Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość ilonka

Kredyt hipoteczny na wyjątkowych warunkach?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ilonka

Nie mamy ślubu.Mam mieszkanie w bloku chcemy zamienić na dom jako (obcy w świetle prawa )Mój wkład to wartość mieszkania,a reszta kredyt na nas obydwoje na ten dom.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widziała tak, że jak nie jesteście w związku małżeńskim to i tak możecie wziąć wspólny kredyt który zależy od waszej zdolności kredytowej i nie ma tu znaczenia za bardzo że jesteście wg prawa bankowego sobie obcy. Im więcej osób bierze wspólny kredyt tym zdolność kredytowa wzrasta oczywiście jak oboje pracujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem, że wspólny kredyt hipoteczny bardziej wiąże ludzi niż małżeństwo. Więc należy pamietać że jest to decyzja o podobnej wadze, jak ta podejmowana przed ołtarzem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2704864283

Mój partner ma ma umowę na czas niekreślony a ja niestety do końca grudnia.Słyszałam też o taKIEJ MOŻLIWOŚCI ,że można złożyć (w moim przypadku)zaświadczenie od pracodawcy,ze po wygaśnięciu tej umowy zatrudni mnie na czas nieokreślony.Kwota którą chcemy pożyczyć to w sumie 3/4 wartości domu.Jeszcze w tym tygodniu chcemy pochodzić po bankach.Jeszcze jedno pytanie.Jeśli już nam przedstawią ofertę jaki typ rat jest korzystniejszy?Malejąca czy raty w równej kwocie?   -autorka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ujęciu finalnym (czyli na całym kredycie) korzystniejszy jest wariant rat malejących. Można w całym okresie kredytowania zaoszczędzić ładną sumę. Niestety raty malejące nie są dla wszystkich dobrym rozwiązaniem – tu musicie płacić na początek dużo wyższe raty aniżeli w przypadku rat równych. One wraz z okresem spłaty systematycznie się zmniejszają. Jeśli już dostaniecie ofertę kredytu poproście o symulację według rat równych i malejących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

W Państwa przypadku można spokojnie starać się o kredyt.... Mieszkanie z pewnością bardzo ułatwia sytuację... Warto pamiętać, że bank w każdym przypadku indywidualnie ocenia zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marietatata

ja bym sie udałą do doradcy,  nie dosć, ze pomoga wybrac odpowiedni kredyt to też doradzą w kwesti nieruchomości, ja korzystałamz  usług Gemini Polska, zajmują się wlasnie kredytami i inwestycjami między innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradca kredytowy to może być dobry pomysł. Jednak warto też samemu się podszkolić. Poznać zalety i wady poszczególnych kredytów hipotecznych, policzyć sobie rożne warianty spłat kredytu na kalkulatorze itp. Wtedy rozmowa z doradcą będzie bardziej owocna - my będziemy lepiej wiedzieć co chcemy uzyskać, a doradca będzie miał więcej precyzyjnych informacji i wtedy wybierze najlepszy kredyt hipoteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałam, że w tzw. SKOKach ciągle przy kredytach hipotecznych nie będzie wymagany wkład własny. Chyba do 2016 roku. Oczywiście SKOKi nie mają zbyt dobrej opinii (po ostatniej aferze ze SKOK Wołomin), ale wydaje mi się, że są też SKOKi, które nie oszukują i są rzetelne. A jednak 5% wkładu własnego przy kredycie np. na 300 tys. zł to dość dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałam, że w tzw. SKOKach ciągle przy kredytach hipotecznych nie będzie wymagany wkład własny. Chyba do 2016 roku. Oczywiście SKOKi nie mają zbyt dobrej opinii (po ostatniej aferze ze SKOK Wołomin), ale wydaje mi się, że są też SKOKi, które nie oszukują i są rzetelne. A jednak 5% wkładu własnego przy kredycie np. na 300 tys. zł to dość dużo...

Zaciekawiło mnie powyższe zdanie. Wychodzi na to, że Rekomendacja nie jest wdrażana jednocześnie w bankach i SKOK-ach, tak? Niestety SKOK-i może nie mają obowiązku stosowania 5 % wkładu własnego, ale mają stosunkowo drogie kredyty hipoteczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w SKOKach można dostać kredyty na 100% wartości nieruchomości, ale najczęściej trzeba spełnić dosyć restrykcyjne warunki. Np w SKOK Stefczyka standardowo oferują kredyt mieszkaniowy do 70% wartości nieruchomości, kredyt na 100% wartości nieruchomości jest możliwy po spełnieniu określonych warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to prawda, że wspólny kredyt wiąże bardziej młodych ludzi niż małżeństwo. Sama znam taką parę która żyje na tzw kocią łapę i mimo licznych kryzysów itd to zawsze wracają do siebie - bo wiąże ich wspólny kredyt. A jego porzucenie mija się z celem, ze względu na koszta. Poza tym w ostatnich latach wartość mieszkania spadła - sprzedając nadal pozostaną na dużym minusie. Generalnie można zapisać w umowie u notariusza kto i w jakiej części jest właścicielem mieszkania, jaki wniósł wkład itd. Na wszelki wypadek proponuję jeszcze zapytać na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f144/ jest to dział prawny. Tam odpowiedzi udzielają osoby na co dzień zajmujące się takimi sprawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś juz bierze kredyt w Skoku, to jedynie desperat. Bo warunki są na poziomie od 7-12% w skali roku i to nie żarty.

 


 

Z poważaniem



Grzegorz Klimczak



Doradca Finansowy/Pośrednik Kredytowy



Broker i Dealer Samochodowy



tel. 506203558/790382868



Sieć Lycamobile tel. +48 729460172



e-mail:grzegorz.klimczak@o2.pl



skype: grzegorz.klimczak



gg: 1752886



www.kredyty-zagranica.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed złożeniem wniosku o kredyt na pewno warto dokonać kilku obliczeń na kalkulatorze, nie tylko wybrać najkorzystniejszy okres spłaty, ale i najbardziej optymalny czas spłaty. Nie zdecydowałabym się na kredyt w SKOK - u ze względu na dość wysokie koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość just12345


Jestem
osobą młodą, w kilku bankach starałam się uzyskać kredyt hipotczny.
Jednak moje działania poprzestawały na niczym.. A przyznam, iż
bardzo potrzebowałam kredytu na swoje nowe wymarzone mieszkanie.
Dzięki specjalistom z firmy Adkredyt otrzymałam kredyt na kwotę
jaką potrzebowałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych szybką pożyczką bez weryfikacji baz zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty:


Dobierz parametry według własnych możliwości:

Kwota: 500 zł - 80. 000 zł

Oprocentowanie: 5% - 15%

Okres spłaty: 1 miesiąc - 10 lat


Dodatkowo:

Nie sprawdzamy żadnych rejestrów: BIK, KRD, ERIF oraz BIG - u nas nie spotkasz się z pytaniami o wpisy w bazach dłużników!

Wymagamy

jedynie: Polskiego obywatelstwa, ważnego dowodu osobistego oraz realnej

możliwości spłaty pożyczki (dobór odpowiedniej ilości rat do kwoty).


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wysłania wniosku przy pomocy naszego serwisu:

www.concash.pl


  :) Życzymy miłego dnia! :)

Zespół Concash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie pyta sie o szybka pożyczkę , ale o kredyt mieszkaniowy. Sa inne działy na forum, na których można sobie poczytać o takich własnie zobowiązaniach....

Kilka informacji o tym jak wziąc kredyt znajduje się tutaj:

http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/porady/jak-wziac-kredyt-na-mieszkanie-lub-budowe-domu-krok-po-kroku/

 

Polecam sobie poczytać. W zasadzize kazdy kredyt można negocjować. W wielu przypadkach bank godzi się na postawione warunki z racji tego,że zxależy mu na kredycie ( nie oszukujmy się - dużo na nas zarabiają). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może spróbuj tutaj https://accon.pl/ mnie bardzo pomogli też nie miałem takiej zbyt dobrej sutuacji na wzięcie kredytu hipotecznego, wspólnymi siłami da się zawsze coś wymyślić :) fajni ludzie z bielko-białej dobra współpraca, teraz już jestem w połowie spłacania kredytu i wszystko idzie bardzo sprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×