetek a dzisiaj czytam że 100 %. no to ładnie idą w górę. a ten Vanquis to chyba brat bliżniak Providenta tylko lepiej zorganizowany bo dotyczy kart kredytowych. ale zasada ta sama. kiedyś polacy byli bardziej zacofani i brali gotówkę a teraz dają kartę kredytową. jednym słowem nie bierzcie kasy ani z jednego ani drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Janusz Moszczyński

Witam

Jestem doradcą finansowym z firmy Prive Finance.


Nasza firma opłaca specjalistów którzy znają i negocjują oferty z 30 banków.

Posiadamy prywatnych inwestorów, dzięki temu możemy pomóc wielu osobą które w banku nie dostały by kredytu.


Klient zgłaszający się do nas dostaje wyselekcjonowane oferty dopasowane do jego potrzeb i możliwość.

Firma zajmuję się całą papierkową robotą.

mamy możliwość udzielenia kredytu z dnia na dzień.


Oferta firmy:

-Kredyty hipoteczny

-Pożyczka hipoteczna

-Kredyty gotówkowe

-Lizingi

-Fundusze dla firm nawet do miliona zł


Pomagamy w:

Refinansowaniu kredytu

Konsolidacji kredytu

Każdemu udzielimy pomocy.


Aktualna oferta:


Kredyt do 300tyś

na 120miesięcy

Klient nie musi okazywać dokumentów o dochodach

Tylko oświadcza swoje zarobki


Jeśli potrzebujesz pomocy.

Jeśli chciał byś by porównano 100 ofert banków i inwestorów i wybrano tą jedną dopasowaną do ciebie.


U nas każdy klient jest najważniejszy, próbujemy i rozwiązujemy problemy ludzi.

To trafiłeś w dobre miejsce


Janusz Moszczyński

Tel.601754296


 


janusz.moszczynski@o2.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moj kolega wzial kiedys u nich 500 zl i musial oddac 900 zl nie oddawal narosly mu jakies tam odsetki i sprawa wyladowala w sadzie i mu umozyli caly dlug czy to mozliwe?

w providencie odsetki sa naliczane z gory nie ma zadznych odsetek za zwloke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

moj kolega wzial kiedys u nich 500 zl i musial oddac 900 zl nie oddawal narosly mu jakies tam odsetki i sprawa wyladowala w sadzie i mu umozyli caly dlug czy to mozliwe?

w providencie odsetki sa naliczane z gory nie ma zadznych odsetek za zwloke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×