Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Pytanie

Witam,

Nie każdy może wie ale wcale nie trzeba brać drogich kredytów na książki czy pożyczek pozabankowych, wystarczy złożyć wniosek o dofinansowanie do podręczników dla swoich pociech rozpoczynających rok szkolny. Od tego bodajże chyba roku szkolnego przywrócone zostaną książki z których będą korzystać "jako używane" kolejne roczniki. Program i podręczniki w końcu zostały ujednolicone.

 

Coś więcej można przeczytać tutaj: http://www.zpetlikredytowej.pl/nie-trzeba-pozyczki-jest-dofinansowanie-do-podrecznikow-szkolnych-dla-dzieci

 

pieniadze-na-przybory-szkolne.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Trudno mi powiedzieć czy coś takiego jeszcze funkcjonuje, ale gdy ja chodziłem do szkoły w szkolnej bibliotece zawsze było kilkanaście kilka-kilkanaście sztuk podręczników które uczeń mógł sobie wypożyczyć. Domyślam się, że być może była to bardziej inicjatywa tej konkretnej szkoły, że postanowiła zakupić podręczniki do swojej biblioteki, chociaż słyszałem też o takich akcjach również w innych placówkach. Warto więc czasem po prostu zainteresować się tematem i poszukać gdzieś takiego jakiegoś rozwiązania, jeśli zakup nowych podręczników jest zbyt dużym wydatkiem.

 

Jeszcze jednym rozwiązaniem jest kserowanie podręczników, chociaż tworzenie całej kopii książki jest nie zgodne z prawem autorskim. Tak jak w szkole raczej rzadko się z czymś takim spotkałem, tak na studiach kserowanie podręczników było czymś normalnych. W cenie 10-15 zł spokojnie było można skserować podręcznik z kilkuset stronami, wiadomo jednak również że podręczniki w szkole aż tak obszerne nie są, przez co koszt ksero też nie będzie tak wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja na szczęście nie mam problemów z dostępnemu do podręczników. Ale jeśli już jakiejś książki mi brakuje to zamawiam na tej stronie i tyle https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-biologia-2021. Podręczniki nie są aż tak drogie w dzisiejszych czasach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×