Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
mmkaj

Kredyt mieszkaniowy - jak znaleźć korzystną ofertę

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wystrzegam się różnego rodzaju kredytów - uważam, że jest to zło konieczne. No ale czasami w życiu ludzi i narodów nie ma innego wyjścia i trzba go zaciągnąć...

Jak znależć tą najkorzystniejszą ofertę spośród dziesiątek na rynku? Przychodzi mi do głowy jedynie doradca kredytowy lub porównywarki kredytów - ale czy dane przez nie wskazane są obiektywne? Czy nie jest przypadkiem tak, ze grają one na siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważałam tak samo do czasu gdy trzeba było znależć sobie jakieś mieszkanie a nie było mnie na to stać. No ale z kredytem da się żyć- wiem co mówię.

Myślę, że możesz skorzystać z porównywarki kredytów, brane są tam pod uwagę dane bezpośrednio z banków. Nie są to informacje wzięte z kosmosu. Dopiero póżniej w banku możesz negocjować, wszystko zależy od wysokości kredytu, twojej histori kredytowej, wieku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałam koszta kredytów na różnych porównywarkach, najbardziej przystępne wydały mi się:

 

www.comperia.pl

www.bankier.pl

 

Która z tych dwóch podaje bardziej obiektywne rezultaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to dwie największe porównywarki kredytowe. Mój brat kiedyś korzystał chyba z comperia.pl. Z tego co pamiętam uzupełniał formularz i póżniej dzwonił do niego konsultant, przedstawiał oferty. 

Jest to na pewno szybsze rozwiązanie niż chodzenie z banku do banku. Te oferty pokrywają się w jakimś stopniu z tymi, które usłyszysz na wstępie w banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mmkaj możesz jeszcze podać w jakim banku masz ROR? Czasami nie trzeba dużo szukać a w swoim banku można wynegocjować naprawdę dobrą ofertę jako iż jesteśmy ich stałym klientem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konta w dwóch bankach: mBank i Pekao SA, patrząc na porównywarki to ich oferty plasują się gdzieś w środku stawki. Planuję się także wybrać do doradcy w Pekao SA, zobaczymy czy coś fajnego mi zaproponuje, ale z tego co pamiętam, jak kiedyś szukałam kredytu konsumenckiego, to byli skłonni opóścić jedynie 0,5% co skutecznie mnie zniechęciło. Umówiłam się również na kontakt przez formularz na Comperia - zobaczymy co mi jeszcze powie doradca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma innego żródła informacji od porównywarek kredytów albo doradców (choć ja bardziej byłbym skłonny wierzyć tym pierwszym). mmkaj a zastanawiałaś się nad Mieszkaniem Dla Młodych? z tego co wiem możesz sobie dofinansować mieszkanie chyba nawet do 75 tys. to zależy oczywiście od metrażu, dzietności rodziny itp. no i największy haczyk mieszkania muszą być nowe, czyli z rynku pierwotnego a przez to wydaje mi się droższe choć można spotkać tanie mieszkania na obrzeżach miast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma innego żródła informacji od porównywarek kredytów albo doradców 

Warto jednak w tym gronie wymienić także bezpośredni kontakt z bankiem. Choć bieganie po oddziałach kilkunastu banków jest dosyć czasochłonne. Stąd między innymi wynika to, że porównywarka kredytów jest zazwyczaj pierwszym krokiem do zorientowania się w ofertach. A potem jest zawężanie wyboru do 2-3 najlepszych kredytów mieszkaniowych i kontakt z bankami lub pośrednikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie tutaj:

http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ - na stronie znajduje się lista artykułów o kredytach mieszkaniowych tak więć warto jest sobie poczytać.

Obecnie banki są o wiele bardziej restrykcyjne przy dawaniu kredytów .Jest teraz bardzo dobrey okres na kredyt bo stopy procentowe są niskie tak więc i rata nie bedzie taka wysoka ale... 

 

Trzeba mieć odpowiednie zarobki

oraz wkład własny. Bez tych 10% wkładu kredytu nie uzyskacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotwicka

polecam udać się do doradcy kredytowego. naprawdę potrafią znależć dobre oferty nie wyłudzając żadnych dodatkowych kosztów.

ja byłam w Finatio i oprócz tego co napisałam to to byli bardzo sympatyczni doradcy.

dla kogos kto się nie zna to jest najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Można powiedzieć, że jak się trafi na dobrego doradcę, to już połowa sukcesu z głowy. Tylko że trzeba trafić na dobrego, bo wiadomo różnie to bywa. Ja chyba miałam szczęście, bo trafiłam naprawdę dobrze. Pan Krzysztof Szymański pomógł mi jak tylko potrafif w kwestii kredytu hipotecznego. Także ja uważam, że doradca to dobry pomysł, ale ja dobrze trafiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariana_87

Doradca kredytowy to zdecydowanie lepsze wyjście niż porównywarki. Ja skorzystałam z usług firmy nowodworski estates i jestem bardzo zadowolona. Przygotowali dla mnie ofertę z 22 banków, a potem pomogli wybrać tę najbardziej korzystną. Co najlepsze, nie pobrali za to prowizji, a ja wkrótce będę się cieszyć nowym mieszkaniem. No i jak tylko pojawi się jakaś korzystniejsza oferta na rynku to będę mogła liczyć na pomoc z ich strony przy refinansowaniu kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek78

Doradca kredytowy to zdecydowanie lepsze wyjście niż porównywarki. Ja skorzystałam z usług firmy nowodworski estates i jestem bardzo zadowolona. Przygotowali dla mnie ofertę z 22 banków, a potem pomogli wybrać tę najbardziej korzystną. Co najlepsze, nie pobrali za to prowizji, a ja wkrótce będę się cieszyć nowym mieszkaniem. No i jak tylko pojawi się jakaś korzystniejsza oferta na rynku to będę mogła liczyć na pomoc z ich strony przy refinansowaniu kredytu.

oo, tez korzystalem z nowodworski estates. tez jestem zadowolony, bo szybko udalo mi sie wszystko zalatwic i w sumie wybralem chyba najlepsza oferte, rate bede placic nie za wysoką. Najbadrziej mi sie podobalo to u nich ze naprawde starali mi sie wszystko jasno wytlumaczyc co i jak bo bylem zieloy w tym temace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też staram się unikać kredytów jak ognia, ale tak jak mówisz, bywają sytuacje w życiu kiedy taki kredyt jest nam niezbędny. Moim jedynym kredytem, który miałem okazję wziąć, był ten pod zakup nieruchomości, a konkretnie apartamentu w górach, na wynajem. Były to najlepiej pożyczone pieniądze jakie mogłem sobie wyobrazić. Inwestycja przynosi tak dobre zyski, że trzydziestoletni kredyt planuję spłacić w przeciągu maksymalnie 8 lat. W późniejszym czasie będę mógł zwyczajnie cieszyć się dochodami pasywnymi. Polecam ci takie rozwiązanie, jeżeli oczywiście przez ten cały okres masz gdzie mieszkać. Od siebie mogę polecić ci ofertę - http://apartamentypiano.pl/ to właśnie od nich zakupiłem apartament w Świerardowie Zdroju, gdyż miejscowość ta nastawiona jest na turystów, przez co w okolicy można znaleźć naprawdę wiele ciekawych atrakcji. Z resztą i bez tego byłoby tam mnóstwo ludzi, gdyż nieruchomość położona jest w przepięknej okolicy, a z tarasu rozlega się widok na góry. Przemyśl taką inwestycję, bo z własnego doświadczenia wiem, że warto.

Edytowane przez Mirekman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem innego wyboru nie ma, a kredyt mądrze wzięty nie powinien być dużym obciążeniem dla domowych finansów. Trzeba tylko wiedzieć czym się kierować przy jego wybieraniu. Można tutaj korzystać z podobnego wsparcia w postaci poradnikowych artykułów na ten temat: http://dom.wp.pl/jak-szukac-kredytow-mieszkaniowych-co-trzeba-wiedziec-zanim-zdecydujesz-sie-na-kredyt-mieszkaniowy-6303692291229825a  ale jak sądzę, możliwości będzie też znacznie więcej. Trzeba po prostu kredyt wybierać świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad racjonalnym wyborem oferty kredytowej, to zapraszamy do kontaktu z nami. Specjalizujemy się w doradztwie kredytowym, obsługując jednocześnie dziesiątki deweloperów na rynku. Warto zaufać osobom, które zajmują się tym na co dzień. Doradzamy indywidualnie i staramy się znaleźć najlepszą ofertę dla każdego klienta.

Pozdrawiamy serdecznie, biuro PLCG 

biuro@plcg.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2019 o 20:31, PLCG napisał:

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad racjonalnym wyborem oferty kredytowej, to zapraszamy do kontaktu z nami. Specjalizujemy się w doradztwie kredytowym, obsługując jednocześnie dziesiątki deweloperów na rynku. Warto zaufać osobom, które zajmują się tym na co dzień. Doradzamy indywidualnie i staramy się znaleźć najlepszą ofertę dla każdego klienta.

Pozdrawiamy serdecznie, biuro PLCG 

biuro@plcg.pl

Informujemy o zmianie e-maila kontaktowego.

Mogą się Państwo z Nami skontaktować pod adresem kredyty@plcg.pl

Pozdrawiamy, zespół PLCG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Wasza decyzja... Sama jestem zdania,że wzięcie mieszkania na kredyt jest o wiele lepsze niz wynajmowanie całe życie ale przecież nie każdy musi się ze mna zgadzać.... 

Z drugiej strony ceny mieszkań ostatnio poszybowały w gorę, zarowno w Warszawie jak i w Łodzi, nie wiem czy coś się zmieni w najbliższym czasie:

http://www.egospodarka.pl/148798,Jak-dlugo-trzeba-pracowac-aby-kupic-mieszkanie-w-Warszawie-lub-Lodzi,1,117,1.html

Ludzie w taki sposób lokują swoje nieruchomości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt to dla mnie trudna decyzja, dlatego szukam doradcy kredytowego w okolicach Warszawy. Co sądzicie o https://krupafinanse.pl/ ? Czy ktoś już korzystał z jego usług? Możecie podzielić się swoimi opiniami? Możecie również przesłać informacje na temat innych doradców jeśli korzystaliście z takich usług. Z góry dziękuję wam za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poszukiwaniu kredytu mieszkaniowego pomoże ci deweloper Ronson. Oferują mieszkania i różych układach i metrażach w atrakcyjnych okolicach . Nastronie  https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/  mozna zapoznać się z ich ofertą. Szczególnie polecam ci opcję mieszkania pod klucz. Wiem z doświadczenia ze nie pożałujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×