Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
masterweb

poszkodowani Amber Gold na celowniku

Rekomendowane odpowiedzi

Czytają sobie poranne informacje dowiedziałem się o czymś niesamowitym. Mianowicie chodzi o osoby, jakie zostały poszkodowane przez ambrę gołd. Wiadomo czekają na swoje pieniądze, jednak to nie koniec nowości. Wiadomo jedno, że urząd skarbowy czeka na to, kiedy dana osoba odzyska swoje pieniądze a to, dlaczego?

 

poszkodowany chciał zyskać i wpłacił pieniądze na konto amber gold. Jednak jak odzyska ze z powrotem i nie będzie miał usprawiedliwienia z ka je nazbierał to będą musieli zapłacić 75% podatku. Jak wiadomo trzeba mieć pełną dokumentacje na temat tych pieniędzy, nawet jak złotówka nie zostanie uwzględniona trzeba będzie zapłacić taki podatek? Jednak raczej każdy chyba ma jakieś dowody na to, tylko czy pieniądze wpłacane do amber gold w ogólne były legalne, tego nie wiadomo.

 

Urząd skarbowy nie ma litości jak nie amber gold to jego klienci, wyjdzie tak, że zawinie wszystko z amber gold i od poszkodowanych.

Bo na to się zanosi. Jednak czy każdy może spodziewać się takiej kontroli? Tak urząd skoroby powiedział wyrażnie, że każdy zostanie sprawdzony.

Jak wiadomo, że amber gold mógł prowadzić pranie brudnych pieniędzy, czyli czeka każdego poszkodowanego długa droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarbówka skarbówką a dzisiejszy sondaż jasno wskazuje że 71% ankietowanych opowiedziało się że przyczyną afery Amber Gold jest złe prawo umożliwiające prowadzić taką działalność panu Plichcie.

 

Czyli przez 23 lata transformacji ustrojowej prawo polskie nie przewidziało i nie usankcjonowało bytu różnych piramid finansowych i parabanków. Ciekawa jestem kiedy wezmą się za lichwiarskie pożyczki w parabankach, które nie istnieją na takich zasadach nigdzie w zachodniej Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni czekaja na odpowiedni moment, jak wszyscy pakowali w AMBER GOLD. Skarbówka patrzyła z boku, a zaznaczam że przecież mieli doniesienia o tym że coś nie tak jest u nich, zamiast wtedy łapac za głowe tych co osadzają tam pieniądze, ale wiadomo by się rozniosły i ludzie by nie wsadzali kasy, jak już wsadzili, stracili wszystko. To wychodzi na to że teraz odzyskają ale 30 % całości. Jak się okaze że nie dostaną wszystkiego tylko np: 1/3 to wyjdzie że nic nie odzyskają, skarbówka dobrze to opracowała.

Wiedzieli dokładnie, że jak się ujawni z tym to ludzie przestaną inwestować w złoto i lokaty. Mają banie do myślenia, jednak na miejscu tych osób bym się z lekka wk. Wiadomo że te pieniądze zarobili na czymś, kupił taniej sprzedał drożej, teraz potwierdzenie czy paragon za zakup to dostaniesz. ....w biedronce na zakupach ;)

 

nic będę śledził tego, zobaczę co tam się urodzi, wiem że US będzie ostro napierał w poszkodowanych. Co najlepsze, mają zacząć już niebawem, żeby już im uświadomomić, jako ich pieniądze są w &) % urzędu. Nic nie będę mówił na ten temat..brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą skarbówką to jest jeszcze taka sprawa, że niektórzy ulokowali w amberd gold strasznie dużo pieniędzy. Z tego co było można usłyszeć w mediach wiele osób lokowało tam oszczędności całego życia sięgające setek tysięcy złotych. Jak skarbówka usłyszała o takich kwotach to zaraz się zainteresowała.

 

Z drugiej strony chyba każdy po kontroli skarbowej musiałby zapłacić jakiś zaległy podatek. Z tego co wiem skarbówka ma określoną daną kwotą jaką przeznacza się na życie. Np. 400 zł na jedzenie miesięcznie. Nikogo nie interesuje, że ktoś może jeść np. sam chleb z masłem żeby odłożyć na samochód, tego urzędowi skarbowemu już nie wyjaśnisz.

 

Szczerze współczuje wszystkim, którzy utopili kasę w Amber Gold, ale za tym aby państwo ( czyli my wszyscy) sfinansowało klientom amber gold utracone depozyty to nie jestem. Jak przeczytałem kiedyś w Internecie takie zdanie "Ciekawe jakby amber gold nie zbankrutował, czy jego klienci podzielili się z wszystkimi wygenerowanymi zyskami". A wy co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie. Masz rację , jednak takie podejście jest nie hallo- no ja bym się z lekka wk jak bym miał oddać prawie całą kase dla US. Jak tak można, jak czytasz to kolego z US. Powiedz kolegom żeby dać na luz i zabrać się za parabanki, a nie katujecie Amber Gold. zostawcie to już wszystko w spokoju. Nie ma co tu gadać, bo wiadomo kto to wszystko nakręcił. Polityka , i cały rząd, zapraszam wszystkich do dymisjii ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd skarbowy - ma system, ludzi, odpowiednie osoby jakie informują co się dzieje, kto co robi, i dosłownie wszystko sami wiecie jak to jest. Nie ma osoby na świecie która nie miała odczynienia z urzędem skarbowym. No oni tak potrafią zatruć życie ludziom, jak i powietrze.

Jednak jest to ich praca, no fakt. Tylko dlaczego robi to nam, sobie. Też mają rodziny i swoje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wynika też z faktu, że nigdzie prawo nie jest doskonałe. Chcąc każdy przepis przestrzegać idealnie to pewnie nie tylko w sytuacji kontroli Urzędu Skarbowego można by popaść w paranoję. Mogę przytoczyć tutaj taką historyjkę, że w jakimś akademiku był zakaz przestawiania mebli, to studenci napisali wniosek do kierownika Domu Studenckiego o pozwolenie na przesunięcie krzesła bliżej stołu gdyż nie mogą sięgnąć łyżką do obiadu :P

 

Gdzieś słyszałem też takie fajne powiedzenie, że prawo jest jak zagroda dla zwierząt. Wąż zawsze gdzieś się prześlizgnie, tygrys przeskoczy, a chociaż bydło się nie rozbiega na boki. Tylko szkoda, że to właśnie my zwykli obywatele, jesteśmy trzymani tak abyśmy się za bardzo nie rozbiegli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest znieważnie innych, nie można tak robić jednak urząd skarbowy może, zamiast im pomóc w odzyskaniu pieniędzy oni im chcą je zabrać nie mają co już szukać, urząd ich im nie odda ale co tam pan P pobalował tera troche schudnie. jednak to nie wszystko wychodzą wszystkie lewe interesy całęj rodziny. Poczekamy troche to wszystko się wyjasni, polityka tutaj maczała palce i wiemy dokłądnie kto..

 

nie ma co spekulować ale jak mówiłęm wiemy kto...no każdy z nas przeżył chwilę strachu nibu amber ic takiego firma jak firma, jednak wyszło szydło z worka. Zobaczymy czy inne banki coś mają na sumieniu krety już ryją ostro może coś wydłubią z jakiego banku - może być nawet bardzo znany czas pokaze co nam nafunduje inny bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co napisałęm to jest nic, ponadto ma być pełna kontrola i to nie są jakieś żarty czy coś, jak można tak robić i co jak to teraz będzie wyglądać - szkoda że takie działania są na tych osobach pokrzywdzonych z afery no i jak można do podkreślić do tego co się stało.

jaki sobie jan kowalski zainwestował 10 000 złoty stracił wszystko wiadomo oszustwo było, jednak te pieniądze zarobił nie wiem na sprzedaży ziemniaków ;D tak tylko piszę, i co ?

ma na to fv ? paragon ? nie!

nie pokaże tego dla us i zostanie odliczone 70% podatku i ?3000 zł może odzyskać, ale i tak pewnie po 10 latach sprawy sądowej/ no i tyle w temacie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się amber gold był jest i będzie na celowniku, to co stało się tam w banku to żadna osoba nie widziała co i jak. Każdy kto chciałwpłacił pieniądze na konta AG i co ? i tyle, sprawa już powoli ucichła a teraz trwa rozkradanie całości - po AG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×