Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Wiktor

Bezpieczne sposoby inwestowania pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Im większe ryzyko tym większa możliwość zarobku. Prawda znana od dawna :) Jeśli zależy Ci na bezpiecznym lokowaniu środków to chyba lokaty będą najlepszym rozwiązaniem, chociaż oprocentowanie z takich lokat ostatnimi czasy jest bardzo niskie. Jeśli lubisz większe ryzyko to możesz zainwestować w jakiś fundusz czy akcje na giełdzie, wtedy ryzyko jest już spore, ale przy odrobinie wiedzy i szczęścia zyski też moga być nieporównywalnie większe niż z lokat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać, że bardzo korzystne jest inwestowanie w siebie samego. Wiedza, szkolenia, kursy.

ta ta ta. Moi koledzy chodzą na takie różne cuda i widzę że ich zarobki stoją jak zbój pod lasem. Trzeba zapier... i dużo kombinować, żeby zarobić. Przede wszystkim dywersyfikować inwestycje. Wolę mieć 5 inwestycji po 2000 zł, niż jedną 10 000 zł. Owszem, ta jedna może przynieść 30% (taka w miarę bezpieczna), ale 100% na bezpieczeństwo nie ma. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna inwestycja. Jak chcesz bezpiecznie to kup se obligacje, ale po 40 latach stwierdzisz, że zmarnowałeś pieniądze, bo będą one warte całe gówno.

Jak chcesz poczytać o inwestowaniu, to polecam też fajne forum, np. z tematem w co zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy - wysoki zysk wiąże się z wysokim ryzykiem. Żadne bardzo bezpieczne inwestycje nie przyniosą kokosów i jest to jak najbardziej zrozumiałe - zyskując dużo musisz także hipotetycznie ponieść cenę tego zysku. Jeśli wiesz jak do tego podejść i robisz to z głową, to tym samym minimalizujesz niebezpieczeństwo. Warto przyjrzeć się bliżej pożyczkom prywatnym i społecznościowym, bo to także dobry sposób na inwestycję i zarobek. Ja właśnie tak czerpię zyski z moich oszczędności. Oczywiście inwestuję tylko ich część, bo jestem świadomy pewnego ryzyka, nie jest jednak ono ogromne. Wystarczy dobrze wybrać pożyczkobiorcę i można spać spokojnie. Wybór sprawdzonej i dobrej platformy, która kojarzy z sobą obie ze stron także jest istotny i w moim przypadku padł on na CapitalClub. Mam z tego dość duży procent, w pełni zadowalający i gdybym drugi raz miał decydować czy wybrać lokatę, czy pożyczki to podjąłbym taką samą decyzję i wybrał ponownie to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszą koledzy wyżej. Duży zysk = duże ryzyko i na odwrót. Dlatego jeśli marzy Ci się duży zysk wówczas możesz pójść w Forex lub inne CFD, z tym że warto pamiętać, że wówczas ryzykujesz cały kapitał który zainwestujesz w coś takiego (a nawet więcej z racji na możliwość wystąpienia ujemnego depozytu). Stąd w tego typu rzeczy najlepiej inwestować jakiś niewielki procent naszego kapitału. Przy okazji jeśli już ktoś chciałby się bawić w CFD warto wybrac brokera z jakimś zabezpieczeniem kapitału, żeby minusowe depozyty nie występowały. Można takiego brokera poszukać np. na tym portalu. Co z pozostałym kapitałem? Dywersyfikacja! Czyli część na lokatę, część w jakieś obligacje państwowe, część w obligacje spółek, część w coś bardziej ryzykownego (np. fundusze), kolejna część jeszcze mocniej (np. akcje). Oczywiście im bezpieczniej tym więcej kapitału. Dzięki temu tworzymy sobie fajnie zdywersyfikowany portfel. Takie moje zdanie, oczywiście nikomu nie doradzam bo profesjonalnym doradcą nie jestem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez bezpieczne sposoby, zwykłe lokaty to teraz zysk w postaci paru groszy. Może warto trochę zaryzykować i wejść na giełdę? Wiele możesz sam nauczyć się w sieci np na tym portalu: eurogielda.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma jak dobry handel. Zawsze będą się dobrze sprzedawały modne cichy. Można je np. tanio kupić z dobrej hurtowni http://sosimply.pl/

Z tego towaru z własną metką można przygotować sporą ofertę do sklepu internetowego. Dobra reklama w Internecie i zarobić można na prawdę dobrze i bez większego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejsze są lokaty. Jednak zarobić na nich kroci się zwyczajnie nie da.

Aczkolwiek, jeśli dysponuje się fajnym kapitałem a lokata jest połączona ze stabilnym funduszem, to nie problemu z zyskaniem pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma ich wielu. Złoto oraz nieruchomości to chyba najlepsza opcja.Z drugiej strony złoto trzeba mieć gdzie trzymać. Z kolei nieruchomości są drogie i w Polsce tak naprawdę to mało kogo stać aby kupić sobie mieszkanie na wynajem.

 

Lokaty również nie sa takie złe. Jest wiele lokat, które mają całkiem niezłe oprocentowanie.Sa to lokaty dla nowych klientów:

postawnaswoim.pl

 

Na tej stronie jest raking na ten miesiąc.

 

Najlepsze są oferty od Idea bank oraz od Nest bank. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic bezpiecznego nie da tak naprawdę zysku. Oczywiście można zainwestować w mieszkania na wynajem, ale to też jest jakieś ryzyko. Jak ma się jakiś kapitał oraz posiada się jakieś fajne pomysły to moim zdaniem warto zainwestować w swoją firmę. Jest to duże ryzyko, nie powiem, że nie. Tylko może to dać o wiele większy zysk oraz satysfakcję. Jak ktoś zna się jeszcze na marketingu np takim afiliacyjnym proponowanym przez https://www.salesmedia.pl/ to problem reklamy jest o wiele mniejszy. Zazwyczaj warto w życiu ryzykować. Jak to się mówi kto nie ryzykuje ten nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak w nieruchomości nadal warto inwestować. Jest to moim zdaniem bardzo bezpieczny grunt pod inwestycję. Ale jak inwestować skoro nie ma się za co. Lokaty są bardzo dobre, ale to raczej zabezpieczenie na przyszłość, która jako tako wielkiego dochodu nam nie przyniesie. Nieruchomości dają o wiele większy dochód tylko, że potrzebują dużego kapitału na start. Oczywiście można jakoś ten kapitał uzbierać np poprzez zarabianie dzięki stroną internetowym. Temat bardziej jest wytłumaczony na http://performance360.pl/jak-zarabiac-na-wlasnej-stronie-internetowej/ . Problem jest taki, że aby uzbierać kapitał trzeba umieć oszczędzać i nie dawać się pokusom takim jak nowy telefon  czy codzienna kolacja na mieście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto dbać o swój rozwój i inwestować przede wszystkim w samego siebie. Ja chcę się w najbliższym czasie zdecydować na kontynuację nauki języków obcych. Ja zastanawiam się nad kursem języka angielskiego w szkole http://lincoln.edu.pl/. Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat ich metod nauczania.  Znacie tą szkołę ?

Edytowane przez kingali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opłacało się inwestować w nieruchomości, nie wiem jak jest teraz na rynku

 

W tej kwestii raczej nie nic się nie zmieniło - grunt, żeby wiedzieć w jakie nieruchomości i w jakich lokalizacjach inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×